Ce se intimple cu fetele noaste ?

Primele fete care plecau cu ideea de a face bani in strainatate prin anunturile din Makler si ziaruri de teapa acestuia intradevar nici nu-si imaginau la ce fel de viata vor ajunge. Si daca sa vorbim de prostie, atunci aceasta chestie nu se intampla numai cu fetele, sunt multe familii care pleaca in Italia sau Grecia sa lucreze in locuri destul de respectabile si ajung ca menajeri prin diferite familii. Si e o chestii destul de umilitoare, caci majoritatea acestor oameni sunt fosti profesori si invatatori, medeci sau ingineri....
 
Eu pot sa zic ca multa lume de la sat, intr-adevar nu numai si fetele, dar si alti oameni care au vrut sa plece peste hotare in Europa au fost naivi. Clar, oricum unii au reusit. Dar asa este.
 
Eli :
Daca eceasta este un hobby de al lor apoi studiile superioare nu le impedica :wink: in plus studiile superioare conteaza daca ele sunt si nu dca din ele exista doar denumirea si diploma :D
to Andriel
iaca ai realata mai real situazia , motivul este ca nu vor sa existe ci vor sa traiasca si sa faca bani ecestea dind simtzul ritmului de viatza .. nu stiu daca acest fapt este ceia ce nu vor regreta ele .. asta este deja alte treaba si in plus . .. insushi sa discutzi pe cineva ca se ocupa cu ceva ce in viziunea cuiva etse anormal .. nu stiu daca face cu atyt mai mult ca dr-a (dn-a) Eli zice ca face studii in miraculosul West :wink:
 
Aary :wink: asta se intimpla cind personalitatea si tariea de caracter este infrinta de careva dorintze .. stii cum e devii rob ale propriileor dorintze si intr-un fel careva noi totzi suntem sclavi intr-o masura sau alta cu o intrepretare diferita .. careva fiind socotita ca evolutzie de careiera .. careva ca decadere morala ..
Filosofia :wink: hobby pentru toata viatza :lol:
 
Duminica trecuta am vazut intr-o revista o tema despre pro-stitutsi ... Tema nu am citit-o , insa nu am putut sa nu vad cum itr-un colt scria ,,Cele mai multe prostitutsi sint din moldova"
 
Natalia, asta ii lapsa toata. Chiar si daca sunt multe din MD, da cate sunt din iugoslavia, ungaria, astea precis sunt primele. :D
 
ciofu said:
Natalia, asta ii lapsa toata. Chiar si daca sunt multe din MD, da cate sunt din iugoslavia, ungaria, astea precis sunt primele. :D

Da ce ai facut cunostinta cu ele de stii? :lol: :lol: :lol:
 
cred ca proportional noi nu avem resursele ca sa fim primii pe tema prostitutiei .. din simplu motiv ca populatia este prea mica .. in al doilea rind multe sunt din transnistria si deseori rusoaice ..
iar daca moldovencile se prostituiaza apoi eu sincer sunt cam uimit de chestia asta parca in MD sunt mai retinute fetele in sensul sex apoi in genere tabu .. nu nu ca de loc :lol: :lol: ca o sa invinuiasca poate cineva daca spun asa , dar conservatism destul .. in privinta rezultatul aflarii lor peste hotare .. hmm daca ele asa de tare se rasfatza apoi trebue de gindit bine in privinta moldovencilor daca o fi cazul cindva pentru ceva mai mult ... :wink:
 
Nu noi detinem intaetatea, dar acceptarea cu lejeritate de a practica prostitutia este legata de carentele educationale si deficitul moral. Asta intr-adevar e ingrijorator.
 
nu

nu vreau sa fiu rau sau inteles prost dar poate stiti ce se spune despre moldovence>? simplu: sunt cele mai mari c.u.rve , cele mai stricate, au un renume prost ce sa mai! :(
 
iata shi motivul principal de prostituare ... ce mai comentarii...
cit timp exista virusul agresiei si nu sunt izolatzi cei ce ai inclinatzii patologice pentru fortarea altor persoane atita va mai dura chestia asta
 
v smysle fetele din Moldova in USA se prostitueaza din placere (nu fac alizuii , just jocking .. poate ca su prea reushit dar deacu daca am scris mi-o fost jele sa streg) .. ori cele din USA .. oriunde o fi ele se prostitueaza din placere . adica le este interesant sa faca sex cu cit mai multzi barbatzi ?!! cum s-ar spune sa descopere sensul vietzii :crazy: .. si nu sa rateze ceia ce rateaza fetitzele complexate si fudue care se lipsesc pe sine insushi de placeri ... :lol: 8) .... hmm inetersanta teorie se primeste .. :roll: .. sa ai o meserie si sa-tzi placa .. iaca asta da ..
eu ce drept nu cu asta ma ocup ceva mai simplu calculatoare ..coduri de tot felul si alte nimicuri .. dar da fiecare la ce are inclinatzie si dar ..
si apoi prostituare se numeste faptul cind faci sex pentru remunerare ?!! ori ?!! care este definitzia ?! acestui termen .. cineva poate spune mai bine . cu aliniate enciclopedice :crazy:
 
Explicatzie la aia ce am scris mai sus... in Moldova o fac din necesitate... necesitate de bani.. pe care nu ii potzi obtzine ushor... sau in cele mai dese cazuri - nici greu...
Iar in tzarile in care sunt diferite moduri de a obtzine bani... atunci nu shtiu care ar fi cauza... inafara de aia ca o faci din placere...
 
pai vezi cum e . in privintza necesitatzii de bani .. ai in vedere ca la fete se trezeste pofa fatza de bani multzi ?!! asta ai in vedere .. fiinda altfel se primeste ca ori moldova ori undeva in malaizia ori tailand nici o diferenta adica practica nu au alta alternativa .. la ceia ce eu ma indoesc .. eu presupun ca ele pur si simplu adica unele pur si simplu au realizat ca altceva sa faca mai bine nu pot , da poate ele au talent pentru asha cheva si creativitate si o cale mai usoara este de a o profita de avantajul care i-l au ... poate cu riscul vietzei personale .. da sti ca nu cred ca oricine are asa gindiri revolutzionare sa dezvolte relatzii cu o doamna care a practicat "sexul masiv" (hai ca am inceput sa definesc termeni noi) in schimb .. cu haine de moda , si chiar poate o mashina second hand .. si sa se simta parte a societatzii unor tzari civilizate .. chiar daca doar ele socot asha .. da poate nu astea sunt criteriile .. este doar o ipoteza teoretica ..

cine stie .. oricum fiecare e liber sa se ocupe cu ce vrea in opinia mea .. da fiecare i-si decide soarta si nimeni nimanui nu-i este dator cu nimic !! c'est la vie .. asa ca daca se prostitueaza -- good luck .. ce potzi sa mai adaogi . poate ca chiar peurma i-i si mai merge si se mai casatoreste cu un moshnegutz si daca fata-i fericita apoi asha sa fie :crazy:
 
Back
Top