Ce video?

lucky13

New Member
Cam demult vreau sa-mi cumpar o video (de o suma 80-90$), mai citesc, mai caut info...

Shi ash vrea sa apelez la ajutoru Dv. celor de pe forum, cine poate sa-mi dea un sfat real; daca cineva a experimentat singur ceva video sau a facut o comparatzie intre ceva Vcards... enything
 
uita-te way pe IXBT
da daca vrei sfaturi de la pers concrete, te-as zice sa te interesezi despre radeon ve (cu eventuala posibilitate de razgon)
 
Lucky si videocarta lui ... :smile:

Wai, pentrui ce tie asa video scumpa, eti una de vreo 60 baxuri, si de restul banilor eti SD_RAM ....

Tine minte te iti spun eu ...
 
Iulik, tu ai scapat odata nishte vorbe, ca ai nishte cunoscutzi de la care cumperi tare ieftin, ia sa vedem cit de veridice sint spusele tale. Mai in scurt, shi propui tu concret de la dinshii de 60$?
Eu de 60$ pot sa-ni eu un GFMX200, care is taaare stiji. Da daca te-am intzeles bine tu ai putea face shi un GF2 Ti cu 60$ :grin: shi poate shi memorie ai face.
 
Lucky, eftin ei cynd ei compul in intregime, dar daca ei doar video, atunci nu prea ai mari reduceri...

Uite eu un locul tua ce as face ....

SVGA Card ATi Radeon VE 64MB AGP 68,00 $

si de restul memorie ...
 
Luky13 karoce potsi satsi cumperi o video shi mai ieftina numai ca clar ca BU ...no 100% rabociaia... mie un patsan imi propunea RivaTNT 32 MB cu 40-45 $ ... tak cito sam scitai... itsi mai ramin inca 15-20 $ satsi cumperi shi game's :grin:
 
:smile: apstudio, de TNT 32MB shtiu, shi singur pot sa-mi iau de 35-38$, da ma gindeam sa cumpar ceva ca sa nu trebuiasca sa-mi cumpar alta peste jum de an, iaca propunerea lui iulik ii buna, da lumea zice ca cu 'lemnele' la ATI nu prea e ok....
 
Luky cam tot atita cerea shi pentr5u GFX ... itsi bazaresc ca le vindea tarwe dieoshivo... dar eu nu intseleg de ce pe tine RIVA nu te aranjeaza?? Sau tsieitsi trebuie de 64 de Mb ??? Cu ce te ocupi tu detsi trebuie asha video moshinaia??
 
apstudio, la ce asha video moshinaia ??? UT, iaca si :grin:

Riva zici ca merge ? TNT2, acum ii terpimo, cu conditia ca ai un CPU bun, asta eu spun dar mai ia in consideratie ca n-am jucat nimic din jocurile noi, cele mai recente jucate - UT, NFS5 :grin: :lol:

nafig acum sa-ti ei cartela care sa fie acum abea terpimo si peste jumate de an sa-ti tormozeasca toate jocurile noi care vor aparea :???:

despre lemne la Radeon VE: se vorbea nu despre prezenta sau absenta lor ci de calitatea, fact - la ultimile versiuni la ATI mai putine gliukuri, dar oricum nu e OK totul
 
COLDUN e clar ca cu cit e mai buna cu atit e mai scumpa... Vezi eu ma ocup cu 3d grafica shi acolo in genere trebuie o video tare cool ...dar daca e numai pentru jocuri atunci sunt jocuri care merg bine shi fara asha video crutaia :grin: de exemplu Brood War :grin:

Eu sunt de acord... una buna face de cumparat..
 
totalmente de acord, Brood War merge si pe o cartele din cele drevnie de 1 Mb pe PCI... dar am impresia ca la compu shela se va juca si alte jocuri, asha-i Lucky ? :grin: )
:violent: :rachete: :sniper:
 
yo totusi ramyn la pozitia initiala, numai ca tu grabestete, ca memoria se scumpeste ...

DDR 128 = 40 $ ....
 
Nu daca se mai joaca shi alte jocuri... care cer diferite 3DFX shi cu modele multipoligonale shi aproape realsitice atunci bazar nu-i... trebuie she-i mai crutaia video...numai ca lu Luky nu sa-i pre ajunga bani...
 
apstudio, am auzit ca tu te ocupi cu 3dmax, shi iaca tu ca un spetz, crezi ca ATi Radeon VE 64MB ar fi ok? p/u eu tot vreau sa ma apuc de studiat. nu shi-i clar ca shi jucarelele tot nu vor lipsi de la comp :grin: (UT - numaidecit, B&W, MaxPain... in general 3d)
 
Sigur ca e buna... Vezi ca pentru MAX e destul shi 4 Mb... Max-ul foloseshte o alta tehnologie decit celelate proge...dar cu cit memoria video e mai mare cu atit mai repede se proecteaza in ferestrele de proectie obiectele...
Te sfatui satsi ei o asha viduha... Numai ca mai inti trebuie sa vezi ce poate ea sa faca... unile vidushi sunt indestulate cu nishte teste... cu care potsi sa vezi cit de repede proecteaza ea pe eacran obiectele multipoligonale...texturile shi lumina ...
 
Back
Top