Ce viteză aveţi la net?

dixy

Standartenführer
Eu:

2 Mbs Down, 1 Mbs Up, 10 Mbs Romnia, fibră optică la RDS n Bucureşti. Plătesc 19$/lună şi n ăştia intră ş 2000 min convorbiri RDS, 200 min Romtelecom şi 30 n reţelele mobile. Deci netul, dacă scad convorbirile gratuite, ar fi ceva mai ieftin, undeva pe la 12 - 14 $. Voi?
 
:cry: vreau in RO !!!!!!!!!!!

19 $ pe luna ? God damn moldova.. :(

eu platesc 20 Euro pe luna, viteza 256 kb/s download , 128 kb/s upload, pe Moldova 4 Mb/s..

e trist..
 
Lasă că se măreşte şi la voi viteza. Netul se ieftineşte din ce n ce mai mult. Acum 3 ani şi eu aveam 256 Kbs.
 
Concurenţa e mică pentru că sunt puţini clienţi. Ia cumpăraţi-vă mai multe calculatoare, faceţi reţele de cartier independente şi să vezi ce viteză aveţi. La noi reţelele de cartier au forţat marile ISP-uri să crească viteza şi să micşoreze preţurile, ca să nu rămnă fără clienţi.
 
avem shi noi 4 retele importante shi zeci de retele mici, insa oricum.. in 3 ani situatia va fi cea care este in Ro in prezent ;)
 
125 kbps-download speed,422kbps-upload speed,24/24 cu 70 lei pe luna...Ce parere aveti? Ca eu nu prea ma pricep cu vitezele astea...
 
Poate ncurci borcanele: 1 Mbs nu e totuna cu 1 MBs.

1 MBs = 8 Mbs iar
1 Mbs = 1024 Kbs

1 byte = 8 biţi, 1 megabit = 1024 kilobiţi, etc.

Probabil ai crezut viteza mea de 8 ori mai mare.
 
Nu ncurc nimic, am absolvit Tehnologii Informaţionale plus am o juma de deceniu stagiu n domeniu. :ciupos:
 
spre exemplu,aici in budapesta viteza e..ia figheiu...mai rapid nu am vazut sa fie undeva..md,ro,ua ...:) aici e the best
 
uhde-s banii acolo si viteza ;)
Cu ceva vreme in urma "uneori" ;) ma foloseam de resursele a unui ISP privat din MD direct de la ... cum sa zic ... ca si cum as fi dea lor ...
acolo am vazut eu cei viteza .. cind copiai 10MB in citeva secunde mi se ridica paru pe miini ;)
 
2 Mbps down, up nu shtiu cat e, daca nu ma greshesc e undeva yntre 500Kbps shi 1Mbps... sa am sh yn moldova asha sheava...

da acasa am 128/64 extern shi 256/128 intern... fuflo caroce...
 
vik-ing said:
125 kbps-download speed,422kbps-upload speed,24/24 cu 70 lei pe luna...Ce parere aveti? Ca eu nu prea ma pricep cu vitezele astea...
eshti in ro sau md ? banuiesc ca in ro, fiindca in md asha viteza la 70 lei de-ai noshtri nu gaseshti :)
 
Back
Top