Ce viteză aveţi la net?

dixy said:
Poate ncurci borcanele: 1 Mbs nu e totuna cu 1 MBs.

1 MBs = 8 Mbs iar
1 Mbs = 1024 Kbs

1 byte = 8 biţi, 1 megabit = 1024 kilobiţi, etc.

Probabil ai crezut viteza mea de 8 ori mai mare.

dixy 1Mbps=1000 Kbps. Si nu 1024. Faci confuzie intre byte si bit.
1MBps=1024KBps cu litera mare.

Respectiv 1 Kilobit are 1000 de biti si nu 1024 de biti.

T1/ E1
 
animaluts;1448 said:
:cry: vreau in RO !!!!!!!!!!!

19 $ pe luna ? God damn moldova.. :(

eu platesc 20 Euro pe luna, viteza 256 kb/s download , 128 kb/s upload, pe Moldova 4 Mb/s..

e trist..

Tot la 20 $ RO Bacau

5 mbs download
3 mbs upload
100 mbs metropolitan ( fibra optica )
trafic nelimitat
 
irinita;151574 said:
100 mbps
platesc 39,90 euro pe luna
(DSL+ sunete nationale incluse gratuite )
:he: :lola:
viteza de jos: 512 kbps
viteza de sus: 2 Mbps
 
irinita;151637 said:
voyage, da shii asha de ris ?
hmm :) viteza de internet de 100 mbps pentru uz particular NU EXISTA!!!! Poate peste o suta de ani isi va permite cineva luxu' acesta. Asta daca se ia in vedere ca ai raspuns la tema ;)
 
irinita, ghyyyyyy ghyyyyyyy...100 Mbps ii largimea de banda a cartelei tale de retzea, da asta nu inseamna ca shi internetu zboara la viteza aia...
 
Mare diferentsa pentru ea ...Viteza PC-Router, Router -Net .. Cine se baga in asha detalii ? :D
 
voyage,cind esti conectat la internet iti apare jos doua computere alaturi pai daca pui cursorul pe dinsele si iti arata viteza... la mine scrie ADSL AIM 100mbps....deacum nu mai am nimic de adaugat ...

saraneth, e posibil sa ai dreptate ...
 
Re: Ce vitez avei la net?

eu am o viteza foate nebuna , nici nu am cuvinte de asa viteza, 256 kB/sec , in moldova si extern , si platesc 24 $ , internetul mioldovenesc cct
 
Re: Ce vitez avei la net?

xXx;151744 said:
eu am o viteza foate nebuna , nici nu am cuvinte de asa viteza, 256 kB/sec , in moldova si extern , si platesc 24 $ , internetul mioldovenesc cct

Ei hai sa ne masuram .. Eu am 20 MB/sec ,ce acum ?
 
Re: Ce vitez avei la net?

xXx, h**nea shi-i la tine, iaca la mine-i 128/64 pe extern shi platesc 19$ ... nu cum amu?
 
Re: Ce vitez avei la net?

bai voi nu mati inteles !!!! eu nu ma laud :D eu zic ca viteza e foarte mica , dar platesc mult . !!!!
Doar am spus internetul moldovenesc cct (cicat) :D
 
Back
Top