Ce viteză aveţi la net?

Re: Ce viteză aveţi la net?

in sfirsit !!!
am ajuns sa o vedem si pe asta :

5 februarie, 2007

In legatura cu implementarea tehnologiei MPLS, abonatii serviciului "MaxDSL" din filialele raionale S.A."MOLDTELECOM" au posibilitati de acces la reteaua Internet identice cu abonatii din orasul Chisinau.
Incepind cu 10 februarie 2007, taxarea serviciilor MaxDSL, prestate abonatilor din centrele raionale ale Republicii Moldova se va efectua conform tarifelor prezentate in tabelele de mai jos:

http://www.moldtelecom.md/news/492.html
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

Mai dă-l dracului de ADSL - xDSL. Nu bun. Trăiască fibra.

Deocamdată:

6 Mbs/ extern
100 Mbs/intern

10 €/lună.
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

tallman;164064 said:
128kbps down, md 2mbps down... $10 Vreu mai mult!

khama;159112 said:
Voyage,da poate nu...
La MTC pachetul MaxDSL Eco de 128 are viteza de down pe extern de 128 kbps shi upload extern de 512 kbps... pe moldova - 8Mbps/1Mbps

128 kbs download adica 16 KB/s? Şi cât costă? Mi se pare sub orice critică. Există alternative sau ăsta e maximul la orice provider casnic?
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

dixy;164102 said:
128 kbs download adica 16 KB/s? Şi cât costă? Mi se pare sub orice critică. Există alternative sau ăsta e maximul la orice provider casnic?

de parca n-au fost si la voi asa timpuri...
128kbps e MDL240 (MDL12.9 == USD1)
256kbps e MDL360
384kbps e MDL480

exista si alternative + alte viteze ;)
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

da serveru ii in frantza asha-i? ia fa acelashi lucru cu serveru din amsterdam
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

Nu stiu ce are serverul din Paris , cred ca am mai mult pe acela.
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

e mai mica, da oricum e... kapetz...
numa ni-i shiuda cand ma uit la rezultatele estea
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

Cu Amsterdam am 14364 de download si doar 2057 de upload. Hmm... distanta 600.

Dar cu Rome 24957 download si 3066 de upload... distanta 200...
 
Re: Ce viteză aveţi la net?

Acum

12,5 MBs - 100 Mbs Romania
1 MBs - 8 Mbs Internet.

Si ping-ul destul de mic, - sub 200 ms cu orice site - ceea ce mi se pare important.

Platesc 10 euro + TVA.

Cam cea mai buna viteza pentru abonamente homeuser in .ro. Doar un abonament business m-ar ajuta sa maresc viteza dar nu prea renteaza.

Ce e drept, in Franta sau in Germania sunt abonamente "home" cu viteze ceva mai mari dar cu preturi mai mari.

Oricum ma consolez cu ideea ca pana ajungem la viteze ca in Franta sau Germania, suntem mult peste SUA ca viteza si ca raport viteza/pret.
 
Avand mb acces la internet devine Importanta viteza cu care poate fi accesat un site (unde e hosting-ul lui fizic).

Noroc la toti
 
Back
Top