Ceasuri

eu il port la dreapta deoarece mi-a aparut oalergie la stanga... dar totsi se uita cam straniu la mine...
 
Melania said:
Tissot.....intotdeauna!

Intr-adevar ciasurile elvetiene rulez. Doar ca-s cam scumpe. Casio in schimb ca raport calitate/pret is cele mai reusite. Si designul imi place cel mai mult. Cel putin pentru barbati.
 
Casio ceasuri bune da deacord, dar is pentru ciuvaci pana la 18 ani....candva am avut si eu unu, super stanok
 
eu ce am zis cas rele, dar acelasi g-shock, care e ceas super, dar nu pot sa umblu cu asa ceva deja
 
p.s. nu s-a discutat problema digital vs mecanic.

eu am de ambele tipuri, dar cel digital il prefer mai mult.. in primul rind a fost cadow de la un om-wow, in al doilea - are mai multe features.. calendar, backlight, alarma, timer, stopwatch etc..

cu toate ca am telefon, port si ceas... telefonul e convorbiri, ceasul e pentru timp :)
 
... iaca eu azi mi-am pus elemente galvanice la ceas (după o pauză de 2 ani), şi am câteva ore de când îl port ... mă uit peste fiecare 30 sec ce oră e ... până când mă simt bine (coolino) ... dar cred că am să mă satur de dânsul căci nu-mi prea îmi plac prea multe lucruri pe mine ... nu am nici un fel de inel, lănţişor şi alte lucruşoare frumoase (de atâta cred că sunt aşa de urât :) )
...
dar să te poţi îmbrăca e o artă ... care pentru mine până ce e enigmatică şi necunoscută
 
pai eu am un ceas de 6€ (dar la noi asta e cel mai eftin)
aici un ceas normal pentru o domnisoara e peste 50€.
dar sa stiti ca ma simt bine cu el il scot numai cind fac baie,noaptea tot cu e dorm si il port pe stinga.
Mai avetzi intrebari?
 
Ati auzit ceva de ceasurile Festina ?
In magazin pe aici sunt la aproximativ 200 de euro (cam 3000 de lei) si ma gandesc sa-mi cumpar un astfel de ceas. :oops:

Ceva de genul:


B0002XKOMY.01-A3NKS05QB862O7._SCLZZZZZZZ_.jpg


B0002XKP1E.01-A3NKS05QB862O7._SCLZZZZZZZ_.jpg


B0002XKOXI.01-A3NKS05QB862O7._SCLZZZZZZZ_.jpg


Care va place mai mult ?
 
Ultimii trei ani ,aceiasi ideie - Mobil si ora la mobil. Am decis ca ar fi timpul sa trec inapoi la ceas, si deci am ales modelul, am dat comanda si in februarie trebuie sa fie.

233LTMB_M.JPG


Mie imi pare ca arata bine. Barbatesc, dar in acelas timp fin si clasic.
Life Time Warranty , baby !
 
Back
Top