CeBIT

nda, caroce numa shi am venit - peste vreo 2-3 zile o sa fie fotografiile facute (nu am camera digitala).

cebit a fost impresionant, super gigantic; eu am stat intr-o sala (nr. 2) timp de 3 ore shi credeam ca am facut jumatate de expozitie, da cind m-am uitat mai bine sala pur shi simplu era divizata in 9 partsi mai mici :grin:

nu am avut puterea sa ma duc peste tot - nici chiar la jumate nu am trecut, dar am vazut stand-urile la Microsoft, Adobe, Fujitsu-Siemens, Canon, Kodak, Panasonic, shi multe altele. Companiile mai mai au cheltuit groaze de bani pentru a inchiria suparafetse pur shi simplu enorme :smile:

Anyway, in afara de aceasta ce sa spun... am vazut nishte lucruri pe viu despre care numai citisem pina acum (clustere de servere de la Sun, plasma displays de marime enorma, samd). Dar povestesc odata cum apar fotografiile :grin:

Ah, da, am luat bineinteles shi nishte CD cu trial software - StarOffice 6.0, pe care il dadeau in tot Hannover domnishoare simpatice (am luat de fapt vreo citeva exemplare, dar nu de atita ca imi place sOffice-ul :smile:

Ladna, ma duc sa fac vreun dush ceva ca ma dor picioarele.
 
mai, da-mi pashi tu cu 3G. Standurile la telecomunicatii erau frumoase, dar era prea multa lume (chiar inghesuiala strashnica) ca eu sa inteleg ceva normal :smile:
 
o sa ne arate ei...:smile:
eu am auzit ca zilele estea la moldexpo este sheva cu compurile, dar nu pot sa jung acolo nicidecum.
asteptam cominfo-ul, dar nu se compara el cu CeBIT-ul (mai avem noi de mincat casha :smile:)
 
Anu ista chiar maldavenii noshtri nu au ce arata.
Cred ca vor fi la moda LCD-urile shi altceva... mujicii vor sa transmita LIVE pe net momente de la expo.
 
Rasfoind siteul www.cominfo.md am aflat ca vor participa la ComINFO shi cei de la forum.md

Este interesant ce vor prezenta!!!??? :roll:
Poate siteul lor necenzurat!!!! :roll:
 
"posibilitatsile de publicitate pe cel mai vizitat forum din Moldova", intuiesc eu.

probabil vor face o echipa cu kp.md
 
Back
Top