Cel mai tare post de radio al momentului

pai cum le-au luat-o? intelegeam de o luau de la un post roman, asta da, ei ofera 5 licentze din care nici unu la cele care au programe mai nu pe placul statului...
Am impresia ca Maximum s-a inchis din cauza banilor! 2. probleme interne. 3. de fi fost asha, si sunt asha multi fani ai acestui post de ce ma rog nu va-ti interesat oare de ce s-a inschis???
 
radio

imi place pro fm . observ ca la diferite virste mi-au placut diferite radiouri.
kiss fm-ul e plin de publicitate si este foarte foarte comercial . desi stiu ca dac pun pe kiss fm ori dau de un cintec tare ori dau de 5 minute de reaclama. cele rusesti sa se duca naibii cu unele exceptii.
radio nova e ok, dar la capitol dedicatii sin al nabii de plictisitori si enervanti.
ei hai sanatate la toti sila toate!
 
Cineva spunea mai sus ca programa profm de la Bucuresti e mai buna ca cea de la Chisinau...ei nu-i chiar asa...IN Bucuresti Profm seamana mult cu Kiss Fm, eu imi faceam o alta inchipuire despre Radio 21, ca fiind cel mai ascultat si apreciat radio din Romania, insa nu e asa, dimineata asculti mai lka toate posturile una si aceeasi...exista un post CITY fm dedicat muzicii rock, romantic fm si mai erau...
 
uh ty! cool , radio dedicat muzicii rock...

amu de cand ni-an luat player ascult cate-odata kiss fm, blea da sara pan la 10 cand sant dedicatzii imposibil sa-l ascultz pe idiotu shela de nicu timofti. o fost la profm mai ynainte, poate l-o data afara... da asha-i un bykalan.... nishte prikoale deshovyie di tat... shy vashe.... iaca
 
eu kynd nimeresk peste altsheva yn afara de 101.3 ap turbez :)
iaka dimineatza la prima pereke yi prikolna de askultata ''shyzgariki'' :lol:
 
[K said:
]uh ty! cool , radio dedicat muzicii rock...

amu de cand ni-an luat player ascult cate-odata kiss fm, [cenzurat] da sara pan la 10 cand sant dedicatzii imposibil sa-l ascultz pe idiotu shela de nicu timofti. o fost la profm mai ynainte, poate l-o data afara... da asha-i un bykalan.... nishte prikoale deshovyie di tat... shy vashe.... iaca
da...astea de la profm, vlad craioveanu facea "misto" de el... strica mia toata imaginea Kiss FM, am incercat odata sa-i ascult emisiunea, insa nu am rezistat mult, vorbeste de parca e o pisica miorlaita...
AM sa mai ascult postul ala dedicat genului rock ca sa va mai spun daca e bun...nu ma pricep eu bine in rock, insa ceva...
 
ROCKA said:
ProFm-ul avea un raiting mai mare atunci cind se difuzau emisiunile de la Bucureshti...."Rondul de noapte" cu Vlad Craioveanu

Eu credeam intotdeana ca Rondul era condus de Razvan Exarhu.

Ca sa il citez -- "deci, in concluzie", oameni de pe aici nu prea dau mare atentie altor calitati ale posturilor de radio decit muzica pe care o difuzeaza. Ceea ce e cam trist -- asa ca avem posturile de pe FM pe care le si meritam... (mai exista postul ala oribil "Radio Shanson"?)

Un fost colaborator la un post de radio ;)
 
Ehh, ce vremuri.
Mi-ati provocat nostalgii. :oops:

Cea mai buna perioada a profm-ului a fost atunci cand existau emsiunile:

Midnight Killer emisiune difuzata duminica noaptea. (Andrei Gheorghe)

Rondul de noapte (Razvan Exarhu)

13-14 cu Andrei Gheorghe.

Ce perioada a fost atunci. :roll:
Apoi incet incet...s-au dus la vale chiar daca au mai aparut temporar emisiuni interesante.

Si inchei cum ar spune Razvan Exarhu:

Haideti sa haidem. :roll:
 
aaaaaaaaaaaaah, razvan exarhu, mama draga de cand nu mai are emisiunea aia.... cred ca de vre-o 5-6 ani la sigur... ymi placea la nebunie emisiunea aia.... bay cum pierdeam eu timpu pan la 12 noaptea shy ascultam radio la un magnetofon de mashina unit la un bloc de alimentare shi cu o boxa fara case, adica numa dinamicu.... he heeee, au fost vremuri....
anyway, yl ascultam pe exarhu , apoi pe gheorghe, apoi pe craioveanu, sau schimbam la radio d'or shi-i ascultam pe graieshte moldoveneshte sau buna seara vecine(cu 2 ani yn urma am aflat ca el v naturi o fost vecinu meu, m-ai n-am leshynat) sh-amu shed cu mp3-u meu cu radio, shy n-am shi asculta la radio... kiss fm ma irita de tot... ok, hai sa vedem cine shi ce posturi de la noi recomanda...
101.3? mmmm..... nu totdeauna ymi place muzica de acolo, da sa stau shi sa schimb posturile ca nebunul tot nu vreau... profm face amu o ceapa degenerata sau nu?

p.s.: bai ze uai, am auzit chiar la profm cineva a zis, regretatul razvan exarhu... shi s-o slucit cu el? apoi am auzit ca a plecat yn sua... true?
 
Ce vremuri :roll:

[K], uite ultimile noutati despre Exarhu:

De citeva saptamini, Academia Catavencu anunta cu surle si trimbite faptul ca isi face post de radio. Trustul Academia Catavencu are deja sapte reviste (dintre care doua, “Idei in dialog” si “SuperBebe”, vor fi lansate in curind), un ziar (“Cotidianul”) si un viitor post de radio. Trustul a achizitionat postul Radio Fun si va prelua frecventa acestuia, urmind sa mute sediul si sa aduca o echipa noua.

"Singurele nume confirmate oficial pentru acest radio sint cel al lui Liviu Mihaiu si cel al lui Razvan Exarhu, care va fi directorul postului. Cunoscut ascultatorilor mai ales pentru talkshow-rile pe care le realiza noaptea, Exarhu a renuntat la radio acum patru ani. “Am vrut sa mai fac si altceva decit radio si cred ca experienta pe care o am acum in domeniul comunicarii ma va ajuta sa fac un radio asa cum nu prea se poate asculta in momentul de fata”, spune Exarhu.

On topic

Eu nu prea mai ascult radio acum.
Cam toate sunt bor|ng :(
Folosesc doar winamp.

Printre emisiunile nice din ultima vreme au fost farsele lui Buzdugan, care l-au facut foarte cunoscut.
Si am mai ascultat o chestie interesanta la Radio Star, in care se da un telefon la intamplare si se pun tot felul de replici din filme.
Cel care participa la concurs trebuie sa anticipeze cat va dura acea convorbire (persoana-replici din film).
Daca ghiceste (cu marja de 10 secunde) atunci castiga niste bani.
 
`Nightwish` said:
da yn moldova este vr`un post yn afara de 101.3 care spoate de ascultat ??? :evil:
nu

`Nightwish` said:
eu kynd nimeresk peste altsheva yn afara de 101.3 ap turbez
iaka dimineatza la prima pereke yi prikolna de askultata ''shyzgariki''
tii bine, mai rau de mine ca santem 13 in clasa, baganiash picioru in liceele private :-x, iaka bine mai era la asachi: 40 in clasa.
 
IONIX said:
interesant, care post este acum mai interesant?? tot kissu :o :o
nuuu...daca au ajuns ca dupa citeva luni sa mai difuzeze piese care deja sunt roase de tot, atunci numai stiu. Ce, nu mai au piese?Din cand in cand mai auzi ceva nou...acum inca mai canta Usher, Ciocolata, cantecul ala cu dute in...
 
kiss fm suxx! suje pricimokivaia!

bai ze uai, avem un post nou interesant: 92.8 MHz ... Univers FM... ciotkaia muzica au
 
si ce gen? ceva diferit de alte posturi, hai povesteste!
astea de aici au inchis radio Fun si gata cu muzica romaneasca, acum e radio Guerilla, muzica asa si asa, cante ceva mai din anii '90.
Totusi e pacat ca s-a inchis, de-ar fi la nou cu ruskoe radio asa...
 
ce sa zic, e muzica mai relaxanta... eu nu prea ascult radioul dar dupa cate mi s-a spus sunt faine piese, shi sunt piese mai vechi shi mai noi... plus ceva muzica romaneasca... shi fara muzica ruseasca...
da guerila radio cica e fain, mai ales au nishte shtiri tare speciale
 
daca spui ca-i de-al nostru atunci numai de bine...
cineva asculta kiss fm dupa 10? a incercat cineva sa-si incordeze creerul ce vrea sa spuna? Totusi nici pina acum nu inteleg ce cauta aceasta emisiune la acest post de radio...
 
iaca am dat putzin mai demult de radio guerila... exarhu e acolo... e postul de radio despre care vorbea Dino... da ce cata Mihai Dobrovolski acolo....
 
Back
Top