Cele 14 reguli pt mergerea la Biserica

Status
Not open for further replies.
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Maaaaai da esti hazliu :))))) daca n-ai stiut Stalin s-a nascut pe 21 decembrie, i-a zi ceva sa ma mai rad :)

Si ce-i cu asta? Vezi ca se scrie "ia" si nu "i-a" sau ai cam chiulit la limba romana?

Nu mi-ai raspuns cati ani ai tu, sigur daca ai curajul sa-mi spui :)
 
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Maaaaai da esti hazliu :))))) daca n-ai stiut Stalin s-a nascut pe 21 decembrie, i-a zi ceva sa ma mai rad :)

Si ce-i cu asta? Vezi ca se scrie "ia" si nu "i-a" sau ai cam chiulit la limba romana?

Nu mi-ai raspuns cati ani ai tu, sigur daca ai curajul sa-mi spui :)

In orice caz ceva mai multi decat tine.

Pe mine ma intereseaza un singur caz, anume cat ai tu si nu in alt caz :)
 
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Maaaaai da esti hazliu :))))) daca n-ai stiut Stalin s-a nascut pe 21 decembrie, i-a zi ceva sa ma mai rad :)

Si ce-i cu asta? Vezi ca se scrie "ia" si nu "i-a" sau ai cam chiulit la limba romana?

Nu mi-ai raspuns cati ani ai tu, sigur daca ai curajul sa-mi spui :)

In orice caz ceva mai multi decat tine.

Pe mine ma intereseaza un singur caz, anume cat ai tu si nu in alt caz :)

In lipsa de argumente la o discute despre secte...Te-ai mai informat? Ai aflat ce sunt aceia penticostalii?
 
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Maaaaai da esti hazliu :))))) daca n-ai stiut Stalin s-a nascut pe 21 decembrie, i-a zi ceva sa ma mai rad :)

Si ce-i cu asta? Vezi ca se scrie "ia" si nu "i-a" sau ai cam chiulit la limba romana?

Nu mi-ai raspuns cati ani ai tu, sigur daca ai curajul sa-mi spui :)

In orice caz ceva mai multi decat tine.

Pe mine ma intereseaza un singur caz, anume cat ai tu si nu in alt caz :)

In lipsa de argumente la o discute despre secte...Te-ai mai informat? Ai aflat ce sunt aceia penticostalii?

:))))))))))))) Altceva nu mai ai de spus?
 
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Filip-Antonio said:
freejerk said:
Maaaaai da esti hazliu :))))) daca n-ai stiut Stalin s-a nascut pe 21 decembrie, i-a zi ceva sa ma mai rad :)

Si ce-i cu asta? Vezi ca se scrie "ia" si nu "i-a" sau ai cam chiulit la limba romana?

Nu mi-ai raspuns cati ani ai tu, sigur daca ai curajul sa-mi spui :)

In orice caz ceva mai multi decat tine.

Pe mine ma intereseaza un singur caz, anume cat ai tu si nu in alt caz :)

In lipsa de argumente la o discute despre secte...Te-ai mai informat? Ai aflat ce sunt aceia penticostalii?

:))))))))))))) Altceva nu mai ai de spus?

Eu discut o tema propusa de forum, tu insa te-ai dat batut in lipsa de argumente.
 
Ai fi vrut tu asa sa fie. Insa daca esti orb si nu vezi argumentele mele (cu mult mai sus) pai eu n-am ce-ti face, ca nu-s doctor :)
 
freejerk said:
Ai fi vrut tu asa sa fie. Insa daca esti orb si nu vezi argumentele mele (cu mult mai sus) pai eu n-am ce-ti face, ca nu-s doctor :)

Argumentele tale nu stau in picioare: ele se bazeaza pe experienta ta personala, care fiind pur empirica nu are relevanta in cazul de fata.
 
Natalytza said:
ok, shi ce consideri tu un argument? vreau sa vad argumentele tale

Repet: asa numitele secte crestine reprezinta majoritatea populatiei crestine a Statelor Unite si au o vitalitate mult mai mare decat decrepita Biserica Ortodoxa Rusa (din care faci si tu parte).
 
Natalytza said:
ok, shi ce propui sa facem?
Iti raspund eu: sa realizezi ca aversiunea fata de cultele protestante e de sorginte kgb-ista si sa incerci sa scapi de ea. Sa nu mai repeti gogomaniile auzite pe strada si sa te informezi ianinte de a spune ceva.
 
Natalytza said:
a mai scris cineva mai sus, Filip Antonio cred...."Proshti shi multzi" iata a mai aparut unul..:)
Vorbesti de tine, dat fiind faptul ca ai aparut pe forum in urma mea.
Sper ca realizezi cat de infantila esti.
 
hehe, chestia cu forumul nu cred ca demonstreaza ceva,..:), dar ceea ce ai scris mai sus demonstreaza gradul tau de dezvoltare..:) shi vad ca e "innalt"...:)) nu m-am ofensat deloc pt ca shtiu ca nu ai dreptate
 
Natalytza said:
hehe, chestia cu forumul nu cred ca demonstreaza ceva,..:), dar ceea ce ai scris mai sus demonstreaza gradul tau de dezvoltare..:) shi vad ca e "innalt"...:)) nu m-am ofensat deloc pt ca shtiu ca nu ai dreptate

Nu te acuz ca gandesti asa. In fond, tu esti o tarancuta basarabeanca si nu ai avut sansa lui redneck sa mergi la studii in America.
 
Filip-Antonio said:
Natalytza said:
se pare ca degeaba a mers :) Vorba lui Creanga, "S-a dus bou shi a venit vaca" ..:))

Stii proverbul cu vulpea si stugurii, tarancuto?

Te-ai apucat de citit proverbe? :) oare sa fie un progres?

Filip-Antonio conform gandirii tale limitate numai kgb-istii ii considera pe sectanti sectanti? mai sizofrenicule ti-am zis sa consulti un psihiatru cat nu-i tarziu.
 
Filip-Antonio said:
Natalytza said:
se pare ca degeaba a mers :) Vorba lui Creanga, "S-a dus bou shi a venit vaca" ..:))

Stii proverbul cu vulpea si stugurii, tarancuto?

auzi draga, ti s-au terminat argumentele in favoarea ta, shi gaseshti argumente in favoarea altcuiva? pff..:)) imi miroase a avocat

tu pe mine sa nu me numeshti tzarancutza draga, habar n-ai cine-s shi ce reprezint, raspunde doar pentru tine, nu ca vreau sa te amenintz, asha doar te previn...
o parsoana cu o cultura generala cat de cat mai dezvoltata nu se apuca sa dicute lumea necunoscuta, din contra, asha fac tzaranii...shi ma intreb oare care din noi e tzaran?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top