Ceva mai rar intalnit

ciofu

New Member
Aici hai s-om povesti ceva mai rar intalnit, ceva neobisnuit despre masini, ceva ce ati vazut si v-ati oprit pe loc si v-ati holbat cu nedumerire.
 
tin minte cum m-o intrecut un maranello pe highway in downtown milwaukee,wi....pacat ca nu am putut sa stau si sa ma uit cu nedumerire :lol: (nu am dovedit decat sa-l vad decat o secunda)

pe urma insa l-am vazut, analizat, salivat etc la chicago auto show, unde erai mai multe pieces of cake.....
 
la mine s-a intimplat acelashi lucru, mergeam de la aeroport cu mashina shi inainte de a intra intr-un tunel, ma uit in oglinda shi vad maranello, de o culoare sura


gata nu m-ai zic mai departe ca-mi curge saliva...
 
bai - da shi am vazut eu in bulgaria - voi nish nu putetsi visa - Trabant (nushtiu exact cum se scrie) - caroci mashina de tip invalikda cu motor de motocicleta... cel mai tare ma pricaleshti cum posesoriy acestor tipuri de automobile performante tarie pietre cu ei ca in caz daka trebuie sa se opreasca pe un deal-vale ceva - pun sub rotsi :wink: ca frana singura nu tsine :lol:
 
DA eu ma vazut un WV Jucel care o fost srocno tuning-uit asha ca va chica dintii :
roti dinainte la 225 dinurma la 255 shi ia schimbat motoru de 2,3 l de la un ford cacoita shi lo vopsit in negru ,salon de piele ,hogeacuri nichelate shi geamuri fumurii.....bai shi cand o apasat shiurshica
gandeam cai torba ,mai ceva ca boomeru lu fratine-meu !!!! aaaaaaaaa bai shi cu flacari pe capot ....am uitat!!!! :smile:
 
Tot referitor la masini un caz real. Un cunoscut de-al meu a parcat masina in fata Guvernului. A intrat in cladire, s-a retinut acolo, dar nu importa cat. Cand a iesit, iara sparsa stecla de la masina (din partea dreapta) si i-au furat magnitofonul. Acolo la Guvern sta paza. Se duce la aceia si le zice, bai voi chiar sa nu vedeti? Da ei tipa: "Da noi nu am vazut". Va inchipuiti, in fata Guvernului?!
 
Un caz foarte interesant ce s-a intamplat mai demult, nu stiu daca ati auzit, dar a fost scris in ziare, chestii. O familie de olandezi calatorind asa prin Europa, s-au oprit intr-un tunel cu campingul. Ce ziceti?
Nu sunt oare olandezii astia tampiti?
 
Ieri pe autostrada in Austria, un Lamborghini fara roti de iarna, din cauza conditiilor rele meteorologice, a zburat 23 de m si ciuvacu la volan a fost oleaca ranit :roll:
 
Da eu am mers intr-un hummer2, animala nu masina, mai ceva decat lincoln navigator.
Am vazut taxi cab-uri londoneze, is cool man, eu chiar ni-as lua unu.
Am vazut dacia500 un fel de Tico strans cu usa
 
Mercedes SLK, furat din vitrina unui magazin

Politistii romani de frontiera au recuperat, in ultimele trei luni, numai din Bucuresti, sase masini de lux furate din Italia de o retea internationala specializata in astfel de infractiuni. Doua dintre limuzine, un Audi A4 si un Mercedes SLK, au fost ridicate din parcarea unui restaurant situat in Drumul Taberei.
Masinile erau conduse de doi oameni de afaceri, fiecare cu dubla cetatenie, romano-americana, respectiv romano-cipriota.
“Masinile au fost furate din Italia si date unor transportatori care, pentru sume cuprinse intre 500 si 800 de euro, le-au adus in Romania. Aici au fost predate unor persoane care ar fi trebuit sa le transporte, la rindul lor, in Republica Moldova, Ucraina si spatiul ex-sovietic”, ne-a declarat unul dintre anchetatori.
Politistii mai spun ca din filiera internationala, care are la activ 60 de limuzine furate, fac parte si 18 romani. Dintre ei, Parchetul a retinut numai doi, ceilalti fiind cercetati in stare de libertate. Anchetatorii afirma ca membrii retelei sint adevarati “profesionisti”, ei reusind sa fure un Mercedes SLK, in valoare de 100.000 de euro, chiar din vitrina unui magazin din Elvetia.

Evenimentul Zilei
 
mare mia fost uimirea kind ku tata mergeam pe autoban ku vreo 180-190 shi neau intregut de parka am fi stat pe loc un Porche 911 Carera, Lamborgini Countache shi 4 baikuri, aveau toti vreo 240 cel putin... :eek:
 
Doomy da da animalele de Porsche si Lamborghini rup nu alta :lol:

Saptamana trecuta la mine aici sa casatorit mostenitoarea firmei ESCADA si a venit si Liz Taylor. In fata hotelelui unde a fost nunta Maybach, Rollsroyce-uri diferite, Porsche si tot felu de jucarii
 
apropo de Maybach, modelul de baza kosta 769 mii EU :)
o treime de Maybach-uri comandate pina la moment, se vor plimba in russia :)
 
Dap si eu am fost fost intrecut de un Enzo. Am mers un pic in spatele lui, naveta spatiala nu alta, ceva cu totul si cu totul extraterestru, dupa care s-a evaporat. Cand accelera parbrizul masinii mele tremura din cauza sunetului motorului lui. Si mi-am promis, cand cresc mare imi cumpar si eu unul..asa ca incerc sa cresc. De atunci imi plac jucariilie italiene.

Am mai vazut si un Maybach 57 si un Phantom, cu siguranta Rols Royce-ul pare a fi mai impresionant. Mai ales dimensiunea rotilor care iti da impresia ca vezi un camion.

Cat despre Galardo, Maranello, Modena sau Porsche nu ma mai impresioneaza.


Apropo, kedd, stii ca Trabatul e din carton?:)
 
Back
Top