Chisinau si scena rock internationala

nero

New Member
Am vazut anuntul ca vine АРИЯ in Chisinau si m-am intrebat - oare devine incetul cu incetul Chisinaul un punct de atractie pentru trupe de talia ceva mai mondiala decit CSI sau e doar un fenomen aparte?
Oare v-om avea ocazia sa vedem pe aici cintind live asa monstrii ai rock-ului mondial ca Metallica, Red Hot Chilli Peppers sau cine stie ce fel de alte trupe destul de cunoscute si apreciate modial?
 
nu cred ca o sa vina si altii. cred ca ARIA vre sa arate si la moldoveni ca ei pot canta si fara Kipelov :lol:
 
nero shi sparii oamenii? :ciupos:
care arena internationala? daca nish aria n-o venit, apu shini o sa va vie voua? metallica? :lol:
caroci ii meortva la noi di tat in privinta asta...
 
ARIA aveau concert in Kiev dupa care trebueau sa vina in Kishinau(BlackElephant) ceva nu le-au placut shi gata... sa zis cu venirea lor in Kishinau... nu mai vin... :|
 
cari black elephant? wai balonash tu ganeshti, sa vina aria shi sa cante in black...pontu vabshe sa mai vii...concertu tipa trebuie sa shii la manej, da asta tat o fost o mare naiobca...
 
yo nu shtiu undi ei treabueau sa mai cinte... da oricum in black trebueau sa vina daca veneau in Kishinau... shi apropo... fii oliak mai deshtept ka doar deshteptsi cautsi... alege cuvintele...
 
eu tot shtiu ca trebuieu la manej, din cate tzin minte pe afise asa era scris. eu intrasem candva pe site la dansii si voopshe in octombrie concert in kishinau nu era, ca eu auzisem de la una ca o sa vie pe la ziua orasului. iaka http://aria.ru/show_last.php?p=6 numa ca aisteas care o fost, mdeah
 
am cautat deshtepti o perioada...am gasit ...1 sau 2...acum am obosit de cautari sh umblu shi eu aiurea...
da shi-i cu muzica noastra pe arena internationala? hai, nu dorniti oameni buni, ca asa cum dorniti voi asa doarme tat in tara asta...shi mai vreti performante in muzica...shi inca in rock, de unde? :ciupos:
 
ptru anu viitor clubu de cultura "moscova" are urmatorul program:behemoth,portishead,vital remains,scheletul lu jimmy hendrix(expozitie),goran bregovic,pazuzu,vader,moonspell shi nepotu lu john zorn!
 
deci caminul cultural Moskova ii aduce pe Portishead...
si scheletul lui hendrix
meserie!
asta nu trebuia sa fie stirea de 1 Aprilie?
 
TRUE
desi la Goran Bregovic as merge... doar sa fie pretul biletul in limitele galaxiei noastre
 
crezi ca taraful lui Bregovic incape in sala de la Moskova?
si cum zici, biletele ar costa o avere
 
Back
Top