Cleopatra Stratan

ea inca nu stie daca ii place sau nu.. pe langa fapul ca ii cam greu sa ii placa unui copil timp de 2 ceasuri aceeasi activitate... pe langa faptul ca ea nu este un geniu... fara suparare, dar am vazut copii mai talentati decat ea la varsta asta...
munca fizica ii istovitoare, dar oboseala psihica distruge de fapt...
 
Dupa parerea mea, aparitia Cleopatrei Stratan este un rezultat al muncii mari a tatalui sau, care prin intermediul ei isi indreptateste textele din piesele pe care le cinta chiar el. Si cred ca cind va mai creste va ride de Cleopatra cea de 3 ani si e normal pentru ca multe nu le intelege, caci dak ar intelege tot ceea ce cinta, atunci nu ar mai intra in cartea recordurilor lui Guiness. Si succesul ei nu e nicidecum o dovada ca va lucra in viitor in domeniul muzical. A fost doar o pasiune de scurta durata a parintilor, si o joaca pentru ea. Astept un nou album, unde deja va povesti amanuntit intilnirea de seara cu Ghita la portita unei scoli care va veni cu niste flori frumoase-n mina si nu ca de obicei cu mina goala ...:)
 
A dat protv-ul la stiri cand a facut 4 ani:
- de ce canti?
- pt ca-i place lui tata...
Mda :( A mai avut un raspuns cu referire la ta`su, dar nu mi-l amintesc.
 
Ghita, du-te o data la portita, ca innebunim!
Costin Ilie


Apel catre toti cititorii, ascultatorii, telespectatorii, microbistii sau alegatorii din tara aceasta. Daca il vedeti cumva pe Ghita, spuneti-i, va rog, sa se duca o data la portita. Ca nu mai suport! Si stresati la fel ca mine de intirzierea lui Ghita sint mai toti colegii din redactie. Dar ce fac eu aici apel catre cititori? Mai bine vorbesc direct cu acuzatul, desi mi-e greu sa cred ca a invatat sa citeasca. Ghita, daca ai pic de omenie in suflet, preda-te! Iesi la lumina, ridica-te si mergi, du-te la portita, poate asa scapam de cintecelul asta care e pe cale sa devina imn national! Dimineata, in eter, Ghita. La serviciu, baiatul de la bufetul din redactie invirte cu frenezie butonul de dat mai tare al radioului cind aude de Ghita. Nu poti sa-i zici nimic, sa n-ai surprize in cafea. Frizerul ii da si el intilnire lui Ghita si taci pentru ca tii la aspectul tau. Pot sa jur ca alaltaieri mi s-a parut ca-l aud pe preot, la biserica de sub fereastra mea, strigindu-l pe Ghita in mijlocul slujbei prilejuite de sarbatoarea Sfintilor Mihail si Gavriil. Nu am aruncat cu oua pentru ca imi era teama de minia cereasca, dar si de faptul ca o sa ma creada prietena mea nebun, chiar daca s-a obisnuit sa ma trezesc noaptea intrebind-o daca a venit Ghita.
P.S. Textul de mai sus este indreptat numai si numai impotriva inimii de gheata a lui Ghita, nicidecum a Cleopatrei Stratan, un copil frumos si talentat, al carui singur cusur este dorinta tatalui sau de a o transforma in vedeta.

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=7830&art=20137&cHash=594a8979f3
 
Doamne, am auzit de la vreo 3 persoane diferite ca s-a spus prin media ca a murit fetita asta in accident...!!! stie cineva daca e adevarat sau nu? ar fi o tragedie nationala
 
nu, e aiureala completa... a fost un zvon, shi astfel incat multzi au indragit-o a ieshit un zvon de proportzii
 
ujas...ce oameni intregi la cap ar inventa asa ceva..eu cind am auzit...si intr-adevar s-a raspindit zvonul asta in citeva zile, ia magari
 
Albumul "La varsta de trei ani" al interpretei Cleopatra Stratan
este lansat miercuri in Japonia


Chisinau-18.04.2007/16:54:19/(BASA-general) Varianta engleza a
albumului "La varsta de trei ani" a interpretei Cleopatra Stratan
este lansat miercuri, 18 aprilie in Tokyo (Japonia), relateaza presa
romaneasca.

Solicitata de BASA-press PR managerul lui Pavel Stratan in R.Moldova
a declarat ca reprezentantii casei de discuri japoneze "Pony Canyon
Inc" impreuna cu casa de discuri din Romania "Cat Music" au purtat
negocieri incepand cu toamna anului precedent in vederea organizarii
acestui eveniment. "Desi autorul albumului si tatal interpretei, Pavel
Statan, a confirmat ca exista mai multe oferte din strainatate
pentru lansarea acestui album, micuta interpreta nu va sutine cu acest
prilej concerte peste hotarele tarii deoarece gradinita pe care o
frecventeaza este mai importanta", a subliniat ea.

"Daca albumul este cu adevarat bun acesta se va putea promova si fara
prezenta Cleopatrei", sustine Pavel Stratan.

Desi piesa "Ghita" are o varianta in limba engleza, realizata special
pentru piata din strainatate, japonezii au preferat originalul
interpretat in limba romana. Cleopatra a devenit cunoscuta in Japonia
din toamna anului trecut, cand videoclipul piesei "Ghita" a fost
prezentat intr-un show de televiziune japonez. Impactul asupra
publicului nipon a fost urias, iar piesa a cucerit topurile din
Japonia.

Cleopatra Stratan a debutat la trei ani si jumatate. In cadrul unui
concert special, sustinut in august 2006, la Bucuresti, apoi in
septembrie, la Chisinau, micuta cantareata a interpretat atat piese
de pe albumul sau "Amintiri din copilarie", cat si cantece ce apartin
tatalui sau. Cea mai mica interpreta din Republica Moldova a devenit
primul artist din Romania care a primit un triplu disc de diamant la
10 decembrie, pentru mai mult de 150.000 de unitati vandute din
albumul "La varsta de 3 ani". Anterior, casa de discuri "Cat Music" a
sesizat printr-o scrisoare Cartea Recordurilor despre
faptul ca Cleopatra este cea mai tanara artista care lanseaza un album,
cea mai tanara solista care sustine
singura un concert de doua ore. De asemenea Cleopatra are sanse sa
bata recordurile pentru "performante de onorariu": ea a primit nu mai
putin de 10.000 de euro pentru a interpretarea piesei "Ghita", in
cadrul unui spectacol care a avut loc de Craciun, 25 decembrie 2006
la Piatra-Neamt.
 
Back
Top