Clubbing

ReDu

New Member
Salut ppl!!!
Sun un DJ in devenire shi am deschis tema curenta ca sa shtiu ce inteleg alde noi despre curentul care se numeshte Clubing. Da e drept ca la noi inca nu prea este destul de remarcat acest curent insa :dj: totushi, simt lipsa unei discutii privint plusuri minusuri shi nu in ultimul rand dicutii despre problemele de care se impiedica DJ de la noi. Mai e una majoritatea DJ de la noi sun rushi, ei pana la urma ashtept replici.
 
Salutare. Fratele meu este intr-o oarecare masura pasionat DJ-ing :lol: ! Oricum, la el este doar la nivel de hobby! Mie deasemenea imi place, dar nu am avut timp si resurse pentru a incerca. Totusi o prima incercare a fost la PC prin utilizarea unui program de Mixing, dar daca serios , era cam prost facut.
Clubbing ... hmmm .... ar o pasiune pentru disco cluburi si iesiri in oras pentru a petrece perfect timul ? Daca da, pai atunci arta CLubbingului la noi ar merita de dezvoltat enorm.
Deschiderea temei este destul de bun!
 
De fapt :oops: am inceput sa invats sa fac mixuri prin timpurile cand eram pe la shcoala, de fapt nu erau nishte mixuri pe turtable ci pur shi simplu erau nishte obiecte care emiteau nishte sunete. Dar ceea ce spui tu de PC aici este o noua era a DJ-ismului. Acum se pote de facut orice doar ca sa ai un cmp dotat cu SB live un hard destul de incapator shui da-i batae nene :dj:. Dar un Dj tre sa-si inoiasca banca de sunete destul de des ca sa poata face fata la tot ce apare nou.
Ce tine de dezvoltarea clubing-ului am sa dau un exemplu : uitativa ce fac rominashii care au shi aceasta cultura deja, ca sa nu mai zic de toate evenimentele de muzica electronica care au loc la ei destul de des.
 
Re: Clubing

ReDu said:
Salut ppl!!!
Sun un DJ in devenire shi am deschis tema curenta ca sa shtiu ce inteleg alde noi despre curentul care se numeshte Clubing. Da e drept ca la noi inca nu prea este destul de remarcat acest curent insa :dj: totushi, simt lipsa unei discutii privint plusuri minusuri shi nu in ultimul rand dicutii despre problemele de care se impiedica DJ de la noi. Mai e una majoritatea DJ de la noi sun rushi, ei pana la urma ashtept replici.


hi eu sunt Dj cu timp de lucru de 8 ani ,si nu totsi Dj is rushi
is moldovean din talpa .......!!!!!!!!!!!!!
mai mult am sa spun ,,jumate din Dj din orash dela noi is moldoveni
si ii cunosk pe totsi, RESPECT :ciupos: :D :D
 
aboi organizati si voi ceva bun. un fel de festival al muzicii electronice. sa nu fie discoteca simpla, dar sa fie special pentru oamenii ce inteleg ce-i aia muzica buna electronica. asa cum se face in lume! :D
 
Arina said:
aboi organizati si voi ceva bun. un fel de festival al muzicii electronice. sa nu fie discoteca simpla, dar sa fie special pentru oamenii ce inteleg ce-i aia muzica buna electronica. asa cum se face in lume! :D


arina is de acord 100% .poate cu timpul lumea de la noi din moldova,
si mai principal din chisinau are sa intseleaga muzica electronica
(TRANCE)
pina atunci totsi DJ din orash se bat cu capul de perete ,fiindca
la noi nu intseleg asa ceva ,sintem influetsati de pops si nu de muzica
club ,de vina sunt radiourile si tv
totusi la mine in club facem BATLURI de DJ se numeste LA ROMA Club
de joi pina simbata de la ora 3;00 pina la 7:00 ,vin acei care intseleg
muzika ,fiecare dj isi face un program de 1:30 de diferite stiluri.
astept ????????si RESPECT TO ALL People
 
mmmmmmda
Care pana la urma nu prea vad un sens in ceea ce spui tu ca ceea ce se da in cluburi pe lanoi este influentat de tv shi radio. Astea din urma au o alta directie de influenta(cazul Romania).
Marea gresheala este ca insashi DJ nu pormoveaza cultura de club. Nu o sa va dau acum lectii de influenta a maselor ca mi-ar lua mai mult timp, insa misteri DJ de ce nu merge la noi asha ceva asta e o alta intrebare.
 
ReDu said:
mmmmmmda
Care pana la urma nu prea vad un sens in ceea ce spui tu ca ceea ce se da in cluburi pe lanoi este influentat de tv shi radio. Astea din urma au o alta directie de influenta(cazul Romania).
Marea gresheala este ca insashi DJ nu pormoveaza cultura de club. Nu o sa va dau acum lectii de influenta a maselor ca mi-ar lua mai mult timp, insa misteri DJ de ce nu merge la noi asha ceva asta e o alta intrebare.


ian sa'mi spui kitsi ani ai si atunci am sati raspund mai detailat despre
influentsa si despre viatsa de noapte ?
iar despre Dj nu promoveaza cultura de club fiindca orice BIK se apropie cu intrebarea EU PLATESK SI VREAU SERDIUCIKA da DE NU PUI IN SALA MA DUK LA BOOSS SI MA JELUI (((KLIENT VSEGDA PRAV))))ai intseless TU personal kit de des esi
noaptea in club mister REDU
 
eu stiu ca DJ-ii la noi stiu ce inseamna muzica....dar se simt stramtorati....caci daca pun muzica buna, poporul nu prea danseaza...am observat ca in discoteci se pune muzica buna inainte ca sa vina multa lume...in primele 2 ore...si apoi cand lumea deja se rareste. oricum, nu frecventez permanent discotecile...de fapt, destul de rar...pentru ca nu e ceea ce-mi doresc de la o discoteca. mai bine pun acasa pe tot volumul niste live seturi bune si imi fac discoteca mea 8) :D
 
Arina said:
eu stiu ca DJ-ii la noi stiu ce inseamna muzica....dar se simt stramtorati....caci daca pun muzica buna, poporul nu prea danseaza...am observat ca in discoteci se pune muzica buna inainte ca sa vina multa lume...in primele 2 ore...si apoi cand lumea deja se rareste. oricum, nu frecventez permanent discotecile...de fapt, destul de rar...pentru ca nu e ceea ce-mi doresc de la o discoteca. mai bine pun acasa pe tot volumul niste live seturi bune si imi fac discoteca mea 8) :D

RESPECT
 
Nu da.... la romici ii serioasa treaba de mai multzi ani... de vreo 3-4 ani... Chiar daca popularitatea house-ului a venit mai mult din snobizm la inceput, akum deja se poate vorbi de cultura Club in RO... piatza DJ este foarte vasta, pacat ca inca nu s-a afirmat pe plan internatzional cu toate ca au fost incekari...

In mD se poate dezvolta cultura numai ca e nevoie de timp si de talente... iar afara cheia succesului pentru mdDJ-ei ar fi abordarea cu ceva original al stilului...cum d'exemplu face Z&Z si GM in rock...

Si ar trebui inaugurata vreo emisune de promovare a Trance-ului la radio ceva in genul HouseNation....

Viitorul Ii in fatza... 8)
 
Kolpak, sun trecut de 20 shi-mi dau destul de bine seama care sunt influentele audiovizualului (fii sigur pentru ca este specialitatea mea). Daca ai ramas jignit din cele ce am scris, este pana la urma parerea mea care poate fi shi ramane a fi putin subiectva.
dar pana la urma ash fi totushi de acord cu tine in legatura cu vorbele despre bishi care vor SERDIUCIKA.
shi pana la urma tot DJ sunt de vina. este asha notiune de format, un club care se stimeaza nu cred ca va accepta sa iasa din limitele formatului pe care shi l-a creat. Shi aici un loc destul de important il are :dj: care se ocupa nemijlocit cu neadmiterea ieshirii din format.

P.S:Kolpac daca ai nevoie de soft pentru DJ spune ca pot sa-ti dau :naroc:
 
ReDu said:
Kolpak, sun trecut de 20 shi-mi dau destul de bine seama care sunt influentele audiovizualului (fii sigur pentru ca este specialitatea mea). Daca ai ramas jignit din cele ce am scris, este pana la urma parerea mea care poate fi shi ramane a fi putin subiectva.
dar pana la urma ash fi totushi de acord cu tine in legatura cu vorbele despre bishi care vor SERDIUCIKA.
shi pana la urma tot DJ sunt de vina. este asha notiune de format, un club care se stimeaza nu cred ca va accepta sa iasa din limitele formatului pe care shi l-a creat. Shi aici un loc destul de important il are :dj: care se ocupa nemijlocit cu neadmiterea ieshirii din format.

P.S:Kolpac daca ai nevoie de soft pentru DJ spune ca pot sa-ti dau :naroc:

nu Redule nu mai jignit pur si simplu tu nu lucrezi noaptea in club
asa mi se pare.Si nu vezi toate nuantsele kare se petrek .
Laso balta :::)))))))))))))))
este bine!!!!!! ca fiindca suntem putsini care intseleg asa ceva.CLUB LIFE
Iar de soft nu am nevoe PREFER sa lucrez LIFE nu la computator

REspect
 
Propun sa facem un grup de Clubomani, shi sa mergem la vara in Liberty Prade (RO), sa vedeti ce se face acolo. este poate cel mai tare festival de muzica electronica din Europa.
 
ooo, imi place foarte mult ideea/propunerea...tre de gandit si de strans bani :D
da' eu chiar serios zic.
 
Hai, da unei Gotika asta? Imi pare ca e proaspat deschiasa da? A , si cit o sa coste intrarea?
 
NaE said:
Hai, da unei Gotika asta? Imi pare ca e proaspat deschiasa da? A , si cit o sa coste intrarea?

Club Ghotic, pe Academiei 5, asta este mai sus un pic de strada Dokucheaev la Telecentru, da iaca intrarea nu shtiu cyt o sa coste :roll:
 
Back
Top