clubul perfect

Arina

solutia
iata eu de mai multe ori s-a primit sa discut, sa ma gandesc despre cum ar trebui sa fie un club (de muzcia).
hai sa propunem diferite idei pentru a face un club. unde am vrea sa ne petrecem timpul? cum ar trebui sa fie interiorul, ce muzica sa fie pus, orice tine de un local de asa gen.
poate fiecare vine cu propria propunere, poate ne vom complementa.
e posibil sa existe deja un club care va satisface dorintele, ziceti care e si de ce va e bine acolo.
si tot asa mai departe
 
nie black shy yellow... ma simt mai liber acolo decat la celelalte cluburi de exemplu city, soho sau shi mai este pe la noi...
 
la noi sunt prea putin cluburi ca sa putem judeca...eu va propun sa-l facem pe al nostru, daca nu este ceva ideal deja!
unde va este imaginatia?

iata eu maine voi descrie unul :D
 
cat de mare o sa fie... ma intereseaza ce-o sa prevaleze yn el? mese sau locuri unde se poate de ashezat de-a branza... pe jos e cam rece....
 
ymi place Sloniku...
submarinu ...parka'i prea mare...prea mult...e bun pentru concerte...ynsa ...nu da sentimentul de intimitate... yn ciuda faptului ka e lumina obskura...

daka ar fi sa-mi imaginez ceva...
ash vrea tot ceva ku mai multe kamera.. pentru ambiente diferite...
poate omul e groozit shi vrea sa iasa din grooz... sau poate ka vra vashe s groozeaska po polnomu...
ymi plak foarte mult materialele fluide kare parka kurg de pe peretzi sau de pe pod... dau sentimentul de plutire... exact ka shi muzika...
dau sentimentul de libertate...
kulorile ar varia... fiekare kamera ku alta tematica...
hmy...gasisem o poza ku ceva tare dragutz...
Nymphetamine_by_ispheria.jpg

Kiar shi muzika ar trebui distribuita pe kamere...
kare mai agresiva...kare mai "ushurika" ...kare de nebunie... kare de suflet...
 
[K] de ashezat....dam... tre yntyi de stabilit kum o sa fie ynkaperea...
poliubomu tre sheva komod...
nu s ti ashezi ku kooru pi kiatra sh s jisaz la momentu yn kare ai te ashezi pe mult iubitul skaun de akasa
 
am cetit shi-o scris catyusha shy am hotarat ca noi graim de lucruri diferite... io ziceam mai mult de sala de concert, ea de yncaperi... yn fond asta e un club - ceva yncaperi unde lumea sa se adune pe interese... cam asha e yn black, nu? ynsa mi-ar placea o finisare a peretzilor mai buna ca acolo... deshi pe urma tzi-i jale sa borashti peste ei...
 
pai...
eu n-am zys ka tre sa fie akolo exact ka yn black..
da de sala de concerte... s poati di organizat ...
imaginatzia je yi bogata :)
da shi jali s borashti? una la myna ...nu mai be pyna la turbare sh n-ai sa borashti
a doua e ka... shi parka tu speli? :wink:
 
karo4 s vedi k ni-o plakut ideea lui Arina ... :) pentru ka eu deam ma gyndesk ce formatzie o sa kynte la inaugurarea klubului :hahaha: :yummy:
P.S s numeshte k ynka nu am trekut peste trauma kauzata de skimbarea radikala a Matrixului :(
 
catyusha, imi pare bine ca-ti place, scrie tot ce vrei in privinta asta. poti sa faci si un playlist cu niste muzica care ai pune-o in club :)

sa zic pe scurt despre un club care mi-a placut mult, cel mai mult din cate am fost, desi n-am fost in multe. e un club din Varsovia. se afla chiar in centrul orasului, dar printre case, abia il gasesti, doar cine trebuie sa stie unde e, stie unde e :lol:

primul etaj – doua incaperi relativ mari, cu podul inalt. totul e vechi acolo, se vad tevi, peretii ne vopsiti, chiar le cadea tencuiala (ori cum se mai numeste). camerele despartite de un perete cu ferestre mari. inca o data zic, totul e foarte vechii. sunt multe paturi, cu mese joase. stai in pat, poti sa dormi daca tare vrei. de pod aninate diferite instrumente vechi (contrabas, ghitara agatau). muzica de tip ambient. cand eram noi, o fata canta la harpa si era DJ-ul cu computerul, super relaxant. am nimerit si la o lansare de carte, in aceeasi camera. erau multe lumanari mici.
era si un subsol. in subsol era o camera mare, era intuneric cu lumi ciudate, niste perme mari pe jos si un chiuvak canta la ghitara electrica ceva tare ametitor. in general, super fain localul. lume care a venit pentru ca le place acolo, nu pentru ca e stil’na sa te duci acolo, asa cum se intampla uneori sa vezi in black la noi.
a, printre altele, desi totul era foarte vechi, WCs erau foarte bune, moderne, cu toate cele necesare :D (iata asta eu inteleg cultura, stilul incaperii e de sarai, dar WC intotdeauna trebuie sa fie in ordine !!!...ceea ce la noi lasa de dorit uneori. daca as face vreun club candva, WC va fi foarte bun, cu tot echipamentul) :D
 
super ideea ta arina :)

clubul va functiona 24 din 24? va avea program de zi si de noapte? va fi cineva de tip massovik-zateinik full time, tip DJ? sau va veni oricine si i se va oferi liber, nemoderat, ca la noi pe forum? :))

va fi meniu - inghetata, coctail si bere, sau, ceai, turte si bomboane?

intrarea cu plata sau fara, va fi membership sau free?
care va fi incarcatura 'culturala'? se va consuma orice, sau se va stimula creativitatea?

va exista un program global, un stil al clubului?
 
24/24? asta ynca se mai discuta...dar cred ca ar fi cool!
DJ yn clubu' ista nu cred ca trebuie sa fie. daca sa vorbim despre clubul despre care povestea arina, atunci yn yncaperea unde cynta muzika pur shi simplu o sa fie o persoana care o sa puna muzika la cererea clientsilor (cu conditsia ca cererea va fi la tema shi sub stilul care se adopta de club, de ex: trans)

din bauturi cred ca o sa serveasca mai mult bauturi, cocktailuri de tot genu, fara myncare shi farymituri...oamenii care o sa vina la clubu ista o sa manynce de acasa :D

intrarea o sa fie gratis shi toate meropriiatiile care se vor petrece acolo vor avea un generic cu totu' shi cu totu' free, adica potsi sa faci acolo tot ce vrei...aproape...adica sa nu te limitezi yn exploziile creative shi relaxante (sa meditezi, sa te yntinzi putsin pe canapea...) ....
 
black 4ever
nu poate fi inlocuit sau uitat chiar de s-o stricat tare.
era mai underground si mai.. al nostru.
o devenit mai la suprafatsa shi mai al lor ..
da tot negru e nu?
 
snoopy, dar de clubul asta dar nu va trebui sa stie multa lume, doar de-ai nostri :lol: :D daca sunt asa conditii cum zici tu, caci daca fiecare vine cu propunerea lui de muzica, nu-i chiar "serios" :) si daca intrarea e libera mereu, tot va veni multa lume aiu.rea. :)

ox2, parca e negru, cu ceva alb :)
 
Back
Top