#comentarii de prisos...

da imaginea vectoriala este mai calitativa... mai ales pentru postere si reclame mari... folosesti Illustrator, Corel... si totul s erezolva
 
Illustrator ii mai bun decat Corel din cate stiu eu... insa ii putin ma dificil, da o data ce l-ai invatat merge ca pe roate.
pt a vedea cum va iesi imaginea la tipar foloseste Adobe Distiller si Reader... insa trebuie sa mai multe date de la tipografia cu care lucrezi... pt a putea face niste documente care se numesc post scriptum... si astfel poti sa vezi imagine Composite sau separata pe culori...
 
da da..m-am intalnit cu asa ceva intr-o tipografie..de aia intrebam....poate are cineva linkuri interesante la aceasta tema?
 
oby;144983 said:
cum adica testezi sofware?
Asigur calitatea la software. Este o parte din procesul de productsie.
Caut bug-uri, le descriu shi trimit descrierea la developeri, ei corecteaza, imi trimit build-ul corectat cu bug-uri noi... shi procesul se repeta de multe-multe ori pina se scoate produsul pe piatsa.
 
wowowo
iaca asta ii interesant de tot... in principiu am inteles ce faci..dar atatea notiuni..

sa site toata lumea ca va invidiez :D
 
of.. extranetu la suninternet o cazut pe mai mult de 24 de ceasuri.. nici o mesagerie nu lucra, ma simtzeam absolut rupt de lume.. trebu de facut o mesagerie cu server .md

totusi eu prefer sa ma ocup cu debuggingu mai tare, cu toate ca cind cautzi citeva zile la rind o singura greseala apoi asta de-am poate sa aduca si la infarct..
 
numai ce m-am inregistrat pe jabber.org
cred ca posibil se poate de mers pe acesta linie.
acus vad ce sanse sunt de gasit server.

===latter===

daca totul va fi bine (nu vor exista probleme la instalare) vom ridica un server jabber timp de o saptamina.
stay tunned!
 
da, initzial cred ca va fi permisa conectarea numai pe moldova fara gateways la alte sisteme.
 
iata ca ideea cu mesageria jabber in sfirsit am implementat-o. pentru cei mai experimentatzi serverul e chat.multiport.md
pentru cei mai putzin experimentatzi intratzi aici: http://www.x-land.org/forums.php?m=posts&q=177 sau direct la tutorial (scris de mine si nu chiar reusit) http://www.x-land.org/page.php?id=24.
id-ul meu: wyk@chat.multiport.md (nu e mail asa ca nu incercatzi sa trimitetzi mesaje pe el, ablom pentru spameri). intrebari si probleme pe x-land, sau daca doritzi se poate si aici.
 
ascult radio bbc 1 cu real one player... sh caroce asha o fishka are... acolo este progress bar, care la un cantec se completeaza pana la limita din dreapta... la radio fix asha... sh nu intzelegeam pentru ce... shi az am tras de bar shi am dat inapoi shi am afighit... emisiunea care merge acu la radio se inregistreaza, shi potzi sa ascultzi orice moment trecut din emisiune, in limita timpului progress barului, ~ juma de ora... asha ni-o placut fishka asta...
 
asta ca sa te duci sa papi ceva si cind te intorci sa ascultzi ce ai scapat.
eu am un tv tuner cu asa functzie. dar din lipsa completa de spatziu pe vint apoi nu o pot folosi.. :( da defapt nici nu am pentru ce, ca ma uit numa dupa 2100.
 
Astai viata asha ca in curind daca intram in UE vom plati shi licenta la KAV , Windoz etc
Prin urmare am o propunere :

Oameni hai sa facem sistemul nostru personal de operare care se va numi de exemplu Chiron 2006 ca de altfel vom fi nevoiti sa operam in Linux deoarece in Linux nu ai nevoe de licenta , everithing is for FREE
 
Sanktus;146929 said:
Astai viata asha ca in curind daca intram in UE vom plati shi licenta la KAV , Windoz etc

O sa platesti si atunci cum ai platit si pina acum ....
 
Back
Top