Cominfo Moldova 2001

a fost fine ... shi va spun ce anume
pe mine m-au impresionat monitoarele LCD de MAG... eh asha ceva trebuie sa ai in casa ca sa simti placerea...
radiatia cred ca e 0 :grin:
restul ca de obicei: procesoare de frecvente peste 1000MHz shi etc
 
mie personal nu mi-a placut di doua motive:
1. pentru ca s-a facut atita zarva pentru nimic nou.
2. pentru ca nu am fost surprins de nimic - oare un Athlon 1,3Ghz cu numai (!) 256M RAM mai poate sa produca fiori in mintea mea?! Eu asha ceva mi-ash lua acasa, dar nu ash pune la expozitie ca fiind ceva foarte inovativ :smile:
in schimb au fost shi citeva surprize placute: internetul total al MTC (foarte convenabil pentru cei de la tsara), vIP calls de la MTC - mai scump ca la INtertel, insa mai ieftin ca tarifele obishnuite de la MTC shi fara de abonamente, cartele, etc. Formezi doar 8-16-1-xxx-xxxx pentru USA spre exemplu shi vorbeshti cu 6-7 lei minuta (lucru valorificat de mine in discutia cu Harvard people care m-ar fi costat o avere, acum insa ma costa de 3 ori mai putin, adica 1/3 din avere:))
in rest, nimic nou.. poate doar "televizoarele" alea pe care le numim noi ecrane LCD :smile:
 
ce ai in videre prin tarifele de la mtc?
este aplicabil pentru oricine?
ai mei suna din cand in cand (de la tara si de la chisinau) incoace (usa) si daca exista vre-o posibilitate de a reduce costul, da-mi de stire,

multumesc
 
Aiurea

Doar ce va bun a avut ComInfo au strins toate magazinele la un loc :(.
Eu am trecut 10 min pe la toate standurile si am plecat la Bit+ ca sa ma uimesc cit de prost si acolo a fost organiza.
Cred ca in Moldova ComInfo se face doar pentr elevi, sa vina sa se joace degeaba la expozitie.
 
Back
Top