Conceptia noastra despre lumea vestica

:hahaha: si tu esti neagra sau cum?
Bist du schwarz oder wie?
Si chiar daca am umblat in asa locuri sunt probeleme? Nu cred....poate doar invidia!
Fox...las sa-ti ramana in gat prostiile mele....ce ma intereseaza pe mine ce crezi tu...parerea ta....pentru mine este zero...desi nimeni nu-ti interzice sa-ti expui parerea...striga in gura mare....poate te-a auzi cineva....




aLa creciun..... ce are limba rusa cu toate chestii asta?
 
coolgreetings said:
:hahaha: si tu esti neagra sau cum?
Bist du schwarz oder wie?
Si chiar daca am umblat in asa locuri sunt probeleme? Nu cred....poate doar invidia!
Fox...las sa-ti ramana in gat prostiile mele....ce ma intereseaza pe mine ce crezi tu...parerea ta....pentru mine este zero...desi nimeni nu-ti interzice sa-ti expui parerea...striga in gura mare....poate te-a auzi cineva....

aLa creciun..... ce are limba rusa cu toate chestii asta?

Cool, da tu stai rau de tot cu gindirea?
Vad ca te faci ca stii limbi straine. Excelenta demonstratie a intelepciunii!
Chiar te crezi demn de invidia cuiva pentru prostia ta (nici cunoasterea limbii ruse nu te salveaza)? Cita lume pe forum te trimite sa faci carte da daca tot nu are cu cine vorbi..?
Nici nu mai e nevoie sa strig despre asta, ca tu ti-ai afisat-o in friunte singur.
 
Fox....asta tu esti? :hahaha: imi place.....
Daca te-ai uita la mesajele tale din ultimul timp ai tace si nu ai mai spune nimic :hahaha:
Nu-mi plac sa le fac pe fete proaste si nici acuma nu o voi face....insa.....[no coment]
 
coolgreetings said:
Fox....asta tu esti? :hahaha: imi place.....
Daca te-ai uita la mesajele tale din ultimul timp ai tace si nu ai mai spune nimic :hahaha:
Nu-mi plac sa le fac pe fete proaste si nici acuma nu o voi face....insa.....[no coment]

Cool,
ajunge sa demonstrezi ca "rojdionnyi polzati letati ne mojet". Plictiseste. Si rysul isteric doar agraveaza situatia. Mi-i mila de tine... sper totusi cindva sa prinzi la minte...
 
Si mie mii mila de altii....ei....daca nu-ti place zambitul meu ironic.... :)
Stii ce am ajuns prea departe de la tema...as spune mai multe lucruri...insa daca le spun in general va fi iad pe tema aceasta...asa ca mai bine tak...si ma uit cum oameni ****** ca tine se enerveaza!
 
Stii diferenta intre rys isteric si zimbet ironic? Se pare ca nu. Ca de obicei.

Ti-am acordat prea multa atentie azi (pacat de timp) si tema e stricata, pentru care lucru imi pare rau :(
 
Mie imi place lumea vestica asa cum o vedem la televizor, in carti. Dar moneda asta mai are si alta parte desigur.
Imi plac: Casale, strazile, drumurile,natura. Unii oameni.
Numi plac: politia, interzicerile, functionarii,propagarea homosexualismului, musulmanii, unii oameni.
E bine cind e ordine, insa e rau ca ordinea te faca robot.
In general insa oamenii de aici merita stima.
 
da, totul in lumea vestica e frumos, dar simti o raceala fata de lumea estica. toate strazile sunt super frumoase: cu mici garduciane din arbusti, casute diferite modele, trasa fara gropi s.a.m.d., dar cind vezi ca sunt mereu goale, nu e nici un om de zare, nu vezi copii jucindu-se in strada sau chiar in ograda.... sau de multe ori am auzit de turnul Eifel: nu e nimic altceva decit un stilp mare, in schimb ceea ce vezi de sus-nu se compara cu nimic, vezi Parisul intreg la picioarele tale.
e foarte frumos si foarte rece aici... :au:
 
dada, am auzit si eu ca la Bruxelles este plictisitor :D

in orasele in care am fost eu era multa lume, multi copii, samd. ceea ce imi aduce aminte bine de chisinau este plimbarea seara (11-12) pe strada -- intotdeauna am un sentiment de frica, ceva care nu se repeta atunci cind ma plimb intr-un oras occidental... dar asta este doar un exemplu.
 
Eu de exemplu nu am fost in vest, dar imi imaginez ca acolo-i super, pentru cei care sunt dispushi sa munceasca, nu sa fure sau sa stea in dorul lelii
 
Aici am intzeles forte bine ce inseamna democratia: balta. Nu se petrece nimic important, criminalitatea poarta un caracter patologico-sexual, hotaririle importante sunt ingropate. Oamenii sunt lipsiti de cele mai elementare libertati- li sa lasat numai alegerea orientarii sexuale. Aici domneste libertatea cuvintului fara libertatea gindirii. Aici exista PROPAGANDA! (simptom totalitar). Descriminarea exista in mod legalizat.
Si cea mai mare problema: unul invatat, cu studii superioare face ceia ce doresc milioanele de plebei simpli , lipsiti de orce libertati el-tare. E un circuit inchis fara perspective. Sunt dezamagit.
 
Back
Top