Constiinta si Centrul Constiintei unei Civilizatii

.................................................................ce parere aveti despre cele 2 parti ale filmuletului?Mie mi se pare interesant si foarte informativ...
 
Assalamu alaykum, sora Moona,
nu prea am avut timp zilele astea sa privesc filmul, dar intradevar pare a fi interesant. Insha Allah, o sa-l privesc cat mai curand si o sa ma dau si eu cu parerea.
 
puneti va rog o surta descriere/initiere la subiectul acestor filmulete (nu de alta, dar sa zadarnicesc atata timp pt un film, mii jele, mai bine citesc ceva) va rog. ms.
 
domnule logic...nu e nevoie...toate sunt la fel
asa ca poti sa te gandesti la un film albastru daca te plictisesti
 
XLogic;223430 said:
puneti va rog o surta descriere/initiere la subiectul acestor filmulete (nu de alta, dar sa zadarnicesc atata timp pt un film, mii jele, mai bine citesc ceva) va rog. ms.

Ian Xel Lungold, a studiat calendarul mayas din 1996. In scurt timp a devenit evident ca acest caledar este un portal spre intuitie. Vechea civilizatie mayasa este respectata pentru modul in care membrii sai au trait in echilibru si unitate cu natura si cosmosul. Din toate dovezile lasate de civilizatia Maya – architectura lor si lucrarile funciare (ca de exemplu sistemele de irigatii) si cartile lor care nu s-au distrus - putem vedea ca ei s-au bazat pe intuitia lor mai mult de 3000 de ani. Acest articol trateaza modul in care putem utiliza cel mai bine „cheile” lasate de catre civilizatia Maya pentru constiinta noastra in acest moment.



Deci ce ne-a lasat Maya? O harta a intentiilor creatiei pe care putem identifica evenimente si perioade de timp. Cu alte cuvinte, avem acum metoda pentru a discerne ce a intentionat Creatia, si ce continua sa intentioneze, zi de zi. In ultimele 16.4 bilioane de ani, Creatia a urmat un tipar particular si repetitiv a 13 intentii diferite. Aceste intentii au adus in manifestare o varietate de efecte fizice si evenimente ale Creatiei si au modelat intreaga istorie umana..............


-MERITA EFORTUL PIERDERII TIMPULUI,PT.CA LA TERMINAREA FILMULETELOR,CU SIGURANTA VETI RAMINE INDELUNG PE GINDURI......
 
Back
Top