consumu' de alcool-sport national

gand

New Member
Ultimele statistici plaseaza romanii pe locul 2...in privinta cantitatii si frecventei consumului de alcool. Unii doctori spun ca in prevenirea anumitor boli e chiar indicat sa consumi 30g tarie/zi, 1-2 sticle bere/zi, 1 pahar vin/zi...la alegere, dar nu mai mult, altii sunt sceptici...Mai nou, romanii beau beree precum sucul, ceva natural...femei si barbati cot la cot. Ce parere aveti? V-ati gandit vreodata la efectele ce pot aparea dupa un consum indelungat...chiar si "numa un deget"?


Campania antialcool mult mediatizata are vreun efect pozitiv?


think about
 
Hii...am uitat sa spcific, era vb despre Europa, m-am uitat in lista din link-ul tau..hehe, tot fruntasa e Ro (nemedaliata), are o coada lunga lunga...sa tot ajunga :crazy:
 
in 1996 era pe locul 17 in Europa si pe 21 in lume. Rusia, de exemplu, este cu vreo 15 pozitii mai jos si, dupa parerea mea, problema consumului de alcool in tara aia este cu mult mai grava :)
 
se consuma multa bere in tarile din Europa...

dar ma intreb ce se face la noi in Moldova incepind cu inceputul :) toamnei???? mai ales la tara - jale mare
ei asta se intimpla in centrul si sudul Moldovei, dar la nord baietii ii dau cu sveklometsinul

sa stiti chiar are legatura alcoolul cu sportul, cite intreceri se fac pe baza lui, la cite manifestatii, sarbatori se fac concursuri - cine bea mai multe sticle de bere

asa ca baieti antrenati-va, poate o sa aveti si voi norocu asta de a lua vriun loc
dar vorba ceea - principalu participarea :)

hai noroc si altu-n loc :naroc: :sa bem:
 
Back
Top