cotidianul recentului ne-fumator

revenim la tema

ieri mi-am bagat cu de-a sila tigari in mine :D

da simt ca nu mai vreau sa fumez :D

de ce mi-am bagat tigari in mine nu conteaza..conteaza ca nu mai vreau sa fumez URA
 
azi am fumat 3 tigari asa ca acum sper ca Sirb doarme linistit ca nu am ascuns de nimeni de pe forum ca am fumat!

noapte buna la toti
nu fumati
nu ajuta la nimic nici palcere nu-ti confera!
 
imi permiteti sa va naunt solemn ca a doua zi nu rugum gume si vad ca suport tare relativ usor lipsa de nicotina in mine :D

mi se pare ca am scapat :D

tre s-o sun pe bunica s-o bucur :)
 
iaka fumatorii "lomka" au... nici nu ma gandeam ca-i asa de dureros pentru ei...

eu am avut suficient stres in viatza, insa nu am considerat fumatul o solutzie (si nu-mi pare rau);

gumele -- presupun ca-i o noua forma de imbogatzire a cuiva (marketing);

veneam odata la Chisinau din Bucuresti && nimerisem cu o tipa in compartiment; era o rusoaica.. nu stia bine romana, insa avea cetatzenie romana; ea mi-a povestit cum a vrut sa se lase de fumat, s-a inscris la un fel de tratament, insa ei au incurcat ceva si au bagat-o in lista celor care vor de alcoolism sa se vindece; a participat la cateva sedintze; intr-o zi aveau ei un fel de chef acasa.. ea a baut un pahar cu vin && fatza i s-a facut de o culoare suspecta; mam'sa cand a vazut-o, s-a speriat...
de atunci nu mai poate bea alcool, insa de fumat -- fumeaza...
 
gumele probabil is o noua forma de imbogatire, insa ele ajuta..in orice caz pe mine m-au ajutat....le mesteci 5min si te zgaraie in gyt dupa aia...ca ti-a vomita...la mine de exemplu rapid a trecut desi dureros...insa trebuie sa rabzi putintel de tot prima perioada ( primele zile, o saptamana) si dupa aia gata!
 
mi-am cumparat o tigara electronica, de care sunt foarte multumita. e foarte simplu de utilizat, mai ales ca am un pachetel in care tin si filtrele si tigara iar ca sa o incarc nu trebuie decat sa pun pachetul la incarcat cu totul. nu m-am ingrasat absolut deloc pentru ca mi-am luat rezerve cu nicotina, iar nicotina e cea care intrevine in echilibrul glicemiei din organism, iar daca redeuci unsor cate un pic din nicotina, nu exista nici un risc sa te ingrasi, pt ca organismul se adapteaza foarte rapid. asa ca tigara electronica este cea mai buna metoda ca sa te lasi de fumat. pot sa va dau si nr de tel de unde am cumparat-o 0728 767 498 Renunta La Fumat - cum sa te lasi de fumat. te sfatuiesc sa oo incerci si tu, cred ca e cea mai simpla metoda.
 
Back
Top