Creatie

Madexpert

New Member
I
Daca dorim inca un avertisment, el va fi de amploare caruia ii vom face cu greu fata sau poate chiar imposibil de recuperat.
Trebuie sa intelegem ca asta ne priveste pe toti impreuna, fie ca aveti mijloace sa scapati sau altele, dar pana la urma, de tine nu poti scapa nici in iad cum spune o vorba stra-buna.

Veghetorii si-au incalcat atributiile si juramintele, se simte frica si disperarea lor, dar chiar si ptr ei exista act de clementa.

Chiar daca socotiti ca Pamantul trebuie distrus, va amintesc o lege simpla, o lege Universala "Nu poti distruge ceva ce nu ai puterea de a crea." In cazul vostru pare a fi un pic mai altfel, voi puteti distruge, dar sa stiti ca nu aveti acest drept. Si daca urmarile care vor urma vor fi cum au fost si mai inainte, va anunt pe aceasta cale ca neantul si inchisorile pe vecie in abisurile lumilor de jos, va vor parea niste statiuni turistice pe langa ce se pregateste ptr noi.

Mi s-a spus ca asta suna a santaj, eu nu cred ca este o constatare rational-corecta, avand in vedere situatia noastra si monstruozitatile pe care le-am savarsit de-a lungul timpului. Daca vreti sa pacaliti un inger fie el si decazut, n-aveti decat, dar pe Cel Care Cunoaste Totul?

Solutia exista, ea nu presupune desfiintarea voastra, a noastra. Ea presupune combinarea armonioasa a acelui efort titanic cu intelepciunea divina. Din care va rezulta acel ceva la care viseaza pana si oamenii pragmatici fie ei si idealisti. Piramida va fi Piramida, doar atunci cand varful ei va fi lipit (readus) din nou bazei sale. Altfel suferinta voastra, cat si a celor de desubt vostru ia sfarsit. Nu va mai separati de ei, Ei sunt partea voastra de jos, iar voi sunteti partea de sus, imbinate frumos Piramida va straluci in Glorie, aducand Prosperitate, Armonie tuturor.

II
V-ati aratat din plin ura fata de Dumnezeu si cele sfinte, aroganta, rautatea si viclenia de care a-ti dat dovada ii este cunoscuta si El la fel Va priveste cu Compasiune si Speranta ca va veti schimba. Ati indraznit chiar sa credeti ca-l puteti ucide pe Dumnezeu, vi s-a dat o sansa chiar si pentru o asa nebunie crasa si fara precedent si n-ati putut-o realiza, pentru ca este imposibil. E lesne de inteles, ca daca toata energia ar fi fost proiectata inapoi asupra a toti din voi care-l dispretuiti, ati fi disparut si murit instantaneu, cu propria-i voastra energie. Din mila si compasiunea Lui sunteti inca in viata, caci sa mai repet, inca o data, ceea ce urmeaza ca pedeapsa celor sfidatori, rai si perversi in ignoranta (sau mai bine spus) in asa zisa intelepciune pervertita, este chiar de neimaginat pentru cea mai simtitoare fiinta cu o imaginatie bolnava. Sa nu credeti ca acest foc este pregatit pentru a va distruge, ci pentru distrugerea lucrarilor voastre. Ptr ca va mai atentionez ca e total posibil ca Pamantul sa ramana intreg si cei puri si sinceri, sa ramana-n viata, iar voi toti cei rai sa dispareti.
Ati dormit prea mult in neanturi si acum inca mai dormiti si aici! Treziti-va pana cand nu este tarziu. Asa sa ne ajute Dumnezeu. Amin.

III
E o situatie grava, alarmanta. Dintr-un punct de vedere, chiar o stare tragi-comica, dar care tinde fara dubii la o tragedie de proportii. O tragedie care ar intrece si marile opere ale grecilor antici cat si tragediile lui Shakespeare. Si chiar in aceasta stare, de fapt, se pot (se poate gasi) (o)solutii(e) pe fondul carora s-ar putea merge mai departe intr-un mod armonios si divin integrat.
Supravietuirea noastra consta in aplicarea corecta a legilor Universale ale Creatiei.
Calea pe care a-ti aleso, din pacate Va duce catre disparitie ca rasa, entitate, ca fiinta. Peste 2 milioane de ani veti fi si mai putini (vom fi si mai putini). Fiindca procesul clonarii degradeaza toate structurile vitale. Cele artificiale la fel nu pot dainui si durabilitatea lor conteaza in mare masura de propriul potential vital, mental si spiritual. Dar odata ce sursa a fost respinsa, acest potential vital, mental si spiritual se diminueaza.
O stare larvara de complacere este exclusa intru-cat ea duce la pierzanie. Nimeni nu va spune sa acceptati Calea Domnului (cu toate ca, aceasta cale ar fi minunata ca solutie), ci cel putin Caile Universului, caile creatoare, ascendente - cheia supravietuirii voastre, a noastre, prin munca, efort bine chibzuit si intentie creatoare armonioasa.
Ceea ce s-ar putea sa se intample, este o iluzie curata, intru-cat (ceea ce s-ar putea intampla) nu este prezent aici si acum, si prin urmare, nu are o potentialitate constienta. De aceea daca se actioneaza aici si acum cu discernamant se pot crea premisele unei creatii care ar surprinde intr-un mod placut chiar si pe Creator. Nu in ultimul rand, ci chiar in primul rand putem cere in mod direct ajutorul chiar de la Dumnezeu Insusi. Ma intreb de ce titanii ar dori distrugerea a ceva sau a cuiva, in cazul nostru a planetei, a oamenilor? Din timp ce adevaratii titani debordeaza de un potential urias de viata, si pofta lor de viata chiar intrece pofta de viata a unor Zei Celesti puternici.
Pana si Zeii si Titanii iubesc viata si o pretuiesc, atunci cu cine avem de-a face aici?

Demult sunt timpurile cand aparent 2 rase diferite au trait in armonie pe aceeasi planeta. Ratiunea voastra se incheie acolo unde incepe emotia, prin urmare emotia in sine poate fi solutia pentru limitele ratiunii. Emotia sincera, pura, acel sentiment care uneste totul, chiar si cele mai opuse antonime. Iubirea.

IV
Padurile tropicale, Amazonului, si celelalte trebuie ocrotite, aerul, amtosfera, apa, nu va mai jucati cu vremea.
Industria farmaceutica ar trebui sa cedeze putin cate putin loc medicinei naturiste. Cu alte cuvinte reintoarcerea armonioasa catre MAMA-NATURA! Urbanizarea excesiva deterioreaza mediul ambiant, ceea ce duce la mari dezechilibre a caror efecte influenteaza toate planurile vietii. Viata are prioritate!
Codex Alimentarius ca idee este bun, dar continutul sau este odios si criminal. Ce aveti cu usturoiul? sunteti culmea.
Se spune ca solul deja isi pierde din calitatea sa si produsele naturale incep sa-si piarda din valoarea sa nutritiva, energetica. Da, dar solul isi pierde aceasta calitatea datorita utilizarii nechibzuite a sa. Sunt mii de exemple in care mici comunitati folosind doar energia mintii sale cat de cat pure, impreuna cu entitatile naturii au dat nastere la niste culturi de-a dreptul senzationale, atat din punctul de vedere al cantitatii cat si al calitatii. Mai exista apa structurata, experimentele faimosului om de stiinta japonez sunt elocvente. Prin urmare ne trebuie o revolutie la nivel de constiinta. Ce ne sta in cale? Interesele sion-istilor? colosilor farmaceutici, industria metalurigca, armata? nu sub acelasi cer traim??? Daca vrem sa supravietuim, atunci trebuie sa scapam de vechile obiceiuri, Ce veti face cu banii, cu tonele de lingouri de aur, cu FMI-ul in fata unui val urias de tsunami, sau mai rau in fata unei noi explozii solare?

Alegerea va apartine sau ne apartine? sau impreuna iesim din ceea ce am creat?

Cat despre mine? un visator ambulant, singuratic, si revoltat, obosit si manipulat. Obosit de ura voastra, de tehnologiile voastre asa zis de ultima generatie. Puteti mai departe manipula cu fiintele umane, dar sa stiti ca dreptatea in final va invinge. Iar strigatele celor nevinovati au ajuns acolo unde trebuie.
Cine sunt eu? un fost Zeu, un fost Inger decazut, un fost demon Nebun, anarhist imbecil, si acum?
un om care cauta solutia. Fiul lui? Niciodata! Sunt fiul Eternitatii, fiul Celui Viu si Drept.
Un om ridicol, neant nebun si gol?.

Tu! cu intunericul tau din inima stiu ca ai lumina inca tine, foloseste-o, foloseste-o cu chibzuinta, spre salvare.

Aceste mesaje mi se dreaseaza si mie, eu nu sunt mai breaz ca voi, tot ceea ce depinde de mine eu o voi face. Gata cu vorbele! A dios! and Vaya con Dios! :inger:
 
Back
Top