Crize spontane, dragostea si puterea informatiei

Bun, s-a yntymplat yn mai multe rynduri sa faca cunoshtintsa cu baietsi, s-a distrat...dar pyna la urma fata a reushit sa controleze situatsia ca sa nu ajunga la sex (asta yn cazu' yn care faceai aluzie ca baiatul o va duce undeva shi...shtim noi ce se poate yntympla).

Sniffer, iaka cum tu ai proceda daca prietena ta s-ar purta asha: flirt, sarut, shi nika sex?
 
Cred ca as fi gelos de naiba , dar as incerca din greu sa nu arat acest lucru, sigur , doar putin poate, dar in linii generale, cred ca i-as da de inteles ca nu imi prea place, desi , cred ca are si ea dreptul la dezlantuire...sigur pina la o limita oarecare.

La tema ... cineva a vazut filmul "Meeting Other People" ?
 
eu zic ca tipa face o prostie sa sufere in tacere. Ce rezolva? Daca e sigura pe ia nu trebuie sa faca cine stie ce galagie, sa-i omoare 2 neuroni, ca ei ii mor mai multi deci nu cistiga nimic, eu cred ca trebuie sa-i zica un PA! definitiv. Bine poate as accepta sa-i dau a doua (DAR ULTIMA) sansa. Iar pt. a doua sansa trebuie discutata problema cu tipul, vara galacie si scandat, treburile trebuiesc facute pasnic, doar asa se rezolva; se expun conditiile: "Stiu ca.... si trebuie sa te hotarasti: ori eu ori ea! Nu exista alte optiuni. Si ai variantele pt. ca-ti acord cea de a doua sansa, care e si ultima". Atit. Nu am nevoie de mativatie, ca a facut asa pntru ca ...si..., nu asta nu e relevant. Asta putea sa o zica la momentul respectiv. Sau altfel ar gasi el niste motive, sau ar inventa. Nu, trcutul nu mai conteaza dar viitorul ei e f. important. Deci ori e alba ori e neagra. E adevarat ca ar suferi la un eventual refuz, dar oare daca tace nu sufera? Cel putin la un refuz ar suferi mai putin (ca timp cel putin). Dar a 3-a sansa nu trebuie sa mai existe. Ar insemna obisnuinta atunci si nu cred ca s-ar mai puteaa trata!
 
....

Asha ceva nu poate sa fie Sniffer :) ... Inselaciunea grad nu are .... ai inselat sau nu ai inselat si gata .... si un gind e inselaciune ... daca este gindul,fapta este doar o problema de timp ..si daca iubesti pe cineva cu adevarat ,nu ramii fidel de atita ca sa nu ranesti pe celalalt ,dar ramii fidel din simplul motiv ca nu ai dorintsa de a musca din mar .....
Tu ma cunosti Sniffer...cred ca stii si ce reputatie am (bine ,multsi spun ca is fustangiu) ...
atunci kind esti cu persoana potrivita ,si o iubesti cu adevarat....... atunci dai ceva sa se acopere la restul fetelor care se dezbraca in fatsa ta ,si singurul gind care il ai este cum sa le spui kit mai subtil posibil ca e timpul sa plece ...

Sniffer ..... Dragostea si flirtul cu alte persoane is kestii incompatibile ...tu stii asta ...nu incerca sa te amagesti pe tine insutsi
 
aiu.reli (cuvantul precedent se cenzureaza, habar n-am de ce) de-a mele: o, si aici un caz de dragoste mare
 
Re: ....

Fr3Zy said:
Asha ceva nu poate sa fie Snipe :) ... Inselaciunea grad nu are .... ai inselat sau nu ai inselat si gata .... si un gind e inselaciune ... daca este gindul,fapta este doar o problema de timp ..si daca iubesti pe cineva cu adevarat ,nu ramii fidel de atita ca sa nu ranesti pe celalalt ,dar ramii fidel din simplul motiv ca nu ai dorintsa de a musca din mar .....
Tu ma cunosti Snipe...cred ca stii si ce reputatie am (bine ,multsi spun ca is fustangiu) ...
atunci kind esti cu persoana potrivita ,si o iubesti cu adevarat....... atunci dai ceva sa se acopere la restul fetelor care se dezbraca in fatsa ta ,si singurul gind care il ai este cum sa le spui kit mai subtil posibil ca e timpul sa plece ...

Snipe ..... Dragostea si flirtul cu alte persoane is kestii incompatibile ...tu stii asta ,parca esti baiat destept ...nu incerca sa te amagesti pe tine insutsi

foarte frumos mesaj, dar chestia ca nu prea am yntylnit baietsi yn realitate care sa gyndeasca yn felul yn care tsi-ai expus tu gyndurile!
NU TE CRED!!! :ciupos:
 
Re: ....

Fr3Zy said:
Asha ceva nu poate sa fie Snipe :) ... Inselaciunea grad nu are .... ai inselat sau nu ai inselat si gata .... si un gind e inselaciune ... daca este gindul,fapta este doar o problema de timp ..si daca iubesti pe cineva cu adevarat ,nu ramii fidel de atita ca sa nu ranesti pe celalalt ,dar ramii fidel din simplul motiv ca nu ai dorintsa de a musca din mar .....
Tu ma cunosti Snipe...cred ca stii si ce reputatie am (bine ,multsi spun ca is fustangiu) ...
atunci kind esti cu persoana potrivita ,si o iubesti cu adevarat....... atunci dai ceva sa se acopere la restul fetelor care se dezbraca in fatsa ta ,si singurul gind care il ai este cum sa le spui kit mai subtil posibil ca e timpul sa plece ...

Snipe ..... Dragostea si flirtul cu alte persoane is kestii incompatibile ...tu stii asta ,parca esti baiat destept ...nu incerca sa te amagesti pe tine insutsi

Sunt destep.Recunosc, ce am sa fac, sunt destept. Freezy, referitor la tema, am expus totul prea general pentru a fi luat la concret. Daca crezi ca e vorba de infidelitatea mea, te inseli.

Snoopy, referitor la baieti de tipul asta, exista. Cum s-ar zice ... eram un exemplu viu al acestei afirmatii !
 
Re: ....

Sniffer said:
Fr3Zy said:
Asha ceva nu poate sa fie Snipe :) ... Inselaciunea grad nu are .... ai inselat sau nu ai inselat si gata .... si un gind e inselaciune ... daca este gindul,fapta este doar o problema de timp ..si daca iubesti pe cineva cu adevarat ,nu ramii fidel de atita ca sa nu ranesti pe celalalt ,dar ramii fidel din simplul motiv ca nu ai dorintsa de a musca din mar .....
Tu ma cunosti Snipe...cred ca stii si ce reputatie am (bine ,multsi spun ca is fustangiu) ...
atunci kind esti cu persoana potrivita ,si o iubesti cu adevarat....... atunci dai ceva sa se acopere la restul fetelor care se dezbraca in fatsa ta ,si singurul gind care il ai este cum sa le spui kit mai subtil posibil ca e timpul sa plece ...

Snipe ..... Dragostea si flirtul cu alte persoane is kestii incompatibile ...tu stii asta ,parca esti baiat destept ...nu incerca sa te amagesti pe tine insutsi

Sunt destep.Recunosc, ce am sa fac, sunt destept. Freezy, referitor la tema, am expus totul prea general pentru a fi luat la concret. Daca crezi ca e vorba de infidelitatea mea, te inseli


Nu am zis ca e vorba de a ta .... nu is in masura sa te judec ...oricum,imi pare rau daca am lasat asta sa se inteleaga
 
Imi place fraza asta,dar cum poti sti care e persoana potrivita?..traim intr-un "sistem de iluzii" cum spune Liiceanu.Cand strangi trupul celui drag in brate ce atarna mai greu?:catifeaua pielii sau ceea ce se ascunde sub ea?cand saruti o persoana pe care crezi ca o iubesti,in joc e extazul sau doar un schimb de saliva? momentul preludiului a doua trupuri inlantuite e sublim sau doar o imperechere groteasca a instinctului?

Fr3Zy said:
atunci kind esti cu persoana potrivita ,si o iubesti cu adevarat....... atunci dai ceva sa se acopere la restul fetelor care se dezbraca in fatsa ta ,si singurul gind care il ai este cum sa le spui kit mai subtil posibil ca e timpul sa plece ...
 
Semidia, ce citesti in romane nu se aplica in viata reala... te invit sa traiesti in realitate prin propriile tale simturi si ganduri... sistem de iluzii ... semidia ma faci sa rad... daca ar fi iluzii nu s-ar mai casatori oamenii si gata... nu s-ar mai iubi, nu s-ar mai sinucide din dragoste, etc...

si te rog nu vaorbi de sex in metafore, mai ales ca habar nu ai ce ii asta,... incearca si dupa ao sa vezi daca ii desfrau sau elixir. :D
 
si casatoria mi se pare o iluzie,cu toate ca unii se lasa prinsi in ea....si sinuciderea mi se pare doar o incercare de evadare si nu prea cred ca e vorba de asa mare dragoste,atunci nu ar mai avea rost zicala"timpul le vindeca pe toate".....

NU stiu ce o sa fie adrenalina:"elixir" sau desfrau,poate va fi obisnuinta:D
 
semidia, of semidia, toate sunt iluzii dar multora le place sa creada in ele, astfel devin realitatate... sper ca intelegi ce zic.

snoopy, nu inteleg care e faza cu flirtul si sarutul. De fapt pentru acea fata unde se incepe inselatul? In momentul in care i-o baga?(sorry pentru expresie:) ). Iar pana atunci nimic? Sexul oral deci nu e inselat... si nici daca se masturbeaza unul in fata altuia? Se inseala reciproc deci... care mai mult care mai putin.
 
da te-am inteles piggye.....tie iti plac iluziile optice,mie nu-mi place realitatea.
stii cum e astazi,realitatea inseamna materialism.
 
Semidia, cand ai capul cat o banita de la invatat, traiesti intr-o alta lume ;) E mai sanatos sa gandesti cand toate-ti sunt prielnice. Un stres major iti schimba perspectiva. Lasa realitatea pt cand oi avea timp pt ea. Pana atunci, spor la invatat!
 
semidia, iti explic... fiecare are realitatea lui care e diferita de "realitatea reala". Nu stii cum stau lucrurile cu adevarat doar ci stii doar ceea ce crezi tu despre ele... vezi Matrix care explica mai pe inteles:) cum e posibil.
 
Care intersecteaza? O dai in geometrie fara sa stii aritmetica? Realitatea ta este singura care exista pentru tine insa ea la randul ei este influentata de o alta realitatea, acea REALA. Intersectia despre care vobesti o interactiune de tip cauza-efect.

Exemplu:
De unde stii ca monitorul e de forma patrata? Poate e de fapt rotund dar ochii tai vad un patrat, degetele tale simt unghiurile care in realitatea poate nu exista?

Aceeasi problema o au daltonistii. Pana sa faca testul culorilor stii ca ei de fapt cred ca vad foarte bine? Ei de mici vad culoarea rosie a semaforului jos si o numesc verde. Sunt obisnuiti sa numeasca o culoare verde care de fapt o vad rosie dar ei nu stiu asta. Pentru ei a fost asa toata viata. Cand il intrebi ce culoare e asta (verdele) el iti zice "verde" pentru ca stie ca asa se numeste dar o vede rosie.
Nu te-am incurcat?:)
 
Back
Top