Cu ce amintiri ai ramas de la prima iubire?

Melania

Moderatoare sexoasa
vorbesc despre iubire...nu despre foc si paie.....

ramine durere, regrete....offfffuri, cadouri, ursuleti de plus, felicitari, kilotei....flori uscate? ce inca ?

eu....am ramas cu gandul ca ma voi intoarce odata si odata la el , dar nu a fost asa.
Au ramas fotografiile (la care nu am curaju sa ma uit) si un gol in inima mea.....
 
Amintire mai placute decit ti-a imagina vreodata. Sigur .... fotografii, jucarii de plus, felicitari si pur si simplu caldura sufleteasca. Idea ca vom mai fim impreuna ... posibil, daca va realiza cindva tot cea ce i-am oferit si sunt capabil sa ofer,tot cea ce am iertat si nu intr-un final toata dragostea ce inca i-o port. Acu ... imi permit sa-i ofer doar prietenie in forma pura, mai pura decit realizeaza, dar se pare ca nu vrea sa o accepte nici pe asta. Nu m-ai am nimic de spus. Doar de pierdut are ... Voi iubi mereu. Eu un sentiment prea pur pentru al arunca dintr-un simplu motiv ca nu mai e cu mine partenerul cu care l-am faurit.O sa astept...poate intr-o zi vom termina cea ce am inceput ...
 
de ce? te-ntrebi...raspunsul il detii chiar tu

Ramai cu un gust amar pe buze, te sprijini putin ca sa nu simti ca pamantul se roteste chiar asa repede, strangi in palma firele ei de par impletite, ultima ta rugaminte de adio..
Te uiti la firisoarele astea ca la intreg parul ei, le mirosi, zambesti, te uiti in jur sa vezi daca nu te-a vazut nimeni, lasi lacrimile sa-ti cada, iti dai seama ca plansul nu e o rusine, si pleci ..... ultimul
 
Rmne experiena, ncrederea n tine nsui: c poi iubi - deci ncrederea c exist iubire... i uneori durerea, dar... ce nu ne ucide, ne face mai puternici... :)
 
prima mea iubire, da?
Poi a fost demult ca am doar cate-o poza pe ici pe colo, insa am multe amintiri...da nu-mi pare rau de nimic... ce a fost a fost frumos ... nu tin mnte cum ne-am despartit ... n-am s-o uit niciodata , ca de, a fost prima, daca asa s-o nimerit... am iubit-o cum stiam eu atunci...daca n-am putu sa raman cu ea acum aveam sa scriu ca am ramas de la prima iubire cu sursa iubirii, da n-a fost sa fie ...
 
prima mea iubire, da?
Poi a fost demult ca am doar cate-o poza pe ici pe colo, insa am multe amintiri...da nu-mi pare rau de nimic... ce a fost a fost frumos ... nu tin mnte cum ne-am despartit ... n-am s-o uit niciodata , ca de, a fost prima, daca asa s-o nimerit... am iubit-o cum stiam eu atunci...daca n-am putu sa raman cu ea acum aveam sa scriu ca am ramas de la prima iubire cu sursa iubirii, da n-a fost sa fie ...
 
Agent-007 said:
Fotografiile trebuiesc rupte in bucatele sa nu ramina nici o amintire...

Materia oricum nu conteaza ... amintiri vor ramine, si ar trebui sa ramina.
 
cit demulte foto n-ai rupe in adincul sufletului mai e ceva la care te face sa-ti amintesti de ceia ce a fost odata..............
 
lucia said:
...shi eu pastrez pozele...poate...vreodata,..cand o sa am mai multa inspiratzie.....am sa-i desenez mustatzi shi coarne.....:)

Un exemplu clasic ce demostreaza ca exista diferite tipuri de dragoste ... :)
 
Eu nu cred ca fotografiile trebuie rupte..si nici desenate..
daq ti-se face dor si vrei s ate uiti... sa-ti aduci aminte... ca doar erau cu sigurantza si momente placute.. si inca tare multe momente placute. de care acum ne aducem cu placere aminte... cel putin eu's ahsa..
momente de care uneori ma amuz cand imi aduc aminyte..:)
si daca totusi te intorci la prima iubire.. si ea/el te intreaba unde's fotografiile..:)))
asha ca nu rupetz niq ca poate sa trebuiasca...chiar daca nu te uiti la
ele.. pune-le acolo intr-o cututza .. si lasa-le ca poate sa trebuiasca...:)
parerea mea..:)
 
..pai, asta ziceam shi eu: ca pot sa trebuiasca, adik sa fie utila la ceva, sau..macar la ora de pictura!?.. :)
ashadar, depinde de caracter si de relatzia care a fost.... unul le piceaza, altul le pupaceshte, altul le rupe shi le da pe foc, altul de agatza in rama de-asupra patului shi in fiecare dimineatza se saluta: el de pe perete, el-din pat!... :))
 
Back
Top