Cu ce amintiri ai ramas de la prima iubire?

Sarut, care amici???
:)
o pritenie intre reprezentantii a doua sexe opuse, oricum, odata, se trasforma in ceva mai mult!!! SA STITI ASTA PPL!!!
si dupa o relatie de dragoste.. nici vorba de prietenie!!! asta tot e naiv!
vreau sa te vad cum tu stai cu dinsul (ca prieteni) undeva.. si el e cu o noua fata.. si ei tot se... ..vreau sa te vad!!!

(mai sus era expusa o parere strict personala)

succese ppl si numai bine!!!
 
Pai eu de asat si am specificat ca sa raminem AMICI si nu prieteni, eu nu shtiu cum tu, dar eu fac diferentza intre amici si prieteni......am vrut makar sa ne putem suna din cind in cind sa mai intreb ce mai face, apropo shtiu multe persoane care au ramas in relatii foarte bune cu ex-ii lor.Sunt sigura ca intre 2 persoane de sex opus poate sa existe prietenie pura fara a se ajunge la ceva mai mult, ba kiar acest gen de prietenie este unul adevarat, nu cred deloc in prietenie intre femei, doar in cea intre barbati, sau intre un barbat si o femeie!
 
Aici pot sa fiu cu tine de-acord!!! in unele doar.. dar totusi de aceasi parere!

..dar diferenta intre amici si prieteni o pricep foarte bine!

ai grija!

+ prima data cea mai dureroasa.. iata de ce nu se uita! ;)
 
Sarut;150409 said:
Pai eu de asat si am specificat ca sa raminem AMICI si nu prieteni, eu nu shtiu cum tu, dar eu fac diferentza intre amici si prieteni......am vrut makar sa ne putem suna din cind in cind sa mai intreb ce mai face, apropo shtiu multe persoane care au ramas in relatii foarte bune cu ex-ii lor.Sunt sigura ca intre 2 persoane de sex opus poate sa existe prietenie pura fara a se ajunge la ceva mai mult, ba kiar acest gen de prietenie este unul adevarat, nu cred deloc in prietenie intre femei, doar in cea intre barbati, sau intre un barbat si o femeie!

Vroiai sa ai o "prietena" cui sa-i suni si sa-i plangi pe umar? Cine de cine s-a despartit? Sunt si eu curios:)
 
Piggy! Chiar crezi ca as fi vrut sa-i pling pe umarul fostului meu? hmmm. straniu ca te-ai gindit exact la asta...
 
.....cu amintiri frumoase....si atat...

nu mai cred in existenta unei amicitii dupa o relatie de iubire...pentru ca efectiv...nu exista.

PS. Sarut ..imi spui si mie care e dupa tine diferenta dintre: relatie de amicitie si de prietenie?...
 
In linii foarte generale...amicitia presupune o legatura foarte slaba intre persoanele respectiva....adica oricine iti poate fi amic.....pe cind prieteni ii poti considera pe foarte putini!
 
Sarut;150602 said:
Piggy! Chiar crezi ca as fi vrut sa-i pling pe umarul fostului meu? hmmm. straniu ca te-ai gindit exact la asta...

Da, pentru de obicei asa se intampla. Totusi nu mi-ai raspuns la intrebare. Am multe exemple printe cunostintele mele. Un prieten d-al meu e in aceeasi situatie, iar fosta lui il mai suna din cand in cand sa-i planga pe umar, cand are probleme. Iar el fuge sa-i tina companie. Pacat ca nu-si da seama ca nu are sens.
 
EEV - Emotional Escape Velocity

PiggyEFromHell, iata asta e pentru prietenul tau
{
There is another concept that has to be introduced to the world of social relationships. Once again, we borrow something from physics and happily apply it to our emotional life.

What is escape velocity? In simple words, the escape velocity is the minimum speed an object needs to reach, in order to be able to move away from the gravity of something that attracts it. If a rocket is launched, but it doesn't manage to develop that speed, then it will get back to the surface of the planet, attracted by the mighty G-force.

So, if you want to get away, you must be sure you'll reach escape velocity, otherwise there is no point, since you're just wasting precious resources.


"How does this work in our society", you ask? If you want to detach yourself from a person, you must put your effort into it, press the acceleration pedal, supply gas when necessary; don't look back, don't re-evaluate your decisions. All these factors are barriers that prevent you from reaching EEV, thus gaining your freedom.

If you don't follow this rule, you will either collapse, or become a satellite that will orbit the body... still caught in its gravity field.

Happy EEV'ing ;-)
}
 
Re: EEV - Emotional Escape Velocity

gr8dude, crede-ma, daca ar fi ascultat parerea mea acum statea cu doua blonde in jacuzzi:) (mai mult sau mai putzin)... dar da, saraneth, o vrea inapoi, cu toate ca nu recunoaste.
 
Re: EEV - Emotional Escape Velocity

PiggyEFromHell;150638 said:
gr8dude, crede-ma, daca ar fi ascultat parerea mea acum statea cu doua blonde in jacuzzi:) (mai mult sau mai putzin)... dar da, saraneth, o vrea inapoi, cu toate ca nu recunoaste.

Si s-a transformat in robot de bucatarie ca sa o recucereasca ? Slaba sperantsa :D
 
Re: EEV - Emotional Escape Velocity

Dap, ideea e ca sa lasat amagit de amicitia lor. Asta e un motiv in plus sa rad de ideea lu' sarut.
 
Re: EEV - Emotional Escape Velocity

ar fi bine ca o relatie sa se termine in termeni acceptabili :) adica sa nu fie chestia asta ca atunci cand il vezi pe celalt traversezi strada ca sa nu dai nas in nas... cred ca un salut ar fi ok... insa sa incep sa povestesc fostului chestii despre relatiile mele actuale sau ce probleme existentiale am... mi se pare cel putin ciudat... si fara rost... acest gen de amicitie nu este bazat pe interese inocente ... unul dintre oricum are idei si sufera...
 
De unde ati luat ca a fi amik inseamna a-i povesti kestii despre viata privata a fiecaruia.......eu cind il vad..nici nu ne salutam..pai ce asta-i normal? suntem oameni....ar trebui sa ne respectam....
 
a saluta pe cineva inseamna ca iti este o cunostinta indepartata... eu imi salut vecinii cu care poate nu am vb niciodata...amicitie deja inseamna contact... inseamna petreceri impreuna, inseamna cat de cat cerc de "amici" comuni, etc... inseamna contact direct, poate chiar sa il vezi cu alta sau sa te vada cu altul... cui ii trebuie asa ceva? hai sa fim realisti... o data ce persoana aia nu te mai intereseaza crede-ma ca nu vrei neaparat sa fii amic cu el... pt ca de fapt chiar nu te intereseaza... nu mai exista sentimente... insa cata vreme exista numite interese, noi le explicam de fapt prin faptul ca este normal sa te sauti cu omul... :D

omul asta ii o fiinta care poata sa scoata din orice avantaje :D
 
prima iubire?!? inca ii mai simt urmele si in ziua de astazi! ma face sa innebunesc m'a facut sa simt ca traiesc pentru prima data cu adevarat la prima iubire cu adevarat la mine o fost si primul sarut! am trait ceva super care nu are cuvinte, dar e treaba cand tot ce incepe are si un sfarsit! relatia sa incheiat si inca se mai simte in inimioara mea acolo ceva pentru acea fata! Pe EA am vazut'o de curand, se uita la mine mirata, nu-i venea sa creada ca eram EU, nu ma mai vazuse de mult. Oricum EA are pe altcineva acum. Nu cred c'o voi uita...:ah: A fost ca o joaca de copii si eram prea "necopt" c' sa-mi dau seama ce implica o relatie serioasa... :frint:
 
Back
Top