Cu ce se shterge monitorul?

Eu stiam ca folosesti aceeasi solutie ca si pentru binocluri (ca sa nu strici stratul antireflexiv - daca are; daca nu, ca la orice geam).
 
eu tot am asa monitor si iata ce e scris :
" Petele de pe ecran de la degete ( urme ) , grasimi , .... se sterg cu o carpa de abia-abia uda ( jilava ) , iar daca tii prea mult degetul pe ecran , aceste pete nu se sterg !!! , in asa caz se schimba pelicula de baza ! ( asta cam costa :-? ) "
Sper ca ti-am putut fi de ajutor :D
 
Manitoru se shterge de urme de degete cu "NU PUNE LABELE PE MANITOR, NA!!!!"
Ma pricalesc $i eu, pentru shini nu intselege gluma :lol:
 
bre Oleg poti sa te duci la Doxyterra aceea au o foaie de price-list cu solutii diferite. am vazut si ceva pentru monitor...numai ca sa ai vreo 200 lei la tine :lol:
 
Iaka probleme :)
Nu gasesc cu ce sa shtearga un monitor ...
Bion...ai absoluta dreptate...necego sa punetsi maina pe el...
 
Oleg, citez:
Oleg said:
Cu ce se shterge monitorul de urmele lasate de degete???
Oleg said:
mai exista si praful ... bine ca la voi monitoarele is ca lupele shi nu ramin pete :cry: :roll:
Eu am raspuns kankretna la intrebarea ta :D :wink:
Si ce ai avut in vedere spunand "ca lupele", a? :-?
Da pentru praf e de ajuns si solutia care a dat-o apstudio: carpa moale jilava. Solutii i-ti trebuie numai pentru pete mai "stoikie".
 
Oleg, abiasnesc la osobenno neponiatlivyh:
1. La mine (si cred-ca si la Sasha tot) ii flat de 17", are 2 ani damu si ii jiu, inclusiv tate straturile ;)
2. Poate ai vrut sa zici LCD? (insa daca ai zis "trubca" cred ca nu)
3. Flat monitoarele cu nimic nu se deosebesc la deservire de "lupe"
4. Principalu IMHO ii materialul cu care stergi, spray-ul ii pentru a elimina petele "stoikie", daca ai lip de un an care damu s-a petrificat aproape, apu-i clar ca fara spray nikuda
 
iaca din armata mi-am amintit - cistota eto ravnomerno-rasspredelionnaia griazi! :D

Tu pune degetul uniform peste tot si atunci totul o sa fie ca si curat! :lol:
 
Da daca mai serios - sa nu te apuci sa-l stergi cu solutia de geamuri - ca se scoate stratul anti-reflectiv (daca-l are). IN cel mai rau caz - fa-ti o solutie de sapun slaba de tot - si cu carpa umeda sterge-l. Dupa asta evident ca trebuie sa-l mai stergi cu apa curata (in sensul tot cu carpa umeda).
 
Da...da...stratul antireflectiv...caroce tat ce contsine spirt il distruge...asha ca cu apa simpla... cu ceva ce nu zgirie...
mouse la asha ceva nu merge :) Bion...dai pieati :)
 
Back
Top