Cu ce se shterge monitorul?

Bion said:
Oleg, citez:
Oleg said:
Cu ce se shterge monitorul de urmele lasate de degete???
Oleg said:
mai exista si praful ... bine ca la voi monitoarele is ca lupele shi nu ramin pete :cry: :roll:
Eu am raspuns kankretna la intrebarea ta :D :wink:
Si ce ai avut in vedere spunand "ca lupele", a? :-?
Da pentru praf e de ajuns si solutia care a dat-o apstudio: carpa moale jilava. Solutii i-ti trebuie numai pentru pete mai "stoikie".
Bion , eu am dat solutia , nu apstudio,sau eu nu am fost atent !
 
Da...lasa sa fie ideia ta :) de fapt asta nu noi am dat :) demult era... cum o spus Bion... noi doar ne-am adus aminte de ea...
 
Eu shterg monitorul cu ciholul de la ochelarii de soare, care are o carpa speciala pentru sters stikla :D
 
SUNT NISTE BATISTUTE UMEDE PENTRU OCHELARI, LA CUTIE, NU STIU CAT COSTA LA VOI, DAR IN ROMANIA SE GASES PE TOATE DRUMURLE LA 50.000 LEI SAU 5 RON= 1 EURO JUMATE . Cutia are 20 pliculete sau servetele speciale pentru ochelari, lentile aparte foto sau ecran calculator.
 
imported_Oleg;29251 said:
Cu ce se shterge monitorul de urmele lasate de degete???
monitorul e plat ... ex. 757NF ... sau 755DF

Hai sa-ti spun. iei o capa din aia cu care stergi ochelarii de preferat da daca nu e iei un tricou de bumbac si-l sacrifici. Inchizi monitorul cu 10 min inainte sa incepi. Daca nu este umiditate suficenta in camera pui o galeata cu apa fierbinte ca sa nu se magnetizeze ecranul, si o lasi vo 20 min. Speli carpa cu alcool (spirt, votca Rusky Standard, rachiu de pruna ori troscau) si o lasi jilava.
Iei o pozitie confortabila ca sa nu te apesi cu mana in monitor.
Si Ptiu!.... in monitor si dai cu carpa, Si Ptiu!.... si iar cu carpa pana se duc petele.

Sau mai bine iei un servetel cu degresant si merge si mai repede.

Bafta
 
ba tu esti nebun consumi alcoolul degeaba il loc sa-l bei, ce monitor ai ca daca ai crt[din ala cu tub ] e ok cum zice cipslim dar daca ai lcd trebuie sa-ti cumperi un spray pt lcd
 
Back
Top