Cum captez atentia unui baiat

gr8dude

ralien since '45
Exista tema 'enciclopedia curtarii unei fete', care este interesanta, dar acopera doar jumatate din total. Cred ca ar fi bine sa exista o tema echivalenta, in care fetele descriu punctul lor de vedere;

- cum ii captezi atentia
- cum il atragi
- cum X, cum Y...
...
- nu stiu daca ar trebui sa fie si 'cum il curtezi', dar cine stie?


E posibil ca o astfel de tema exista deja pe forumul specializat al fetelor, insa acolo nu are acces chiar fiecare.

Cam asta e, sper ca se va aduna aici ceva info pentru meditatii (-;
 
daca ne referim la a capta atentia, atunci fetele nu tre sa faca prea multe, mai ales daca arata cat de cat bine :D fizicul face totul...
 
iti iai tricou cu decolteu imens... daca n-ai tsytse mari, iti iei sutien cu bureti si atentia e captata :)
cat de straniu n-ar parea... lucreaza, pentru orice tip de barbati.. cred eu.
 
Neaaaa ... Trebuie sa te faci dansatoare intr-un club shi sa aratsi ca EA si atunci toata atentsia barbatsilor lumii va deveni unica ,in contemblarea idealului feminin :visez:
 
Ok, vad ca feedback este, dar nu e un feedback serios. Nu ma refer la un baiat second-hand care nu-i trebuie nimanui, ci la unui cu care chiar ai dori sa-ti petreci timpul.

Decolteu, "sa spui 'sex'" - sunt niste mecanisme care sunt eficiente initial, dar insuficiente mai apoi. Cu ele poti prinde un @#$#, dar nu si un baiat pe care il respecti, si despre care poti spune ca e candidat la titlul 'the one'.


Ma intereseaza cum captati atentia la nivel logic, cum faceti asa ca noaptea sa nu poata dormi, iar ziua sa se gindeasca doar la tine, etc.
 
Fr3Zy, deja bati pe loc... zi ceva nou. si apoi, prea frustrant suna.
fix asa pot sa zic ca voi sunteti baieti, evident ca cu asemenea "tactici" venim.
 
gr8dude, de ce, esti interesat de barbati in ultimul timp? Mai mult, barbati de mana intai?:) (glumesc, evident)

Svetlana, ai vrut sa zici daca te duci intr-o scoala medie si zici sex, toti viitorii barbati de acolo se vor uita la tine. Asta functioneaza cred in orice tara de pe aceasta planeta. Of, cunostintele astea de psihologie ultrafina ma uimesc.:) No offence

Personal sunt atras de fete care arata de la mediu spre foarte bine si care se imbraca ok. Dar asta nu inseamna ca tre' sa aiba decolteu enorm...etc. Asta daca vorbim de primul moment.
 
sunt mai multe metode de a capta atentia unui baiat... in afara de ochiuri dulci, buze umezite, fluturatul parului si alte banalitati de genul asta, baiatul poate fi captat shi prin metode mai putin traditionale... un baiat e prins imediat cand o fata repeta gesturile lui in mod subtil si foarte natural. el este atras de fata fara sa stie de fapt cauza.
dar sunt si alte metode... ca de ex. rasul zgomotos. la inceput baiatului ii va fi un pic sau poate mai mult straniu,(ce-i cu fata asta, s-o imbolnavit?) dar apoi el va cauta motivul acestui ras, care de fiecare data il enerveaza. timbrul vocii fetei ii va intra in cap, si daca ea mai este si tzatzoasa, atunci e super!!! zambetul natural al unei fete "eliberate" intotdeauna atrage atentia. o fata care pare degajata, fara probleme, usoara in comunicare place mai mereu.
personal, captez atentia astfel: la inceput par ca sa zic asha, neajutorata, singura, mititica in lumea asta mare shi rea, unde sunt asha multi baietei buni, dornici ca sa ajute... intreb ceva, orice, nu conteaza, ma fac ca nu inteleg, el hai sa-mi explice... apoi se uita-n ochii mei mari shi verzi... eu zambesc, asha ca o virgina... si el, ca un leu(barbatii=lei!!!) hotaraste sa prinde prada, mai ales ca e disponibila si fara protectie. noaptea sigur stiu ca se va gandi la mine, ishi va aduce aminte de privirea mea care il facea sa se simta puternic (El Macho de los Machos, mai ceva decat Antonio Banderas)shi game is over... mission completed... "atention captated"
 
cu privirea, ori sa-ti pui o fusta scurta de jeans cu ceva de-asupra nu importa, ori la urma urmei potsi sa te apropii de el si sa-i zici, "ne cunoastem de ceva?" Mi se pare ca prietenul tau ion ne-a prezentat" toti baietii au un prieten ca il cheama ion ....
 
Back
Top