cum ni-o furat gopii placintele

kris

New Member
era o zi frumoasa si eu si un prieten de-al meu am iesit la recreatie, ca eliade are 20 de minute dupa lectia a patra daca nu ma insel.

deci mergem noi sa cumparam niste placinte cu cartofi de linga licurici si o luam inapoi spre parc. de-abia intram acolo si doi tipi rasi in cap si de doua ori mai mari decit noi ne intreaba daca avem un leu. noi stam cu placintele un gura, ne uitam unul la altu' si nu spunem nimica. gopii ne separeaza si ne mai intreaba o data, de data asta mai serios. colegul meu isi ticseste placintele in gura ca sa nu i le fure, si eu is mai calm ca le-am terminat.

deci gopii ajung la concluzia ca nu mai scot bani din noi si unica solutie a lor este sa ne fure placintele. deci ii zmulg placintele colegului meu si se duc mai departe.

noi mergem inapoi, plouati si intirziati la lectie, si prietenul meu spune cu o voce trista - "bai, ni-o furat plasinta cu brinza"

si am mers la istoria la Dl. Calcatin (cel mai bun prof de la eliade, poate chiar din moldova), si i-am spus nu stiu ce minciuna si am incalecat pe-o sa si bla bla bla.
 
ah si sai faci, asa-zisii goperi din Moldova o devenit ceva care intr-o vreme ii vedeai la orice pas, oricind cu dispozitie si oricind gata sa mai snimeasca ultimii 20 de banuti de pe chept...
Acuma tot asa, peste tot goperi?
 
Tin minte si eu ca era o vreme cand era moda goperilor sau asa ceva. Amu mujicii se transforma din goperi in ceva mai serios. E ca la noi pe forum, sunt niste ranguri.
 
batind de trei ori in masa, zic ca asha fenomen este cam rar prin Chisinaul de astazi. Bineinteles ca sunt shi exceptii de la zilele obishnuite (de exemplu, mergind pe linga USM m-au oprit doi cu fortsa shi m-au "kidanit" de 5 bani pe care ii tineam eu in mina:)))
oamenii ashtia deja se ocupa de altceva - most of them are doing drugs or have some illegal business (vinzarea de detalii din compuri sovietice inca este un boom in Moldova)
 
Eu caneshna imi cer scuze ca ma amestec :smile: da am vrut sa zic si io ceva... Calcatin nu e cel mai bun prof de la Eliade :grin:
 
ciofu - intelegi, fiecare cu preferintele sale. eu am toate motivele sa declar ceea ce am zis ceva mai devreme :smile:
 
asha fenomen este cam rar prin Chisinaul de astazi
ei d'apui da... hai sa scoatem okelarii roz macar pe citeva clipe ;-) cu mine asa cazuri se intimpla foarte frecvent, si in centrul orasului, si in orice alt sector.. timpenia nu cunoaste limite geografice.
despre primul mesaj... debilii sheya 's debili ca s-au coborit la asa un nivel (sa 'fure' o placinta inceputa). da' prietenu' tau tot e cam prostut, ca i-a parut rau de placinta...

va spun eu oameni buni, lasati-i sa se incece cu plashintele shelea, spuneti multumesc ca nu v-au batut botu'!

de mine se aninau inainte. nu exista o zi sa nu nimeresc in vre-o aventura.. asa ca am reusit sa invat mult despre timpitii ishtea.. in cazul meu, motivul 'agresiei' era coafura si vestimentatia mea.. la bishy e asa un mod de gindire "daca omul e diferit, atunci e 100% inamic"..

cu "kidanitul" s-au convins ca nu fac profit.
aici tot nu-s de acord.. poate ca cu maturizarea, ai mai putine sanse sa devii victima.. dar nu uitati ca avem si copii mai mici.. niste pustani care zburda ziua pe afara.. parintii le dau lor bani pentru gume, iar acesti bani le sunt luati de catre motherfuckerii ishtea.. copiii nu spun nimic parintilor, parintii le dau bani in continuare si nu cunosc problemele copililui.. copilul creste.. uneori are traume psihologice.. asa ca totusi scoteti-va okelarii roz.

eu tot cer scuze de deranj, dar....
p.s. cel mai bun prof nu-i nici Bambuk si nici unul din cei mentionati. ca sa spui asa ceva, trebuie sa-i cunosti pe toti. am asa o presupunere ca nu stiti nici 0.05% din profii statului nostru.
da' aici in genere va rog sa ma iertati :)
p.p.s si nici Eliade nu-i cel mai bun liceu... toata viata mea am invatat in scoli simple... si vad ca nu-s prost.. la diferite olimpiade kickuiam a$$urile si la eliadeni si la prometeieni si la alti superhackeri ;)
 
gr8dude said:
p.s. cel mai bun prof nu-i nici Bambuk si nici unul din cei mentionati. ca sa spui asa ceva, trebuie sa-i cunosti pe toti. am asa o presupunere ca nu stiti nici 0.05% din profii statului nostru.
da' aici in genere va rog sa ma iertati :)

din ceea ce spui tu reiese ca tu stii cine este cel mai bun prof din RM si, dupa logica ta, ii cunosti pe toti profii din RM (ma indoiesc). Un fel de reductio ad absurdum as zice eu...

unde mai pui ca "presupunerea" ta este, foarte probabil, incorecta. in RM sunt aproximativ 25000 de profi in sistemul de invatamint secundar (clasele 5-12; sursa -- http://www2.unesco.org/wef/countryreports/moldova/rapport_2.html, "Secondary education comprises 420.2 thousand pupils...Per one didactical worker there are 17 pupils in secondary education"). Un procentaj de 0.05% ar reprezenta 12-13 profi. Crede-ma, eu stiu cu mult mai multi.

p.p.s si nici Eliade nu-i cel mai bun liceu... toata viata mea am invatat in scoli simple... si vad ca nu-s prost.. la diferite olimpiade kickuiam a$$urile si la eliadeni si la prometeieni si la alti superhackeri ;)

bravo. dar "cit de bun" e un liceu nu se masoara (daca in general aceasta cantitate/calitate e masurabila) in cit de bine fac elevii la olimpiade (desi se pare ca exista o oarecare corelatie) si, cu atit mai mult, cit sunt de "superhackeri". parerea mea, evident.
 
Back
Top