Cum sa spargem parola ! ( L aun email sau un word ) ?

animaluts

back from the dead
Ash vre shi eu sa shtiu cum si face asta !?
Exista vreo programa care face asha ceva?
Shi de unde se poate de luat ( free) ! :sad:
 
Uneori se poate de scris programele tale pentru a afla parola la ceva. Se face prin mai multe metode.
De exemplu un cont de e-mail gratuit la ceva de genul Yahoo - te uiti prin ce metode merge autentificatsia si incerci sa o spargi.
 
Animal X - daca te ashteptsi ca cineva sa itsi explice cum sa scrii un program de la 0 pentru a incerca parole la yahoo, atunci ashteapta shi mai departe :smile:

potsi sa cautsi pe tot felul de site-ul cu cracks/hacks asha ceva deja implementat, dar m-ash mira eu daca va lucra normal. din doua puncte de vedere:

1. numarul de incercari pe secunda va fi foarte mic. cu un dial-up (shi inca din Moldova) nu va fi mai mare de 2/sec. ceea ce este enorm de putsin shi trebuie sa ai FOARTE mare noroc sa ghiceshti intr-un timp rezonabil (o zi max, de exemplu)

2. cei de la yahoo/etc probabil au protectsie impotriva la asha ceva implementata cu mult inainte ca tu sa fi shtiu ce e asta internet :smile:
 
Poate shi ai dreptate , dar baiatul ista de 14 ani , este haker de 2 ani deja ! :
rattlesnake.jpg
:socat:
 
dda, asta se numeshte 'urban-legend' :smile:

eu fac o presupunere ca Animal X are tot vreo 14... max 15 ani :smile:
 
mda ... vad ca d-nu Ion s-o apucat in serios de scanat nu stiu si ...si are uspehuri ;) ...numa - 200 pe capu lui ...

2Doomie: de shi tormoz ...pe dinsu je nimi nu l-o invatat sa consulte bugtraq`u ;) ...pentru asta trebuie cursuri aparte ... si cu si-i jinovat el: shhhit happens :D

dal`she ... IIS - iara ii in j#pa... de citeva saptamini o aparut vo 7 bug`uri care permit executarea de comenzi pe server... ehhhh .... si cu tate ca Microsoft o scos patchu simt ca iara vine volnaua sheea veche...
 
Back
Top