Cum sunam mai ieftin din strainate in MD

digitalwolf

New Member
Salut!

Tocmai am ajuns in California cu o bursa si deja am niste probleme :( Vreau si eu sa stiu de la cineva de aici cum sa sun mai ieftin inapoi in tara pt ca compania telefonica de la care am fixul e foarte scumpa.Am reusit sa imi sun parintii sa le spun ca am ajuns cu bine dar cele cateva minute aproape ca m-au lasat fara bani cand a venit factura.Poate vine cineva cu o idee cum sa sun mai ieftin pt ca chiar am nevoie.

Multumesc.
 
Eu folosesc www.callingcardshome.com - cand am ajuns in State m-am lovit de aceeasi problema. La colegiul meu sunt mai multi straini si i-am intrebat - asta e primul site pe care mi l-au recomandat. Ii folosesc de aproape 4 luni si sun constant acasa(cam de 2-3 ori pe saptamana). Eu zic ca merita.
 
Re: Cum sa sun din USA in Moldova

da sa punem numele temei: ''Cum sunam mai ieften din strainate in MD'', sa nu deschidem teme pt fiecare tara aparte:)
Eu din Germ spre Md sun (fix-fix) prin codul 01035 cu 8,5 centi/minut, mai demult cu acesta era 4,5 :D in plus il folosesc si pt convorbiri locale, si mobil in Germ , astfel pt mobil de pe fixul meu ma costa 15,5 centi/minut (mai bine sun in Md :))
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

www.nobel.com mi se pare cea mai serioasa companie din USA care propune prepaid calling cards ieftine (pentru MD poti sa cumperi pentru legatura la tel fix sau mobil)... $20 - ~3 ore si ceva +/-... se poate de cumparat si de $10, sau $5 (daca nu ma gresesc).

Insa cel mai bine e prin skype - calitatea e aproape ca si prin tel (si parintii mei de acasa inca mai au modem de 33.6 kbps... asa ca merge bine)... daca suni comp-comp atunci e pe gratis, daca vreai sa suni comp-telefon platesti in jur de vreo 12-14 centi minuta ceea ce e comparataiv ok. (insa pe skype creditul este in multiple de 10 euro asa ca mie asta e unica ce nu mi-a placut).
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

asta cu 01035 am dat iar sa-l folosesc , costa deja 9,6
azi l-am folosit pe acesta :01026 se pare ca-i 5 centi/min.
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

ieri am dat peste un site http://www.telerabais.com/english.php. voi incerca sa ma folosesc de el, dar am inteles ca e doar din Franta. dupa lista preturilor din Franta de pe fix pe fixul MD ma costa 9 centi, pe mobil - 12.

Daca cineva se afla in Franta, veti vedea ca sunt mai multe tari unde poti suna foarte ieftin, spre exemplu poti suna in Rusia cu tarif local. Se are in vedere, ca suni in Rusia, dar atunci cand platesti, dai doar atat ca si cum ai fi sunat in Franta.

Cool, nu-i asa?

p.s. (fr3zy cadou pt tine dc te mai afli prin fr :D ...)
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

skype 4ever, dar la viteze noastre de internet [mai ales cel asimteric] cam putine placeri din astea. Da kestia placuta e ca e gratuit :ciupos: comp-comp
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

Daca esti in Germania, poti sa folosesti tariful lui Easytelecom, e 9 cent pro Minut si e constant:

Vorwahl 01803 220 120. Info pentru toate tarile la:

http://www.easytelecom.de/rates.php.






dictionar;142570 said:
asta cu 01035 am dat iar sa-l folosesc , costa deja 9,6
azi l-am folosit pe acesta :01026 se pare ca-i 5 centi/min.
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

olgutsa, codurile pe care le-am afista mai sus le folossc chiar si in Germ, mai ales cind sun la mobil,e mai ieften fix-mobil 15,5 cent /min.
dar astea cu 5 centi pe min. intr-adevar nu-s constatne, odata ii 9,6 alta data ii 4.5 odata sun mai scump, odata sun mai ieften :D
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

Cel mai ieftin este sa mergi undeva ,unde ai trecere (ex:internet clubul de alaturi ) , sa suni de pe telefonul lor si sa ii intrebi la urma cu o fatsa suparata daca ar fi in stare sa ishi taxeze idolul lor pentru asemenea nimicuri ... Desigur dau din cap prostitsi shi tu nu platesti nimic ,deci codurile voastre suck hard :D
 
Neu tarif

Hallo Dictionar,

ieri am descoperit un tarif nou pt. Moldova.. am incercat si am reusit, doar 2,5 cent/minut.

Uite la www.klugtelecom.de/rates.php

Daca folosesti Vorwahl: 01801 33 55 66, atunci platesti 2,5 cent/minut (de la 18.00-9.00) si 4,6 cent (9:00 pina 18:00).

Der Anbieter gehoert zu 01071-telecom. Incearca si tu!


dictionar;146690 said:
olgutsa, codurile pe care le-am afista mai sus le folossc chiar si in Germ, mai ales cind sun la mobil,e mai ieften fix-mobil 15,5 cent /min.
dar astea cu 5 centi pe min. intr-adevar nu-s constatne, odata ii 9,6 alta data ii 4.5 odata sun mai scump, odata sun mai ieften :D
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

Olgutsa, tare fain, ce scrie acolo, sper ca chiar e adevarat :D numaidecit voi incerca , in plus am gasit pt Italia mobil cu doar 1.5 centi/minut :)
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

Salut eu sint in Italia si ca oricine as vrea si eu sa sun mai ieftin acasa ma poate ajuta careva? Mersi mult
 
economiseste bani pentru convorbirile telefonice !!!

Salutare!
vreau si eu sa va recomand cartelele telefonice de la nobelcom, care au tarife foarte mici pt moldova fix(7.9) si mobil(13.9) si calitate buna a convorbirilor, pe care eu le folosesc de foarte mult timp .
http://www.nobelcom.com/nobelcom/js...p?AFFN=70773644&from_country=1&to_country=193

Au mai multe tipuri de cartele, cu rotungire la minut sau secunda, cartele pentru orice destinatie si plus la toate ofera 10 min gratuite de convorbire:
(http://www.nobelcom.com/nobelcom/jsp/freetrial/free_trial_registration.jsp?AFFN=70773644)
 
Re: economiseste bani pentru convorbirile telefonice !!!

nifiga sebe ce preturi dau astia...eu din fr in md sun cu 9centi minuta pe fix.astia imi oferta 19.5 c :(
 
Back
Top