Cum sunam mai ieftin din strainate in MD

Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

skype-ul mi se pare cel mai reusit, in orice moment imi pot scoate de pe cartela parale chear daca imi se termina paralele pe skype, imi suplinesc contul si sun. foarte multsamit si de preturi si de calitate, si la mama acasa sun din chisinau tot de pe pe skype ..... :)
 
Re: Cum sunam mai ieften din strainate in MD

Cred ca ar fi o posibilitate de sunat inca mai ieftin (citiva centi) daca de luat voip telefonie de la un provider din Moldova gen starnet. PLus si un numar moldovenesc puteti capata.. Adica rudele va pot suna ca pe un telefon fix obisnuit din Moldova desi voi va aflati undeva prin State ;o)

Vad ca preturile nu-s afisate pe site, acum am trimis un email, cum raspunde postezi si aici mai multe detalii.

Dar pentru mine Skype e ok, am in vedere pot vorbi gratuit caci nu sun pe fix..
 
Starnet said:
Cel mai mic abonament este de 24 lei. Nu sunt minute incluse, insa cei 24 lei pot fi utilizate ca si credit.
Achitarea in avans.

Minuta prin Chisinau 0,07 lei.

Asa deci rugati vreo ruda sa se duca sa inchee contract, capatati toate datele, copiati un client voip, configurati, si va dati dea dura vorbind prin Chisinau..
 
am intrebat la starnet direct si am primit mesajul ca chestia asta e ilegala, interzisa prin legea rm. dar e bine cunoscut ca ilegal nu inseamna si imposibil... cum se poate totusi de facut?
 
stelamicha;214497 said:
am intrebat la starnet direct si am primit mesajul ca chestia asta e ilegala, interzisa prin legea rm. dar e bine cunoscut ca ilegal nu inseamna si imposibil... cum se poate totusi de facut?
si pe mine ma intereseaza. daca cineva are contacte la persoanele prin care se poate de realizat voip, m-as bucura sa le primesc.
 
Din US/Canada se poate folosi serviciul Startec. Fara numar de conectare sau alte prostii. Pretul este rezonabil; 2.9c pe fix cu Romania sau 5.9c pe mobil, iar in Moldova 13.9c pe fix iar pe mobil 17.9c. Iar cea ce-mi place mai mult e ca au dispaceri in limba Romana.
 
Back
Top