Cum te vei declara la recensamint in anul 2004?

Si mai e ceva

Nu am de gand sa postez pe acest forum si nu am dreptul sa trimit mesaje private. Remarc insa zeidrik ca nivelul pe forumul tau este jalnic, poate cel mai slab pe un forum basarabean.
 
Ca sa capatati o imagine mai completa a persoanei Radu/HanSolo/MAFIA/Om_Slab/etc. - vedeti mesajele postate sub nick-ul "Om_Slab". Sint foarte reprezentative, cele postate ca "Radu" fiind mai "filtrate".

Nu-l cunosc personal, insa din mesaje poti trage concluzia ca e un ratat frustrat cu comlex puternic al inferioritatii ce are nevoie de ajutor psihiatric.
 
Mesajele acestui Gollum par acum mai "filtrate" deoarece i-au fost si ii sunt sterse mesajele "prea licentioase". Este un arierat care cum scapa de camasa de forta se pune in fata calculatorului.
 
ce metoda convinient, hai sa aratam cu degetul la altii care nu au nimic in comun cu ceea ce se discuta...
sorry baietel, insa trebuie cateodata de admis ca mai avem si noi probleme... eu nu stiam ca tu esti aceeasi persoana cu radu si om slab, insa vad foarte bine temele care se repeta.....imi pare rau si pentru tine ca traiesti atat de "trist" si pentru mine ca sunt supusa citirii mesajelor tale.
 
Ingula said:
ce metoda convinient, hai sa aratam cu degetul la altii care nu au nimic in comun cu ceea ce se discuta...
ce s-a bagat ea la tema asta sa ma zadare pe mine (uite mai sus, adica pe pagina precedenta cum s-a bagat)
 
Sa aduc aminte de niste mesje postate de Radu/HanSolo/Om_Slab/MAFIA/etc. (ce au tangenta la la tema curenta):

Posted: 24 Jul 2002
Om_Slab said:
Ai dreptate cind zici ca Moldova trebuie sa ramina asa cum a fost ea acum multi ani.
Moldova a fost o tara independenta! Tara Moldovei era a moldovenilor si nu a apartinut niciodata Tarii Romanesti adica rominilor.
Cind zici ca lucrurile trebuie sa fie asa cum trebuie sa fie ele inseamna ca te referi la faptul ca Ukraina si Romania trebuie sa inapoieze Moldovei regiunile furate.
Deci Nordul Bucovinei si Sudul Basarabiei sint ale noastre si ukraineniii trebuie sa le inapoieze moldovei.
De asemenea regiunea dintre carpati si prut este a moldovenilor si nu a muntenilor. Regiunea dintre carpati si prut trebuie de asemenea sa ne fie inapoiata noua adica moldovenilor.

Posted: 25 Jul 2002
Om_Slab said:
Nu uita ca in afara de rusi sau bulgari in R. Moldova traiesc moldoveni.
Moldovenii reprezinta 65 procente din tot numarul locuitorilor.
Deci la noi moldova ne apartine noua adica moldovenilor indiferent de boii de la putere. Insa in romania Moldova nu apartine moldovenilor caci se afla sub ocupatie tziganeasco-munteneasca.

... si multe altele in aceeasi albie ...
 
Oameni buni! luai-o mai uor c o s se duc de rp tot dialogul acesta. Nu uitai c subiectul discuiei este: "Cum te vei declara la recensmnt?"
 
Radu/Mafia/Han Solo tu trebuie sa te hotarasti:
-ori moldovenii sunt romani ca si muntenii si ardelenii iar locul Basarabiei este in Romania?
-ori moldovenii sunt diferiti de ceilalti romani, sunt mai apropiati de rusia si vor Iasiul, Suceava etc in componenta simulacrului de stat care e RM astazi? iar romanii din Romania sunt tigani? lol

Eu mentionez ca sunt basarabean la origine, dar traiesc in Romania si nu am nimic de-a face cu persoane ce ezita intre moldovenism si romanism ca tine :)

Spune-ne si noua clar care este opinia ta, romanii sunt tigani si ii asupresc pe moldoveni? lol
 
...prin sec.VIII i.H. spartanii cand s-au intors dupa campania meseniana acasa au gasit o noua generatie, "partenoi"(fii fecioarei), rezultati din femeile spartane si hiloti. acestia sunt ajutati sa intemeieze o noua colonie , Tarentul. in timp aceasta va fi o a doua Sparta, cultural, si va fi in stransa legatura cu Sparta, multi din falanga spartana provenind din Sparta. doua cetati, doua identitati, o singura cultura, o singura putere...
soooo, cred ca situatia din moldova este speciala, extraordinar de speciala. ea trebuie sa-si pastreze identitatea, sa tina cu dintii de ea si sa si-o cultive. cred ca lumina de data asta vine de la Apus...
 
Re: Festival al rasistilor

Han Solo said:
Filip Antonio said:
Zeidrik, dar tu ai un nazist inrait pe forum...
eu is natzist ? sau poate scorpia de Lara ma face pe mine tzigan ? am trimis-o nafig impreuna cu totzi hitlerii si blonzii ei cu ochi albastri...
scopul meu era clar: acei care ii poreclesc pe moldoveni cu numele de "bastardezi" trebuie porecliti si ei ca sa se simta jigniti si sa nu mai incerce sa bage pe git denumiri mostenite de la imperiul tarist rus.
Cit despre tzaranca scorpie de Lara la care nu se uita nimeni si care e chiar o rasista inraita daca judeca dupa culoarea pielii trimiteti-o-n pyla.

Un exemplu tipic de mankurtizare salbatica. Ocupantii asiatici au zombificat o buna parte a populatiei Bastardostanului, bagandu-le in cap ecuatia rasista "roman = tigan". Tiganii sunt si ei cetateni romani si vor intra in curand in Uniunea Europeana, spre deosebire de Bastardostan care va intra in Imperiul Feudalo Asiatic, unde nazismul putinist este ideologia dominanta.
 
Om_slab - o aparitie de ignorat

Desi propun tuturor sa-l ignore pe dragul nostru Kominernist, Om_slab, eu sunt obligat de nenorocitul asta de bunsimt sa-l infierez ca pe un vajnic sustinator al ideilor care nu au fost niciodata proprii unui suflet roman.
De unde si pana unde ai ajuns, dragul meu ignorant, sa declari Romania stat tziganesco-muntean.
Cei care nu stiu, inventeaza. Somnul ratiunii naste monstri. Ti-as mai spune vreo cateva dar ma gandesc ca nu prea meriti, si oricum nu le-ai intelege, FIIND UN OM CU IDEI PUTINE SI FIXE.
Intr-adevar, ignoranta este forta... dar nu intr-un loc unde oamenii mai si cunosc... mai si gandesc. (MERGI DE LUCREAZA IN MINA SAU PE SANTIER!!!!)
Tu esti victima anilor de claustrofobie mintala in care ne-am balacit atat timp. In primul rand poate ar trebui sa stii ca ideea de baza a comunistilor era aceea ca statul roman nu exista (si nu numai Romania).
Divide et impera! - era motto-ul lor. Mi-as dori sa stiu ce te face pe tine, pitecantropus imberbus trogloditus, sa crezi cu atata forta in IDEEA DE MOARTE A SPIRITULUI UNEI NATII INTREGI.
Sunt moldovean si stiu ca Moldova este parte integanta din Romania. Sangele apa nu se face. Poate ar trebui sa mergi in Parlamentul RM!!!! Ai gasi acolo o gasca pe cinste cu care te-ai intelege de minune.
Mi-e mila de tine si totusi parca tot te-as trimite in Romania un pic sa vezi cum este ca sa te poti convinge, pt ca apoi sa-ti fie rusine de tine.
Cea mai potrivita modalitate de a te face sa-ti dai seama de greseala este de a te confrunta cu realitatea (pentru ca este evident faptul ca tu nu ai nici o treaba cu realitatea, indiferent de faptul ca este realitatea danubiano-carpato-pontica sau pruto-nistreana). By the way! Saluta-l pe Stati care te-a invatat sa "vorbesti" asa frumos si care a fost atat de eficient in a-ti spala creierasul cel neajutorat.
PACAT CA EXISTA TINERI CU PRETENTII DE OAMENI CULTIVATI CARE SUNT GATA SA NE DUCA LA COSUL DE GUNOI AL ISTORIEI. DIN NOU!!! DIN NOU???
 
voi puteti sa credeti ce vreti, dar: bykalanii din moldova care zic ca-s "basarabeni" in loc sa zica ca-s moldoveni is cele mai mari tyrfe pe care le-o dat vreodata Moldova.
originea cuvintului Basarabia si a numelui de basarabean pentru Moldova pruto-nistreana e clara - denumirea coloniala ruseasca.
Cei care renunta la numele care l-a purtat poporul nostru si peste noapte o devenit "basarabeni" - astia-s cei mai mari mancurti care renunta la propria identitate... astia-s de fapt kyrvele - lingai ai kyrurilor de romishi. syge-ti pyla-n continuare... vad ca va place.
 
Bdrnia de origine ruseasc

Han Solo said:
voi puteti sa credeti ce vreti, dar: bykalanii din moldova care zic ca-s "basarabeni" in loc sa zica ca-s moldoveni is cele mai mari tyrfe pe care le-o dat vreodata Moldova.
originea cuvintului Basarabia si a numelui de basarabean pentru Moldova pruto-nistreana e clara - denumirea coloniala ruseasca.
Cei care renunta la numele care l-a purtat poporul nostru si peste noapte o devenit "basarabeni" - astia-s cei mai mari mancurti care renunta la propria identitate... astia-s de fapt kyrvele - lingai ai kyrurilor de romishi. syge-ti pyla-n continuare... vad ca va place.

Rasism, bdrnie, mankurtism: motenire clar a ocupaiei ruseti. M ntreb de ce tolereaz zeidrik incitarea la ur de ras i obscenitile acestui moron.
 
Back
Top