cumparam camp nou?

cu asha bani iti ajunge sa zbori la Moscova sa-ti iei tot ce nu este aici ... la un pret MULT mai mic decit propunerea...nu m-a impresionat deloc
 
cu asa bani eu vreu sa sed undeva linistit la o margine de codru... cred ca imi ajiunje pe vreun an doi cu economii sa traiesc linistit fara ponturi, sa dorm, sa ma relaxez :)

totusi e interesant ca ciuvashii is destul de populari. am mai auzit si de prin alte parti multe lucruri bune despre sistemele lor si ma intreb si eu desigur de ce sa nu investesti in alte sisteme mai putin, dar oricum, asa campuri pentru utilizatoru mediu din md cam pre crincen, mult pre crincen... cit ii salariu mediu lunar? tot la vreo 500-600 lei?
 
asta in Chishinau salariul mediu e de 600 si copeici
asa ca inchipuitiva citi anishori tre sa treaca sa-ti ei macar unul mediu
 
mai ales daca consideri ca cheltuielile lunare is mai mari ca salariu mediu, tipic ponturi moldovenesti, da de ishi noi vrem camp :)
 
Hateti ne vredno :wink:
Vasche-to nu-i neaparat ca comp vreu numa ashei care au salariul la nivelul celui mediu, voi uitati-va cate car-uri scumpe de tipu BMW 7, Lexus LX470 sau Grand Cherokee se primbla prin Chisinau, apu cred ca sint oameni care au posibilitatea sa cumpere asha game station+multimedia center (pentru alceva cred ca lor el nafig nu le trebu :) ), capishi pentru unii din ei, vot.
 
Daaaa...in privintsa money voi avetsi mare dreptate...dar asta numai in comparatsie cu salariul nostru...
Da ce-i 4000$ pentru unu care cishtiga pe zi numai atitea procente? :)
Asha ca iar ajungem ca tat in lumea nopastra este relativ...

Dune... aici la Moldova eu is sigur ca asha money its ajung sa traieshti gini...shi sa te odihneshti... dar cu asha money in SUA sau alte satat civilizate itsi ajung numai pe 2 luni!!
 
Back
Top