De ce iubim femeile? Mircea Cartarescu

nu cred ca rapax a avut in vedere ca iubeshte femeia doar pt ca e mijloc de procreere...

dar chiar doar pt asta, femeia poate fi iubita...
 
Am sa va scriu o anecdota dinaintea celui de-al II-lea razboi mondial. Sa nu ma luati in nume de rau.

Teatrul Carabus avea un corp de balet foarte bine "echipat" cu balerine. In timpul unei repetitii, la balcon, sprijinit de balustrada, Nae Roman(un mare actor de comedie, disparut de mult dintre noi) priveste indelung corpul de balet si exprima oftand:
- Nimic nu te face mai faricit decat o femeie!
Aflat in spatele lui, marele Constantin Tanase, ii da replica:
- Te inseli, prostule, un harem.
 
Orice mare barbat a avut o femeie care sa il sprijine emotional.Napoleon a iubit-o pe Josephine,Caesar pe Cleopatra,Alexandru Macedon care desi avea relatii homosexuale cu amicul sau Hefaistion s-a indragostit in in final de o printesa din Asia Centrala,pe nume Roxana.Orice barbat de succes care traieste o viata competitiva are nevoie de o femeie care sa il echilibreze emotional si sa il aline ca o mama.Hai ca am zis-o pe asta:P
 
bai, andrei_victor, orice barbat normal are nevoie de o femeie si iorice femeie normala are nevoie de barbat... fie ca sunt de succes fie ca sunt cei mai mari looseri... In rest nu exista nici o alta legatura intre argumente.
 
da totusi uite ca unora nu li se pare la fel de normal,parada gay de la bucuresti de exemplu sau ai vazut ce a fost in brazilia la sao paulo unde au fost mii de homosexuali,lumea asta o ia razna...in romania chiar televiziunile au incepui sa ii curteze pe "bombonei"
 
asta e..si probail ca unul fara altul nu ar mai simti importanta personalitatii...
asta doar daca esti altceva decit hetero:)
 
extremele se atrag de aia barbatii iubesc femeile si invers.Homosexualii sunt undeva la mijoc,sunt barbati cu testosteron in cantitati mai mici:le plac baietii dar schimba rolurile intre ei.Relatiile intre ei nu sunt clare,fiind in esenta barbati efeminati le place atat sa penetreze cat si sa fie penetrati.scuzati expresia...:P
pacat de lesbiene ca nu au cu ce...
 
Hai mah... pana la urma gay au existat si exista si vor exista... majoritatea e oricum hetero... paradele sunt enervante, din amblele tabere... dar in rest, nu-i nimic deosebit.
 
De ce iubim femeile ???pai ar fi kiteva motive :gatesc,spala,fac curatzenie, duk gunoiul,ne fac cafeaua dimineatza ne ashteapta cu mincarea nici rece nici calda seara ,fac cumparaturile ,fac copii ,au grija de eii kind sunt mici etc etc .......shi toate astea le fac gratis .........nici nu ai cum sa nu le iubeshti :D:D:D:D
 
capsunica;202389 said:
analogand... de ce te iubesc femeile... pentru ca esti un pefect donator de sperma. shi tot asta... gratis... evident. :D :D :D
La ce motive a scris el acolo cred ca singura femeie care l-a iubit vreodata a fost mamica lui. :))
 
Back
Top