De ce oamenii cred ca Americanii sunt proshti?

ei n-au avut nevoie sa gindeasca, p/u ei asta au facut-o mereu mintile luminate din toata lumea....
p.s. da, filmul chiar i-au pozorit putin (parca i-au selectat), si pina la urma, nu mai sint chiar toti prosti..........
 
daaaaaaaaaaaaaaaaa...super tare....dovada mai buna ca asta nici nu cred ca mai e necesar:)...
asa au fost invatati sa gindeasca..numa ei sunt pe pamint..sunt cei mai puternici..ce le mai tre...sa-i fi intrebat cite continente sunt pe terra ...cred ca raspundea ca si ala..:) "nu stiu da ma gindesc:)"
 
pentru ca sunt chiar prosti, marea lor majoritate... pentru ca sistemul este atat de bine controlat incat nu este nevoie de foarte multe varfuri... iar media nu pune intrebari... tace si face. :D
 
Deoarece considera ca pot controla si impune parerile lor peste tot in lume.Anul asta la scoala imi preda un american "Cultura si civilizatie americana".Omu e venit din Alabama,are un CV destul de interesant,dar patriotismul specific american iti provoaca greata,el e pentru razboiul din Irak si il sustine pe Bush...considera ca USA e cea mai frumoasa tara din lume si nu s-ar muta niciodata de acolo.recunoaste totusi ca e ceva problema cu legea care le permite cetatenilor sa detina o arma,insa si el are una acasa si nu se sfieste sa o foloseasca.well what should i say?"God bless America"
 
Anca:-);165891 said:
..considera ca USA e cea mai frumoasa tara din lume si nu s-ar muta niciodata de acolo.
Sa-l intrebi te rog daca el a fost si in alte tari ca sa poata sa afirme asta .
 
Antrax;165899 said:
Sa-l intrebi te rog daca el a fost si in alte tari ca sa poata sa afirme asta .
Da,a mai fost prin Polonia,Ungaria,Austria,Norvegia si acum Romania.Zice ca desi am intrat in UE nu vom ajunge decat peste mult timp la nivelul celor din Ungaria.Cica a intrat in Peace Corp fiindca cei ce fac sacrificiul de a sta doi ani intr-o tara mai slab dezvoltata si "dau lectii de democratie americana",sunt foarte bine vazuti in SUA si astfel va avea ceva pile la cei sus pusi in tara lui perfecta.Adevarul e ca un astfel de sacrificiu iti aduce multe beneficii si in tara in care stai,el de exemplu,are sansa sa calatoreasca peste tot in Europa pe banii americanilor.
Trecand peste comportamentul sau,f ciudat de altfel,e de-a dreptul enervant sa-l auzi cand vine cu faze de gen"voi stiti ce e ala un teatru?"i-am raspuns ca Romania e o tara atat de subdezvoltata incat oamenii traiesc in pesteri si nu au auzit de asa ceva.Aroganta tipic americana intrece orice limite uneori,si ne mai intrebam de ce americanii sunt prosti...
 
Anca:-);167930 said:
Trecand peste comportamentul sau,f ciudat de altfel,e de-a dreptul enervant sa-l auzi cand vine cu faze de gen"voi stiti ce e ala un teatru?"i-am raspuns ca Romania e o tara atat de subdezvoltata incat oamenii traiesc in pesteri si nu au auzit de asa ceva.Aroganta tipic americana intrece orice limite uneori,si ne mai intrebam de ce americanii sunt prosti...
Da asta e ceva tipic pentru americani , cind aud ca esti din europa de est li se pare ca traim in cocioabe si ideie nu avem cei aia civilizatie .
 
Back
Top