De ce se casatoresc barbatii?

Melania said:
....nu ca as fi interesata, dar vreau sa stiu ce e in capu barbatilor in acel moment.....

....ca le ia Dumnezeu mintile, cas obligati de femei, ca sau saturat de junk food, ca au impresia ca sexul ii va costa mai putin si va fi mai mult (aici se insala amarnic in ambele privinte)....de ce am rog o fac?

Eu zic ca barbatii se casatoresc fiindca iubesc, vor sa fie alaturi toata viata de acea persoana, vor sa-si dedice viata ei si vor sa fie fericiti alaturi de familia lui.
 
mda..chiar nu am idee de ce se casatoresc barbatii....pe femei le inteleg, au nevoie de sprijin financiar, masina, casa etc.....dar cind esti un barbat independent si nu ai nevoie de o femeie ca sa te afirmi ci doar ca sa o iubesti......casatoria e ceva total inutil....
 
jerry_r;216381 said:
pe femei le inteleg, au nevoie de sprijin financiar, masina, casa etc

aha! asta era! te mariti - ai bani si masina! nu te mariti - esti saraca, nu-ti ramane decat sa cersesti sau sa te futzi pentru banuti! asta-i definitia femeii contemporane si emancipate?! mersi pentru revelatie, arschloch!
 
Casatoria este o conventie incheiata printr-un act de stare civila intre un barbat si o femeie,care si-au luat obligatia sa intemeieze o familie. Vrei sa spui ca familia este ceva inutil?Femeile se casatoresc numai pentru ca au nevoie de ceva....bani,masina?
 
"Femeile se casatoresc numai pentru ca au nevoie de ceva....bani,masina?"


Daca casatoria ar fi fost ashe de importanta atunci si D-zeu sar fi casataorit .....ma intrebam de ce nu a facuto dar uite k intrun final mi sa raspuns ......
 
Back
Top