Declaratii de dragoste

  • Thread starter Thread starter jawa350
  • Start date Start date
shi obtsii un: "du-te way de aici!" shi posomorit, botseshi poezia shi apeshi pe butonul de la ascensor...
 
1)fa,caroci mii mi si pari ci eu pi tini ti iubesc. cum ti uiti tu la asa o fisca?
mutim un kolhoz cu tata bratvaua?
2){mai serios}mi separe ca m-am indragostit.
vrei sa-ti spun cine e [ne]fericita?


p.s.mai multe variante cind s-or da porcii in scrinciob
 
ala graieshte moldoveneshte:

...daca iti dau apai iti dau shi nu te amagesc shi daca vrei sa shtii eu v nature te iubesc, ma gindesc, ma foiesc ma potrijesc...shi spun la toata lumea fa tu eshti blesc.... sex la patani
 
Ute un vers de dragoste. Cred ca iubita-mi nu va rezista si indata imi va da un pupic, si nunumai:)


Tu

Tu inaripezi
A mele ganduri
Ca-n vers sa zboare campuri
Si sa culeaga
Flori si mure –
Din padure.

Din flori
Coroana aurie
In cosita
Sa ti-o prinda,
Si buzele in sucul murei
Sa le inmoie,
Sa le sarute –
Euforia sa le stoarca
Si lac din dragoste
Sa nasca.
 
Ei si daca am inceput-o cu poeziile, atunci uite alta la care iubita-mi se va arunca in brate, in ploaie:)


Sub nori

Sub norii
Dragostei greoi
Stam noi
Si sarutari inot
Pe sanii tai –
Tari si goi.

Eu netezesc
Cu buze-n roi
Albeata sanu-i tau
Spalat de nori
Ce curg suvoi.
 
Declaratii de dragoste....De ce se fac toate iubitului su iubitei, de ce uitam de parinti? Unicii care ne iubesc asha cum suntem shi nu ne cer nimik in schimb, unicii care ne sunt alaturi shi la bine dar mai ales la greu...
Eu vreau sa le spun parintilor mei ca ii iubesc foarte, foarte mult shi ca sunt cei mai minunati oameni de pe pamint shi imi cer iertare ca i-am cam neglijat in ultima vreme shi nu le-am acordat atentia pe care o merita. Promit ca asta se va schimba.
 
Queen bravo! Asa este, ajungi la un moment cand intelegi cat de minunati sunt parintii si iti dai seama ca i-ai neglijat.
 
mai oameni, shed eu aishia shi citesc mesajele voastre shi ma gindesc ca sarashi mai sintetsi de cuvinte shi de sentimente.
Urmaritsi urmatoarea declaratsie:
Dragul meu, infatsisharea shi spiritul tau permanent amoros imi trezeshte sentimente pe care nu cred ca le-am trait vreodata! Nu-tsi promit iubire veshnica, dar ceea ce simt acum pentru tine este feeric shi frumos. Iubeshte-ma....
 
,,Nu-ti promit iubire veshnika" hm...poate trebuia altfel cumva de spus...parca ai de gind s-o lepezi peste 3-4 zile ..
mie asa imi pare....
 
mai bine sa zici "nu promit iubire veshnica" shi sa continui sa o iubeshti mereu decit sa zici "te voi iubi mereu" shi peste o luna sa o trimiti in toate partile pamintului
 
da eu pina la urma cred ca o declaratie de dragoste nu tre sa fie pompoasa cu tot felul de pietre pretioase, animale, nume de flori, etc....
ea tre sa fie cit mai simpla, deoarece anume atunci cind o auzi sa iti tresara sufletelul :smile:

iaca asha.........
 
Back
Top