Declaratii de dragoste

  • Thread starter Thread starter jawa350
  • Start date Start date
nu sunt Mafalda, sorry.
unii kred in zei, altii in Dumnezeu
orikum intrebarile sunt aceleaj de ce unii se nask regi, sau in america ji altzii in moldova. Raspuns:'pentru ka aja le-a fost skris, adika fiekare ku soarta lui'
 
eu acum discut cu tine shi te yntreb pe tine: cine dirijeaza soarta? (parerea ta, daca totush' insisht' ca cineva o planuieshte)
 
Vointsa/puterea de a alege/decide (sau primit mai multe cuvinte, dar nu importa, principalul e yntselesul) :smile:
 
snoopy, vscuze da ma bufnejte risul, parka ai citi din human rights" dreptul de a alege ji a fi ales, dreptu la exprimare.. bla, bla, bla. Vezi tu eu kred in reinkarnare ji in spirit. Iar raspunsu meu este nu jtiu exect cine, dar sint konvins de existentza acelui cineva. Scuzama, ejti kumva ateu?
Tu mi-ai injirat aici trasaturi de karakter ji ku asta krezi ka ejti tare. Vezi tu ji karakteru este o kestiune de destin. Kit karakter nu ai avea cineva , geniu tot nu va ajunge. Un geniu se najte geniu, tot aja kum unii au karaktere mai puternice dekit altele. O sa-ti mai dau un alt tip de ecsemplu poti sa fii un tip superinzestrat ku vointa ji ce vrei tu ji daka te lovejte unu ku majina ji mori? kum poti influentza soarta in aja kazuri? reinvii kumva?
 
Cu exemplu ca te paleshte cineva cu mashina:
1.alegi sa te uitsi prin partsi ynainte de a trece o strada sau mai shtiu eu...
2.alegi sa fii cascat.
3.alegi sa pui capat zilelor (adica nimereshti sub mashina conshtientizynd acest fapt).....
 
snoopy a spus "alegi sa fii kaskat". Iaka yo n-am mai intilnit oameni kare sa fi ales sa fie kaskatzi. Dar kind itzi kika o karamida in kap de sus, ce mai alegi?
 
poate totushi revenim la tema...? :grin:
De ce?
De ce mă scol cu tine-n suflet?
De ce mă culc cu tine-n gnd?
De ce să dorm să pot aş vrea?
Să uit de toate pe Pămnt.
De ce să uit nu pot acum?
De ce să scap nu vreau nicicum?
De ce nu eşti numai al meu?
De ce eşti unu` pe Pămnt?
Să ştiu ce crezi şi tu aş vrea.
Să pot afla de s-ar putea,
ct va dura.
Şi ochii tăi privind i simt,
Nedumeriţi tot ntrebnd,
O lume aspră dispărută
Căci n ai mei eşti numai tu,
Doar tu şi tu şi iarăşi tu.
---


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Sartoris pe 20-12-2001 22:12 ]</font>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Sartoris pe 21-12-2001 15:59 ]</font>
 
Female,
"Pe forum" nu se ascud ci se descoperă multe talente.
Snoopz, mulţumesc că ai răspuns pentru mine. Asta ceva deja nseamnă.
Bobo, Eu fac uz de toate cuvintele limbii romne, ruse, engleye.... Şi am avut şi clipe de tristeţe cnd mi blestemam "Soarta" cam aşa
Am obosit. E tot ce am spune
După attea ncercări de a deveni OM!
Zădarnice-ncercări, sforţări ne-ndreptăţite,
Iroseala de timp, de nervi şi de nesomn

Las minle n jos şi ma dezic de luptă
Nu-i sens să lupţi cnd ştii ca te aşteaptă
eşec total, nfrngere durută
Se pare totuşi ca există Soartă

Na-m vrut să cred c-o Soartă blestemată
mi poate fi prescrisă pe vecie
Am vrut să lupt şi am luptat ..dar iată
Sa dovedit ca totu-i o Prostie!

DoCo,1992
nsa necătnd la aceste rnduri eu rămn a crede n Forţele Proprii n Făurirea Soartei.

Şi la temă - DoCo Vă iubeşte pe toţi!
 
DoCo... cred ca a vrut sa zica "se ascund" cu sensul de "nu s-au exprimat inca,stau nedescoperitzi".
Hmm...eu trec printr-o stare de tristetze :sad:
 
hmm.... tre sa gasesc ce sa ac in vacantza.. ca o sa fie gr00z mare.
Anyway...dispozitia tre sa fie la toate 100%...caci se apropie sarbatorile...nu ? :xmas:
 
eu vreau sa va spun un singur lucru :sunt trei persoane pe forum pe care le iubesc enorm. AND THE WINNERS ARE : Snoopy, Arina, Scream. URA!
ma iertati pt interventie
 
Back
Top