Declaratii de dragoste

  • Thread starter Thread starter jawa350
  • Start date Start date
telul meu ar fi sa merg pe drumul meu, sa cunosc fiecare pietricica si fir de praf de pe acest drum, sa salut si sa cunosc toate persoanele cu care ma intilnesc, sa merg sa merg sa merg cu ochii foarte deschisi si sa "dorm" cit mai putin
 
Da inafara de a merge shi a cunoashte??? Altceva nu mai exista?? De exemplu sa dai viatsa la un copil... sa te bucuri vazindu-l cum creshte... ????
 
Pe 2001-12-28 10:24, Ishtar a scris:
Daca te trezesti dimineata, si auzi o melodie lina, sa stii ca este inima mea care canta gandindu-se la tine...

ISHTAR la cine spuneai ca se gindeshte inima ta diminatsa(cind auzi melodia lina)??
 
Pe 2001-12-26 03:27, apstudio a scris:
Da inafara de a merge shi a cunoashte??? Altceva nu mai exista?? De exemplu sa dai viatsa la un copil... sa te bucuri vazindu-l cum creshte... ????

daca pe calea mea intilnesc un bebelus care vrea sa-mi spuna mama, probabil il accept si il cresc si ne bucuram impreuna, daca un copil fara parinti imi spune timid "mama", acelasi lucru

in final, parabola vietii mele pe care ti-am adus-o spre atentie, se refera si la copii si la multe altele...

nota: cred ca copiii sunt o experienta interesanta si unica, ca multe altele, dar nu ii acord prioritate
 
Dupa cite am intseles tu nu vre-i sa-i nashti??
Eu am intrebat doar asha despre copii, ei doar sunt viitorul nostru... shi cine ii educa daca nu noi??

TEA (shi nu numai ea) cum i-atsi afirma unui barbat, de care suntesti 100% ca-l iubitsi,
ca va place de el shi nu putetsi fara el?? Sau o sa ashteptatsi pina el o sa o faca??
 
Pe 2002-01-03 09:04, apstudio a scris:
Dupa cite am intseles tu nu vre-i sa-i nashti??
Eu am intrebat doar asha despre copii, ei doar sunt viitorul nostru... shi cine ii educa daca nu noi??

TEA (shi nu numai ea) cum i-atsi afirma unui barbat, de care suntesti 100% ca-l iubitsi,
ca va place de el shi nu putetsi fara el?? Sau o sa ashteptatsi pina el o sa o faca??

s-ar putea sa-i vreau cindva, dar acum nu si de aceea nici nu ma gindesc la ei (uneori doar ii visezi, pe copilul meu, asa draguti)

i-as putea afirma si eu, l-as putea chiar minti, doar sunt curioasa, de ce sa astepti? poate el niciodata n-o sa se indragosteasca de mine, asta nu inseamna ca lui n-o sa-i faca placere sa stie ca cineva il iubeste (chiar si temporar)
 
totusi cea mai reusita declaratsie de dragoste este atunci cand taci si totul o transmiti la nivel de mesaje non verbale - priviri, zimbete, mingiieri...vsio i tak iasno
 
Vezi tu ArVi.... pentru tine poate ar fi cel mai simplu... dar femeilor le place sa le spui... cuvintele tot ajuta...
 
sa stii ca unele fete traiesc din cuvinte..fie ele lapsa sau adevar
dar, cred ca fara cuvinte nu e interesant..parca nu ajunge ceva
 
Fiecare din noi are nevoie de comunicare, dar cuvintele fara o baza solida nu inseamna nimic - vorba multa - bogatsia vecinului.
 
Dupa tine ArVi iese astfel:
vezi o padruga, incepi s-o cucereshti cu dvijenii, ajungetsi shi facetsi sex, iar apoi o intrebi cum o cheama :grin:
Tu te contrazici pe sine insutsi... ba spui ca fara cuvinte, pe urma ca cuvintele trebuie sa fie ultimul argument, apoi, ca fara comunicare nu se poate, dar trebuie sa fie cu puternic argument... Karoce tu nu shtii singur ce sa alegi...
 
Back
Top