Declaratii de dragoste

  • Thread starter Thread starter jawa350
  • Start date Start date
Pe 2002-01-04 10:36, apstudio a scris:
Dupa tine ArVi iese astfel:
vezi o padruga, incepi s-o cucereshti cu dvijenii, ajungetsi shi facetsi sex, iar apoi o intrebi cum o cheama :grin:
Tu te contrazici pe sine insutsi... ba spui ca fara cuvinte, pe urma ca cuvintele trebuie sa fie ultimul argument, apoi, ca fara comunicare nu se poate, dar trebuie sa fie cu puternic argument... Karoce tu nu shtii singur ce sa alegi...
Primo: cand o intrebi pe tipa cum o chiama asta inca nu e declaratsie de dragoste.
Secundo: inainte de a te apropia de tipa o analizezi dintr-o parte si doar dupa aia te apropii si incepui sa privesti.
Terzio: ce e mai bine sex verbal sau unul real?
 
'te apropii si incepi sa privesti' :lol:

astai magnific, tre sa incerc si eu sa vad ce mutra are sa faca domnisoara :zimbim:
 
deamu daca teai apropiat privesti in ochi cu nu degeaba sa numeste dragoste la prima vedere dar nu altceva...

miam adus aminte deun caz insa. un cunoscut imi povestise ca erau ei vreo 3 4 prin centru si se apropie de 2 domnisoare tot cu ponturi de tip: privesti, te apropii, privesti, te apropii, privesti, ... numai ca una a scos un pistol 'gazovii' din gentuta si o impuscat in unul dintre indivizi, ei rapid cind o vazut ca deamu nu mai merge treaba sau snimit... iaka asa uneori, nishi nu stii de unde sare iepurele :smile:
 
ai spus asta ("expertu') in doua teme.
oare inseamna asta ceva?
intreaba de oameni , care ma cunosc (arina, scream, snoopy, apstudio) ca eu nu inteleg nimic in treburi de genul asta.
mai citesc si eu...


cerepaha - erudita :grin:
 
mai stii cat de mult te iubeam, cum tu erai singurul trandafir in gadina amintirii mele. cum o floare iti trezea in suflet furtuna, cum fata ti se insenina si inima iti tresarea. ce mult imi placeai atunci. ce sarutari ne daruiam, ce cuvinte dulci ne spuneam. mai stii steaua noastra, dorinta noastra, marea, apusul. imi amintesti de un inger ce emana in jurul lui caldura. imi doresc sa mai ating o data obrazul tau, sa te las apoi sa imi spui cat ma iubesti, sa razi apoi rusinata. hai sa gasim nemurirea impreuna.
VEI VENI??
 
Pe 2002-01-28 03:17, beyond a scris:
mai stii cat de mult te iubeam, cum tu erai singurul trandafir in gadina amintirii mele. cum o floare iti trezea in suflet furtuna, cum fata ti se insenina si inima iti tresarea. ce mult imi placeai atunci. ce sarutari ne daruiam, ce cuvinte dulci ne spuneam. mai stii steaua noastra, dorinta noastra, marea, apusul. imi amintesti de un inger ce emana in jurul lui caldura. imi doresc sa mai ating o data obrazul tau, sa te las apoi sa imi spui cat ma iubesti, sa razi apoi rusinata. hai sa gasim nemurirea impreuna.
VEI VENI??
 
wow! impresionant -- dar de ce atitea verbe la trecut...


cred ca cuvintele de dragoste trebuie sa fie scurte si cu interpretari multiple (adica intrigante!!)..

1. azi te iubesc mai mult decit ieri, si mai putin decit miine.

2. nu te iubesc! te port pe buze si nu pot trai fara tine..


dar in ultima instanta:

3. cele mai dulci cuvinte sunt spuse pe buze, doar ele pot simti insemnatatea lor din plin!
 
dragostea nu e vesnica dupa un timp totul se termina si pasiunea initiala dispare.
dar continui sa speri ca nu se va termina.

de intr-o zi te vei gandi la mine sa stii ca in suflet am purta dragostea ta. nu imi promite ca ma vei iubi vesnic pentru ca nu te cred. nu imi promite sufletul tau pentru ca nu il voi primi. ofera-mi o clipa de caldura, un moment decat si iti promit ca nu il voi uita tot restul vietii. daruieste-mi un sarut, o vorba de amor si amageste-ma. iubito cat inca mai cred in tine iubeste-ma!!!!
 
ArVi:
mai priveste o data ceea ce ai scris, si reformuleaza..

beyond:
deci, carpe amorem diem -- "sa imbratisham ziua de dragoste"... nu cred ca asi putea fi mai mult deacord cu tine.. 100 din 100!!
 
TE IUBESC!
Esti viata mea!!!
Esti parfumul suav al crinilor albi
Ce infloresc in sufletul meu patimas
Esti picatura de roua ce se oglindeste
Pe petala unui trandafir.
Esti o raza de soare
Care ma cuprinde in bratele-i calde
Esti mireasma vintului de primavara
Ce-mi mingiie parul
Esti lacrima care aluneca pe obraz
Si se sparge in palma mea
Esti visul meu...
Care ma tine treaza...
Esti luna care ma priveste-n noapte
Esti o iluzie,durere,soapte..
Iubesti ca sa traiesti,
Asa esti TU...
Iar eu..eu TE IUBESC asa cum esti!
Iubirea ta imi da viata.
 
wow! esti o adevarata "poiata"... intre poeti!

versurile sunt super.. tre' doar sa i le spui persoanei iubite la urche in soapta, sub clar de luna.. :smile:
 
Back
Top