Definitia Dragostei :))

Foarte INOVATIV!!!

Sa aplici legile fizicei in viatsa sentimentala!! Nu cred ca sunt compatibile :lol: ...

Da....da..... mai este o lege acolo... dupa ce sau atins aceste doua lucruri opuse ele se incarca cu aceiashi cantitate de charge (in dependenta de raza) si apoi se resping!!!!

Asta tot e fizica!!!
 
da tot e o parte de adevar: dupa ce interactsioneaza corpurile pot sa se respinga, ................ dar pot sa nu..........se respinga
 
Frumoase comparatii! Dragoste privita ca o boala si dragostea privita prin prisma legilor fizicei. Inovativ!

Cred ca dragostea ar trebui privita in primul rind ca o stare psihologica a omului si-n dependenta de psihicului acestuia, cit de puternic este, acest sentiment poate fi controlat! Adica omul ce e stapin pe psihicului sau poate sa se indragosteasca si sas uite orice persoana pe care o doreste sau are nevoie.
 
:D :P daca nu iubesti- nafiga mai ieczisti :D iubirea e ceva fara de neinchipuit....( nu se descrie). :wink: :D :D cu cit mai mult iubesti - cu atit mai mult te mentii mai tinar :wink: :wink: :D -prin ce se explica acest moment - nu stiu..... dac aveti careva explicatiii :wtf: ............. ne v-om starui sa va ascultam atent si sa va apreciem.....
 
s

dragostea e infinitul, yn care noi, "oameni muritori" nu o sa ne yncadram niciodata shi nu o s-o percepem pyna la urma niciodata... cyt nu ne-am zbate shi nu am spune " eu te iubesc", "eu ..
 
ca sa va fie mai usor sa definiti dragostea vorbiti despre directie - de la mine si catre mine - in asa caz exista doua feluri de dragoste/iubire. in acest caz va determinati care va este mai proprie. despre dragoste poti sa vorbesti la nesfarsit si nu vei avea o determinare finita cum ar fi 2x2. never...
 
snoofy i-an tu lasa bredu cu infinitul si referate la ceva mai concret...!

Cit despre directie... da... nu prea poti alege directia la tema aceasta!
E clar ca buna noapte: 'definitia dragoste"... Deci daca sa dezvaluimi tema ar fi vorba de ce insemna ca eu o iubesc pe ea? Ce simt, ce se schimba.... bla...bla...ble....
 
Nu shtiu ce este pentru ca nu am trait adevarata dragoste pana acum. Deci nu-mi ramane decat sa invatz de la voi...Totushi... eu ma pot lauda cu o prietena care shtie sa-mi ierte toate prostiile, la fel cum si eu la randul meu trec cu vederea peste prostiile ei..iar cand ne intalnim ne simtzim foarte bine impreuna. Ma gandesc ca dragostea ar trebui sa fie caracterizata de o astfel de relatzie, + atractzia hormonala, D.p.d.v. chimic am intzeles ca compatibilitatea se mai poate masura prin mirosuri (feromoni)... Am vazut pe Discovery o emisiune: 3 femei au mirosit maiourile purtate de 3 barbatzi timp de cateva zile. Si fiecare din ele a avut preferintze diferite. Este probabil vorba si de o compatibilitate chimica. Eu personal cred in destin... Am sentimentul ca atunci cand il voi intalni voi avea sentimentul ca-l cunosc de-o viatza si nu va mai fi nevoie sa ne prezentam, ci pur si simplu vom incepe instantaneu sa cream o lume a noastra... A propos de "definitzia iubirii"; vedetzi ce am citit eu despre asta: "Iubirea nu cere ci doar ofera, cel ce iubeshte nu se supara si iarta tot" Nu este citat chiar mot a mot, dar este esentzialul pe care l-am memorat eu. Imi cer scuze ca nu shtiu exact de unde am citat... Probabil din Lazarev. :sarut: :D :love:
 
lizofoafa said:
Nu shtiu ce este pentru ca nu am trait adevarata dragoste pana acum. Deci nu-mi ramane decat sa invatz de la voi...


de la noi nu cred ca ai putea sa inveti ceva mai ales citind toate prostiile scrise.... :D mai sunt si careva idei teoretice... incearca cu cineva pe privat sa discuti despre aceia ce te intereseaza.... majoritatea nu-si dezvaluie capacitatile in public :D :D :D ...
 
:wink: snoopocica, dorogusa! eu tot fliruiesc ca si tine... nu cumva esti geloasa (o fac numai pe net :roll: )
 
Dragosrea este un joc ciudat:sau amindoi cistiga sau amindoi pierd
Dragostea este triumful imaginatsiei asupra inteligentsei
Dragostea este singurul lucru care poate fi impartsit la infinit fara sa se micsoreze
Dragostea este o boala care se trateaza cu 3 imbratsisari pe zi
 
cam prea usor ai tratat tu aceasta boala iubita ingerica... :) 3 imbratisari...

Poti sa te uiti zile itregi la persoana pe care o iubesti.... sa o cuprinzi nebuneste fara de ai da drmul.... sai saruti buuzele de parca te-ai alinta cu cea mai dulce miere... si asta ar fi putinul care n-ar putea lecui aceasta boala... si nici de a micsora placerea de a fi bolnav...

Poate unicul leac este de ati da viata pentru aceasta iubire! :(
 
cam prea usor ai tratat tu aceasta boala iubita ingerica... :) 3 imbratisari...

Poti sa te uiti zile itregi la persoana pe care o iubesti.... sa o cuprinzi nebuneste fara de ai da drmul.... sai saruti buuzele de parca te-ai alinta cu cea mai dulce miere... si asta ar fi putinul care n-ar putea lecui aceasta boala... si nici de a micsora placerea de a fi bolnav...

Poate unicul leac este de ati da viata pentru aceasta iubire! :(
 
Back
Top