Delir a la Metaliuga

Lacrimile nu pot ineca suferinta........
Peste un ryu de synge.. lacrimi fierbinti din mine picura.......
 
Ar fi ceva ... exist , da , totusi cred ca asta e eterna mea problema... Stii , a exista inseamna a suferi, caci dealtfel nu stii sentimente, nu stii valori , esecuri, dezamagiri si prin urmare infinita caldura a bucuriei. Cu cit mai mare este eroarea vietii tale cu atit mai mare iti va fi extazul cind iti vei reveni ...

In curind ... simt, savurez, palpitez cu virful gindului infita placere ce ma asteapta.A fost prea greu ...
 
Sunt aici, dar nu sunt..
Sunt departe dusa de vant
SUnt dusa departe, pe vai si pe drumuri.
Pe dealuri sunt dusa departe de vant...
Am fost aici.... candva.. dar nu mai sunt....

am scris-o acum cateva zile la lectia de fizica. cand ma plictiseam pana la moarte.... :D
 
..

nata, s poate sh eu? :)

iata
s-au spart pahare
e ryndul cioburilor sa-mi intre, acum, sub piele

le-am auzit certyndu-se:
vor sa-mi faca durerea mai apasatoare
cioburi mari, care se cred ferestre
cioburi medii, care se cred stele
cioburi mici, care se cred lacrimi...
incearca sa ma minta si sa ma ea pentru ele

cioburi albe
cioburi rosii
cioburi negre

se bat si se fac tsandari in mine
mi se ascund in gynduri si se transforma in vise
se zbat odata ku inima si se prefac in synge
privesc impreuna ku okii la usi si ferestre inkise...

cioburi arse
cioburi in flacari

toate asteapta sa ma strapunga
unul se uita suspect la degetul inelar
o face pe prudentul..
de parca n-as simti ca asteapta..
asteapta momentul.

altul bate in masa, vag
ritmul respiratiei mele...
Ma intreb, sa fie asta ultima
sau penultima pe care o trag?

un ciob ce pretinde ca-i diamant
nu-si gaseshte cuvintele
sta la urekea mea de mai mult de o ora
cred ca incearca sa-mi spuna ceva...

de acum inkolo, mi-am spus ca am sa le ignor
am sa inkid okii si n-am sa le mai vad
sau, poate, inainte sa adorm
intepaturile gyndurilor-teroristi or sa-mi aminteasca,
usor,
de reflectia lor spre lumina...

Stiu insa, si ma bukur
ca paharele nu se pot sparge
de doua ori...
 
..

asta s keama meditatsie la ora di engleza... ma rog... uite-te shi tu :)

is un sakulets.. plutesc, zbor... where am I now? i don't know... i do not care... i'm 2 stupid and sleepy to realise what's near me... my world is the wind.. i really feel it, it's filling me...

sakulets care zboara.. gyndurile mi's la fel de ushoare, zboara impreuna ku mine, n-am sa le le las sa ma traga in jos...

I wish i were a ball... just like the ones that I dreamed about in my childhood... cu 3 linii colorate pe centru... I want to be played by my not-born children... i want to be their smile..

deocamdata, insa, sunt.. un..
sakulets in vynt..

zbor, si nu shtiu unde zbor.. people run, they seem so close, almost touching me... almost feeling my breath... almost discovering me.. almost understanding my flight..

I wish i were one book's page...

somewhere, between others like me... always keeping my beliefs unchanged, on my chest...

a page, waiting to be read.. into a huge bibliotheque... of thousands of books.. with hundreds of pages.. will they remember me?

Si as vrea sa fiu un crin mort... la mormyntul unui kopil, intr-un coltisor de cimitir... un crin mort, intr-un buket de crini morti...
Asa cum as vrea sa fiu un cuvynt care asteapta sa fie rostit... unul pierdut.. inainte de a se nashte..

dar vyntul ma poarta...
ma poarta...
ma poarta...

si zbor... i won't let my thoughts tear me down... i shall make them fly...

they need to fly...
fly away...

..si zbor..
 
..

vez sh asta :) [i-am scris-o cuiva toamna asta...]

"az pi drum... ma uitam la frunze sh ma gyndem shi di mult vorbeshte lumea despre dynsele..
k deam ele nu mai inseamna nika pt mine [eu shtii ashe ceva... banalizate caro4]

sh ma gyndem... k totush...
sh BUM in kap gyndurile s ashaza... sh.. ma opresc
ieu toku in myna
scot caietu meu iubit
sh am scris... vrei s vez shi am scris?

asa cum, cu frica, shoptim intrebarea
asa cum, shoptind, cineva ne raspunde

cad frunze.. marunte si multe..
marunte.. atyt de marunte..

asa cum in soapta un gynd se aude
asa cum o apa viseaza un munte
cad gynduri... marunte si multe...
marunte... atyt de marunte..

asa cum se'nsiruie seara, lumina..
si unde e capatul shirului, unde?
cad stele.. marunte si multe..
marunte.. atyt de marunte..

si-asa cum o usa... shoptit, se inkide
De parca nu-i pasa... de parka n-aude..
cad lacrimi.. marunte si multe..
marunte.. atyt de marunte.. "
 
..

di fapt poezia asta am "revizuit-o" sh ultimu vers ii altu sh oleaq suna diferit :)
ei...

shtii.. cynd scriu, strivesc cuvinte pe hyrtie... le privesc syngerynd dupa asta... shi ma simt eliberata..
 
As dori ... cit de mult mi-as dori sa ma pot gasi drept un analfabet sentimental ce este in eterna cautare a unei monogamii in serie ... ce pacat ... dar nu pot dat fiind faptului ca sunt un romantic confuz si incurabil. Ma autodistrug, si in curind vedem cine prevaleaza... sper ca ratiunea, caci sufletul a pierdut deja prea multe batalii pentru a mai avea sanse.Totusi sper, desi speranta este ceva demn de dispret. De ce exista speranta...? Fara ea totul ar fi mult mai liber, mult mai simplu ... Intr-un sfirsit... Speranta moare ultima , ... dar totusi moare !!!
 
este dureros sa vezi ca persoana la care tii... nu are incredere in tine... este foarte dureros........ cu atyt mai mult.. ca eu am totala incredere in aca persoana.... fuck.......

e trist sa ai de suferit din pricina celuia impotriva caruia nu indrazneshti sa te plyngi....
 
"Deloc nu mi-e somn
si inloc sa dorm
incerc cu gyndul sa te ajusng"
Iris


Nebunii batryni sunt mai nebuni decyt nebunii tineri.. asha ca nu au ce ne reprosha.....

Veshnic cautynd adevarul.....si niciodata gasindul.. asta ne este soarta......
 
Back
Top