Dependenta de adrenalina

Melania

Moderatoare sexoasa
de multe ori miam pus intrebarea...de ce unii oameni de parca ar avea draci in fund...fac tot felu de lucruri extremale....nu se pot potoli nici pt un minut.....isi risca viata in zadar...doar pt cateva clipe de fericire .....

pina cand ...am auzit zilele astia la televizor ca exista asa ceva ca "dependenta de adrinalina" care ii face sasi ia lumea in cap sa uite de pericol si sa se dea in icstrim....

recunosc....mie mi se intimpla acelasi lucru.....si ultimu timp tot mai des si mai des.....mie numi pasa cum o sa se termine o astfel de experienta extremala...pt mine conteaza doar procesu..... starea de fericire si adrinalina care imi umple organismu in acel moment!!!
 
:D eu cam stiu cu ce se termina asa situatii extremale... cu fytai ! si la direct si la figurat :crazy:
 
...oare kiar nime nu cunoaste acest fenomen? nimanui din voi nu vi se ntimpla asa ceva?


eu is in stare sami rup si capu....pt 5 minute de placere....
 
Melania said:
...oare kiar nime nu cunoaste acest fenomen? nimanui din voi nu vi se ntimpla asa ceva?
daca intr-adevar vrei adrenalina, vara treci nistru si de partea cealallta la vadul-lui-voda se poate sari de sus tare de unde-i abupt -> in apa.
 
daca crezi ca nam facuto niciodata.....ap greseti......
adevaru e ca odata dupa o saritura din astai...am iesit cu capu plin de noroi...

dar astai nui acea adrenalina dupa care tinjesc eu
 
Melania said:
daca crezi ca nam facuto niciodata.....ap greseti......
adevaru e ca odata dupa o saritura din astai...am iesit cu capu plin de noroi...
Ei chiar sa te cred ca de partea cealalta ai sarit tu de sus? Daca nu aterizezi pe picioare da cazi gresit si nimeresti cu capu ai toate sansele sa nu ramii vie. Nu stiu cum ai iesit tu cu capu plin de noroi. Eu am sarit numai de 2 ori si o fost asta in vara lu 2000, a treia oara am vrut sa incerc si ma temeam de-amu si am lasat-o balta... Eu acolo sus numai baieti am vazut, spune-mi ce vrei dar nu te cred. Am dubii si in privinta la aceea daca ai innotat tu de partea cealalta? Asta trebuie de vazut si pina nu vad cu ochii mei nu te cred.
Iaca daca vad ca innoti umar la umar cu mine de pe un mal pe altul si daca te vad ca sari de acolo sus, apoi te cred... pina nu vad cu ochii mei nu cred gogonelele...
 
am inotat si eu nistrul insa n-am primit de la asta nici o placere .... la bazinul de inot daca fac 1 km- atunci baldeeeesc :crazy: :crazy: :crazy: .... sau cind ies din sauna fierbinte si sar in apa rece ...
 
e de mirare ca nu shtitzi raspunsu` :)
Adrenalina e cel mai puternic drog :p
injectatziva vro 5 kubice de adrenalin shi o sa simtzitzi efectul , daca nu o putetz obtzine pe cale naturala :)
 
totusi e mai placut sa fie produsa sa fie produsa adrenalina pe cale natura decit injectata...
 
din pacate ...adrenalina injectata nu mimeaza in totalitate toate trairile in timpul x-trimului, pt ca s-a cercetat ca se mai elimina multe alte substante , opioid-like in creier ca enkefalinele , endorfine , substanta P , shi multa dopamina (corelata cu buna pispozitie ),,,deci dupa cum vedeti este un cocktail destul de complex care nu se poate reproduce In vitro...
OF course numai daca nu bagati heroina ..... :) ,,,,,pt ca pana la urma ii o forma de "Kaleseala"
 
" dependenta de adrenalina " o dobandesti la nastere...de mic copil se vede cat de dracushor esti...cand cresti ea nu face decat sa se accentueze...si asta va spun din proprie experientza :crazy: ...cateodata insa e daunatoare...din pacate insa nu te poti schimba...
 
..stiti ce nebunie mo apucat deo vreme? calaritu....

m fost deja de catvea ori la ipodrom (sau cum se mai spune corect la cuvintu ista).....50 de lei 45 de minute.....

va recomand la toti.....dar sa nu uitati inainte de asta vreo 100 de grame de koniaciok pt mai mult curajj......
 
Mda...asta e un sport pe care il practic intotdeauna cu placere...chiar daca este in mare viteza si de multe oris e intampla sa fiu doborata... :la razbo:
Adrenalina insa la mine e la maxim atunci cand sunt undeva la 70 m de sol si am o funie legata pe glezne...e o senzatia bestiala... :crazy:
 
Melania said:
..stiti ce nebunie mo apucat deo vreme? calaritu....

m fost deja de catvea ori la ipodrom (sau cum se mai spune corect la cuvintu ista).....50 de lei 45 de minute.....

va recomand la toti.....dar sa nu uitati inainte de asta vreo 100 de grame de koniaciok pt mai mult curajj......
cum a fost ai primit plcere pe deplin?ce senzatsie ai avut
 
mai domoala.....dar de mai lunga durata! :crazy:

te ador Mira.... :lol: esti iarasi intrun gand cu mine...
 
Eu cred ca daca tot iti palce calaria.....

ar trebui sa te apuci de ceva ostenior. Mai ales cu energia care se revarsa din tine.....Mda...sa ne gindim....oricu cai dar sa aii caii tai - pentru asta ai nevoie de niste banuti, sau undeva la tara -

Sau baga-te in politica daca te tine balamaua.

Accepta provocari - dar ai grija ce provocari accepti.

Fa-ti, tot daca te tine balamaua o firma sau o fundatie. Nu-mi dau seama cit te poate atrage asa ceva pentru ca nu te cunosc destul de bine. Ocupa-te de relatiile cu oamenii, relatiile cu romania..

Uite provocare: vrei sa vinzi asa ceva ? ceea ce vei gasi la adesa asta am, eu de vinzare: www.razvan-mincu.go.ro - ai procent 10%. Lucrarile valoreaza intre 100- si 7000 Euro. Ce zici ? La asta creste adrenalina ?

Trebuie sa existe ceva care sa-ti placa si sa-ti vina manusa.
 
dependentza de andrenalina? da, frate-miu o are, cind nu shtia ce sa faca, umbla noaptea prin sate pe la oameni si taia tufe de ganja :)
eu sunt o fire mai melancolica... nu-mi place adrenalina, nu-mi place stresul, imi place muzica linistita si casha de grecika :lol:
 
Back
Top