despre prostie si tampiti

nu ma ref. la marea demascare si balurile mascate.. mai degraba ma gandeam la a lasa prstia sa se friga... imi vine in kap un exemplu de zoologie...recunosk nu cel mai nimerit. daka arunci o broaska in intr-un vas ku apa fierbinte , aceasta sare imdediat. in schimb, daca o pui in acel vas si incalzasti lent apa, va ajunge la temperatura de fierbere broasca fara sa miste. sa lasam prostii sa se friga!!!!
 
Prostia se manifesta acum in fata parlamentului. Cine-s prosti?
71 de comunisti sau cei din 71 corturi?
 
ar mai fi destept daca nu vor fi prosti?
nu trebuie nici un antidot pentru boala prostiei.ca si lumina ce nu-i fara intuneric asa si destept si prost.
 
exista prosti si prosti, tot asa cum exista prosti destepti printre alti prosti si tot asa...asta cu lumina si intunericul nu cred ca se aplica universal.
robert, kiar am ramas masca...si care e verdictul tau cine sunt prostii in exemplul tau...aia 71 sau aia multzi din korturi?
 
Bobo,tu nu esti generos,Robert are o problema,si isi pune o intrebare (poate din cauza unei inteligente limitate ),raspunsul :nu sant acei care sant in corturi.
 
Nutu-le totzi sintem limitatzi, kiar shi in gindire shi in cunoshtinte,poate ai in vedere in comparatzie cu tine,nu stiu,nu ma bat pentru ca sa arat ca-s mai destept,doar zic ca cei neinformatzi bine fac multe prostii :contempl:
 
iaca am atins eu politica despre care e rau sa vorbesti prea mult. eu sint patriot shi aceasta ma face sa zic ca comunistii sunt prosti.dar... parerile nu sint aceleashi,eu nu vreau unire,eu vreau sa fim singuri shi sa-i avem pe rushi shi romani ca prieteni.nu vreau sa ma limitezi cu unii. tema asta las-o la politica. :roll:
 
Prostia omeneasca

Prostie e ceva care e cauzata de diferente de opinii si credinte. Fiecare face o prostie in cea ce priveste viziunea altei persoane asupta faptului, in caz ca pesoanei date nu ii convine actiunea. Atunci a doua persoana considera actiunea primei o prostie.
 
bobo cool said:
kct venin poarta omul in el... e suficient sa nu intelegem o idee, un gest, o persoana.. ji imediat il ji categorisim drept prost sau prostie.

bobo - aici e mai mult vorba de prosti pa jizni, tipa voronin, tarlev, ostapciuk. atat timp cat omul isi da seama ca a facut prostia, si stie unde a slabit, si face totul posibil sa nu se mai repete - atat timp el nu e pierdut pentru posteritate, si treptat devine ceva.

referitor la acei care rad de tine sau injura cand ai gresit - sant mai slabi decat tine.


cel mai bine sa nu dezamagesti prea multe persoane in viata ta :)
 
Cum o spus profa mea de franceza la un baiat:" Ash vrea sa-ti spun ca esti prost-dar nu ti-o spun!"

-----------------------------------------------------------------------------------
Asha ne v temu.
 
Era odata un profesor universitat pre nume Ion Osadcenco (pamanteanul meu :ciupos: ). Multe fraze celebre lansate de el au ramas in istorie (ex. "zelionye koni na stenah", "potianuti tsyplionok sna").

Si, cica, intarzie un student la ore si-i zice dlui profesor: "Ma scuzati, dar ma simt prost."
La care domnul profesor, foarte serios, raspunde:

"FOOOOOOAAAAARTE BINE! Cati prosti sunt si nu se simt!"

:lol:
 
Back
Top