Dimebag Darrell-chitaristul Pantera,ucis intimpul concertulu

Meta

cocheta
sq_dimebag_darrell_elk.jpg


dimenewsdec9pr.jpg


Dimebag Darrell - chitaristul Damageplan si Pantera, ucis in timpul concertului.

Miercuri, 8 decembrie 2004, Dimebag Darrell a fost impuscat mortal in timp ce canta pe scena unui club din Ohio. Criminalul, Nathan Gale in varsta de 25 de ani, a sarit pe scena, s-a indreptat direct spre Dimebag si a inceput sa traga. Dupa ce legendarul chitarist a cazut la pamant, Gale a deschis focul si asupra restului trupei si a publicului. Inca 3 persoane au murit, iar alte 3 au fost ranite. Celelalte victime sunt Jeff Thompson (bodyguard, 40 de ani), Nathan Bray (fan, 23 de ani) si Erin Halk (angajat al clubului,29 de ani).

James Niggemeyer, un ofiter aflat in apropiere, a intervenit in graba, punand capat momentelor de teroare, Nathan Gale fiind la randul lui ucis.

Vestea despre moartea lui Dimebag Darrell a socat scena metalica din intreaga lume.

Muzician extrem de talentat, “a true guitar legend”, el va avea mereu un loc rezervat in inimile noastre.

http://www.metalfan.ro
 
Riscurile meseriei... :crazy:
E trist ca se intampla si astfel de lucruri si nimeni nu merita asa ceva...din pacate cine ia decizia finala nu intreaba daca suntem de acord sau nu... :(
Si uite asa s-a mai incheiat un capitol...pacat...era prea devreme :cry:
 
ia f shoke! cum bay asha sheava? iaca nu prea m-am gandit la chestia cu riscul yn muzica...
 
Nu este prima data cand se intampla asa ceva...atunci cand iti atasezi statutul de vedeta ar trebui sa ai in vedere si ca ai putea deranja pe cineva...etc... :lol:
E trist...dar se mai intampla :crazy:
 
Nu prea putem nota aici multe exemple ptr. ca ne-ar lua mult timp...cam toate starurile atrag atentia...pozitiv sau negativ :lol:
 
nu pre am chef sa ma gruzesc pe tema asta. mai bine sa vorbim despre ceva mai vesel :)
eu inteleg ca asa teme tot sunt importante, dar altadata :roll:
 
Aici sunt de acord cu tine...numai ca despre altceva trebuie de vorbit la alte teme...ca aici din pacate este vorba despre o disparitie... :crazy:
 
ce sa mai faci?cind nu mai iesti nicaieri in siguranta nu-ti ramine decit sa iei tu arma in mina!odihneste-te in pace frate dimebag, ai ramas in inimile noastre nu doar ca un maestru al chitarei ci ca un om. Cit sens capata acum Cemetary Gates?!sens la care nu ma dorit sa ajung niciodata. Stay true, stay heavy!!!
 
azi m-am uitat pentru a nu stiu cita oara la videoclipul "I'm broken" si abia acum mi-am dat seama ce pierdere a suferit lumea muzicii heavy.
am sa-l citez pe Max:
"Some sh!t so wrong in this world
It's all f#cked up now you're gone"
 
Back
Top