Discotecile/Cluburile din Chisinau

Dupa cate se vede, fac eu asa niste concluzii, ca nu prea umbla lumea de pe forum de aici pe la discoteci. Oare de ce nu sunt eu amu in Chisinau? :grin:
 
pai,ciufu-le ,daca am shi imblat pe la discoteci,acum suntem satuli de ele,aci problema este ca sunt foarte monotone,sricate,shi nu am nimic special!!!
asta e...
 
Pai ce sa va spun, bre...
Ce tot spuneti ca sant monotone discotecile din Chisinau...nu sant deloc deacord cu voi!!! Asta inseamna ca: ori nu mergeti deloc la discoteci si stiti despre ele doar din auzite, ori nu mergeti la discotecile care merita frecventate. :smile:
Eu de exemplu, ciofu-le, la fel ca si tine nu sant la Chisinau, invat la BUCURESTI...
Si pot sa spun ca doar 4 luni din an sant acasa, la Chisinau, insa imdiat cum ajung la Ch sa stiti ca merg cu mare placare la Discoteca, "CITY", "Millenium" sau "CIORNAIA KARAKATITZA" are The Best, acolo sigur o sa va fie interesant... Asa ca nu ratati sa mergeti acolo...
P.S. normal ca nu se compara cu Discotecile din Bucuresti
 
Eu cum vad dupa parerile voastre, City rules. Si Millenium tot e bun. Deci trebuie de dus si la Millenium :grin:
 
si mie imi parea intr-un timp ca discotecile din Chisinau sunt tari.. City e ok , chiar Star Trek si chiar Haos... etc..
dar lume, idee n-avetzi ce discoteci sunt inafara... Brad, ce chiar Bucurestiul nu are ce oferi? din cate am auzit eu, acolo night-cluburile sunt chiar cool..
de Londra nu mai zic nimic.. dar de fapt as zice: AWESOME!!!
si chestia este ca foarte lume de pe forum nu este la moment in Moldova; ori nu are posibilitate sa mearga la disoc-urile noastre, ori a vazut ce inseamna un night-club adevarat :smile:
 
Alias pentru nivelul nostru din MD, discotecile noastre sunt bune, chiar destul de bune.
Evident ca in strainatate ce este, nici nu se poate de pus alaturi cu discotecile noastre, dar oricum e bine. :grin:
 
intradevar pentru nivelul economic a tarisoarei noastre discotecile fac treaba (nu toate desigur)...

pe mine chestia asta chiar ma impresioneaza si tine si de ambitia moldovenilor, desi peste tat ii saracie si nevoi - a nostri se gindesc la vile cu 5 etaje si bmwuri si etc...shi toata lumea in bmw pe stefan cel mare...
 
Ieri eram intr-o discoteca in Munchen, in centrul orasului si cam am ramas mirat, pot sa zic ca City de cateva ori mai :ciupel:
 
ciofu: hehe, ai baut shi bere cu malts din bavaria probabil. Cornelia nu cred sa nu te fi impus la asha ceva :grin:

Chaos asta ii disco destul de normala... cel putsin din pur considerentul ca e noua. Shi ca toate localurile noi din MD, mai intii ishi cishtiga un renume oarecare, dupa aia nivelul deservirii samd scazind drastic.

Am fost aici in Germania la vreo citeva disco "specializate" - rap/hip-hop, house/trance, hard-rock, shi am ramas impresionat de faptul ca nu am gasit atitsea "goperi" shi alte vietati ca prin chisinau. Poate am fost eu asha norocos, dar nimeni nu s-a "legat" sau mai shtiu eu ce. Plus la asta oamenii sunt mai civilizatsi, atita.
Shi muzica e normala - specifica stilului discotecii, fara de aberatii multe shi amestecaturi ca la noi.

Ah, da, shi berea multa :grin:
 
Poate ca-s bune ele (disco-t(r)eucile), mama lor, dar pentru ce?. Comunicare? Cand timpanele ti le ataca sute de de(ci)beli?
Relaxare?!!! ..?
S-apoi cand vezi zeci si sute de mucosi si mucoase cu tigari in dinti (si nu numai) si sto gramm pe masa te intrebi retoric: Incotro o apuca civilizatia?
 
Doomie, si prichini inca si 2 moldoveni au mai pathadit la Munchen, si inca unul era de la Eliade. Eu cand il vad, :grin:
 
da un patan Jenea, nu stiu daca il stii personal, dar era cu o clasa mai mare matinca la Eliade decat noi.

Inca si in discoteca din greseala am intrat la WC la Damen si acela de la security o inceput sa urle :lol:
 
da, da, eu tot asha am facut prima data cind nu ma vrubeam shii asta "Herren" :smile:

PS: Jenea shi mai cum way? :wink:
 
nu stiu, eu cista atunci am facut cunostinta cu dansul, dar il stiam doar asa la fata de la Eliade...
De viceu, eu nici nu m-am uitat pe usa, nu stiu de ce am intrat fara sa ma uit...
 
Back
Top