Documentarul "Basarabia"

dacodava

New Member
De mai mult timp in fiecare vineri la 17.30 pe postul tv N24 este difuzat serialul documentar"Basarabia".Materialul promotional este unul impresionant si foarte bine realizat.Cind il vizionezi aproape ca nu poti
sa-l privesti pina la capat(materialul promotional).

Este un documentar serial de exceptie!
"Basarabia- un pamint despre care s-a tacut prea mult!Basarabia- marturia vie a romanilor lasati fara identitate,neam si tara!"
 
M-ar mira sa intereseze pe cineva asa ceva. Basarabia mai exista doar in mintile Romanilor. Dincolo de Prut exista poporul si limba moldoveneasca,
 
dacodava said:
De mai mult timp in fiecare vineri la 17.30 pe postul tv N24 este difuzat serialul documentar"Basarabia".Materialul promotional este unul impresionant si foarte bine realizat.Cind il vizionezi aproape ca nu poti
sa-l privesti pina la capat(materialul promotional).

Este un documentar serial de exceptie!
"Basarabia- un pamint despre care s-a tacut prea mult!Basarabia- marturia vie a romanilor lasati fara identitate,neam si tara!"

Ce intelege presa din Romania din ceea ce se intampla in Bastardostan? Nimic.
 
dankat23 said:
M-ar mira sa intereseze pe cineva asa ceva.
...uite eu sint interesat...cum pot face rost de inregistrari?

Filip_Antonio said:
Ce intelege presa din Romania din ceea ce se intampla in Bastardostan? Nimic.
...de fapt nu doar presa romana este in "criza"...presa rusa e la fel de bleaga in ce priveshte analizele situaziei din Moldova.
 
partizan131 said:
Filip_Antonio said:
Ce intelege presa din Romania din ceea ce se intampla in Bastardostan? Nimic.
...de fapt nu doar presa romana este in "criza"...presa rusa e la fel de bleaga in ce priveshte analizele situaziei din Moldova.

Presa ruseasca nu e bleaga, e rau intentionata, in majoritatea ei, ce din Romania e doar ignoranta.
 
Dankat23 serialul documentar este despre trecut,despre ceea ce li s-a intimplat Românilor din Basarabia.Este istorie.

Ceea ce spui tu ca Basarabenii mai exista doar in mintea Românilor, din pacate cred tot mai mult ca e numai in mintea noastra si ca i-am pierdut.

Românii din România inteleg prin Basarabean un Român care traieste intre Prut si Nistru!
 
Basarabia a fost data uitarii de romanii din partea dreapta a Prutului. Si o folosesc doar ca o jucarie pentru a arata mandria si maretia de alta data a teritoriilor mari (si atat, caci de imperiu nici nu e vorba).
 
Am avut impresia c ziceai c i place politica lui Bsescu fa de Basarabia. Nu e aa?
 
Marinarul said:
Basarabia a fost data uitarii de romanii din partea dreapta a Prutului. Si o folosesc doar ca o jucarie pentru a arata mandria si maretia de alta data a teritoriilor mari (si atat, caci de imperiu nici nu e vorba).

Posting de complexat resentimentar.
 
Nu am nimic contra lui Basescu, si este, dupa parerea mea unul dintre cei mai onesti din timpurile noastre. Dar ceea ce am postat se refera mai mult de guvernarile anterioare.
Nodule, tine seama, ca o sa te strici la cap cu FANTASMAGORIILE tale!
Tu, la drept vorbind, ai inteles ceva din fraza care ai scris-o.
Eu cred, ca ai mustruluit cateva cuvintele taioase cu coloratura stiintifica si le arunci pe forum, demonstrand tuturora: Uitati-va, eu sunt acela, care sunt cel mai inteligent, superIQ etc... In realitate - ai invatat ceva la litere si doresti cu tot dinadinsul sa tii intaietatea pe forum. Treaba ta, daca doresti, poti sa fii si cel mai, ca eu nu pretind la locul pe care il vreai...

Numai ca esti atat de veninos si arogant, ca nu te potrivesc nici pe departe cu cuvintele pe care le insiri.
 
Marinarul said:
Nu am nimic contra lui Basescu, si este, dupa parerea mea unul dintre cei mai onesti din timpurile noastre. Dar ceea ce am postat se refera mai mult de guvernarile anterioare.
Nodule, tine seama, ca o sa te strici la cap cu FANTASMAGORIILE tale!
Tu, la drept vorbind, ai inteles ceva din fraza care ai scris-o.
Eu cred, ca ai mustruluit cateva cuvintele taioase cu coloratura stiintifica si le arunci pe forum, demonstrand tuturora: Uitati-va, eu sunt acela, care sunt cel mai inteligent, superIQ etc... In realitate - ai invatat ceva la litere si doresti cu tot dinadinsul sa tii intaietatea pe forum. Treaba ta, daca doresti, poti sa fii si cel mai, ca eu nu pretind la locul pe care il vreai...

Numai ca esti atat de veninos si arogant, ca nu te potrivesc nici pe departe cu cuvintele pe care le insiri.

Observati limba moldobolovaneasca folosita de acest complexat resentimentar.
 
Filip_Antonio said:
Observati limba moldobolovaneasca folosita de acest complexat resentimentar.
...observ doar ca eshti lipsit de respect pt. cei care au pareri diferite de ale tale...In cazul Marinar ai aratat acest lucru 100%.
P.S. Am impresia ca ai fi traumat psihic...ai fost batut la schcola? in cartier? ai fost agresat sexual in copilarie? Eu zic ca ar fi bine sa consulzi un psiholog...
Comentarii...?
 
partizan131 said:
...observ doar ca eshti lipsit de respect pt. cei care au pareri diferite de ale tale...In cazul Marinar ai aratat acest lucru 100%.
P.S. Am impresia ca ai fi traumat psihic...ai fost batut la schcola? in cartier? ai fost agresat sexual in copilarie? Eu zic ca ar fi bine sa consulzi un psiholog...
Comentarii...?

Eu te-a ruga s comentezi limba folosit de Marinar i s nu mai umbli cu diversiuni de doi lei bastardostani.
 
As dori sa mai spun ceva, dar nu are nici un sens, deoarece nu imi place galceava pentru galceava!
Cineva spunea de complexele la moldoveni? Pai iata cel mai tare argument pe acest forum - coarnele in pamant si bataie pana la sange si bale din gura!
 
Back
Top