Doua mere

Status
Not open for further replies.

Melania

Moderatoare sexoasa
....uneori ma gandesc ca timpu o sa le rezolve pe toate.....si o sa se termine perioada pe care o traesc fiind "un nimeni".....
dimineata e dimineata........cand pot sa dau si sufeletu pt 5 minute in plus de somn ....de parca as fura tipmu.....
cred ca diminetile in mod normal incep altfel la alti oameni...eu insa nu le iubesc....
a mele sunt posomorite....cu cafea rece......dimineata vreau sa mor.....ca sa nu se nceapa ziua......
asta pina ies din casa.....
5 minute mai tirziu sunt om normal....pot sa mai vorbesc ....kiar as putea si sa zimbesc....

The Calling - Wherever you will go....

ciudat a apus soarele in seara asta.....ascultam cantecu.....si ma uitam la soare......sa ascuns prea repede.......

cear fi sa se ntoarca iar totu?
 
mam gandit ieri mult la viata....miam revazut "faptele eroice".......astazi dimineata trezirea a fost grea...se pare ca mam gandit prea mult......mii greata si de la aer acum!

…..de mult nu mo durut muskii…..in asa un hal…..daca altadata noaptea ma invirteam ca rima...ap amu stau nemiscata ca plita de beton....ma furnika muskii.

ce vint a fost noaptea asta! nam vazut nimik...dormeam ca nesimtita!
 
astept sa ninga....de ce nu ninge?
de ce ?

am realizat ceva noaptea asta....
1. daca ma culc pe stomacu gol....dorm rau , ma nvirtesc ma foesc....fuu...
2. daca maninc....ahhh, ce bine dorm, visez frumos.....am visat spre dimineata ceva........ma adus in pragu fericirii kipu unui om.....ma bucur ca am mincat inainte de asta!
3.
4.

exista si 3 si 4....dar nu stiu daca sunt la fel de "reale" precum 1 si 2.

....acum Mark Anthony -Escapemonos.....
ce prost sunt!
ce prost sunt!
....ce prost sunt!
 
...am visat o blonda-n noaptea asta...

acea blonda!

.........


aaaaa, si cred ca ma ndragostesc! in sfirsit.....

imi cam faceam griji ca inima asta a mea cam e tacuta de mai multa vreme si nu reactioneaza nici la soare nici zi la nimik.....


dar na.....se skimba lucrurile...
 
casa mea....ce bine ma simt in ea de cateva zile....
mam tolanit azi vreo ora pe podea....ce bine a fost!!!!

se pare ca uitasem cum e sa ai o casa!
 
nu iaka.....nedreptate......eu nervoasa?

blin.....ciudata senzatie.....de parca miar creste aripi.....din zi in zi tot mai fericita si mai fericita......

e greu sa zimbesti toata ziua.....
 
IN MEMORIA LUI VLADIMIR CIBOTARU

A murit un coleg deal meu de servici…
De inima…

De obicei nu prea retinem momentu cand facem cunostinta cu vreun coleg de servici…si asa totu e nou….plus un coleg minus un coleg…ti se pare ca toti seamana intre ei……cel putin asa mi se ntimpla mie
De mirare insa ca tin foarte bine minte ziua in care lam cunoscut pe Dom’ Cibotaru….

Acum cateva luni …..era vara…era atit de cald….eu tinara in rokie transparenta sin sandale….parul dezlantuit…..ca toata faptura mea de fapt…in acea zi….
El la 55 de ani….mititel…cun cap mai jos ca mine…slabut….parca nu e nimik de spus despre el….dar imi sta chipul lui in fata….
Pina atunci vorbisem vreo jumate de an la telefon fiecare din birou lui..si asta fara macar sa ne fi vazut odata…si acum…cand ma vedea asa tinara sin sandale….delok nesemanind a lucrator bancar…..nu stiu ce sa gandit….dar cred ca iam parut copila prostanaca…asa am simtit…a zimbit asa de cald…..ma acceptase…stiu ca se uita la mine ca o ciudatenie…dar ii era placut…..

Si mie…..

Peste catva un cunoscut deal meu…..a trecut practica in directia in care lucra Dom’ Cibotaru….si la sfirsitul perioadei de practica….a zis asa “ miar placea sa ramin sa lucrez in aceasta structura….dar asta ar insemna ca cineva deacolo tre sa se duca!” (finka locuri vacante nu erau)…..a zis si sa uitat….

Dupa acea vara…au mai urmat inca nenumarate convorbiri telefonice cu Dom Cibotaru.....….vorbeam vorbeam......simteam ca de fiecare data cand ii ziceam „Alo, Dom Cibotaru? Astai Melania….” Zimbea…stiu ca zimbea…

…………

Sa dus….55 de ani…nu stiu cum am sa fiu eu la 55.....tinara sau batrina…..sau daca am sa fiu de fapt....el insa era tinar! Avea doar 55!

Ironia soartei......se pare ca acel cunoscut al meu…o sa prea lokul lu Dom Cibotaru…..
 
azi vreau sami rasfat iubitu meu om....

...atunci cand seara trece in noapte.....
o sa pregatesc o cina gustoasa.....luminari am....sexoasa sunt!

tre doar putin noroc si maestrie sa nu ard mincarea !
 
tak tak tak......febra mea febra....tot mai mare si mai mare! amu 38.4!

super! se pare ca am gasit un motiv bun de a nu ma duce la servici.
 
ce dracu ...ma dor dintii...tati si deodata!

si vaabshe mam saturat de viata asta! e craciunu peste 2 zile...si eu am asa dispozitie.....

de catva timp astept sa ma sune cineva....si in lok de asta primesc numa niste mesaje fara suflet.....

prietenii mei.....ei macar au idee ca nie amu nii tare rau?
nu, ei o uitat de mine!

auuuuu :cry:
 
the party is over.....da da...si baletu si kinou si tat!

sufla un vint nu stiu cum mai rece astazi de dimineata....blin....trebuia sa ma imbrac.....

"when the party is over
you have no way to go"...

si cant cam a.iurit.... si cantecu e trist...si dintii ma dor!
 
Statement of purpose…

Cine dracu a inventat asa ceva?

De dimineata stau si inventez tot felu de fraze destepte si convingatoare…scriu , ma kinui…..imi depun tot efortu…

Si la urma ma ntreaba Do you want to save the changes? Dap cum

Nu bine, recunosc….uneori is izghita grabita……si de data asta am fost la fel…am apasat NO, fara sa realizez ca se duce documentu meu, credeam ca inkid ceva ce e de prisos…si so dus statementu meu la care am lucrat de dimineata …so dus mititelu…

….de ce? ….de ce Microsoft no prevazut si asa cazuri? De nu intreba el de 2 ori? „Precis mai nu vrei sa salvezi? Ian mai gandestete“

Pe bune daca ar fi inventat si optiunea asta ..lar fi injurat mai putini!

Do you want to save the changes?
Sa ma pish pe changes-urile voastre si pe tot wordu vostru!

Come back statement....come back!
 
fiecare om profita cum poate din toate ca sai iasa lui mai bine ...tre sa fii prost ca sa nu te bucuri de careva facilitati care ti se ofera....

nu iaka...am ajiuns eu moderator! ooohh! good! very good kiar! pe atunci credeam ca viata a fost buna cu mine ... eu - moderator... pridel mecitanii!

spoate de sters...de editat, de inkis teme ....de tinut nasu pe sus....de spariet cu avertizari ....super! nu sigur inafara de asta...tre sa te supui la alte mii de reguli , sa executi mii de instructiuni....sa fii umil uneori....sa mai dai okii peste cap si sa mai oftez... si clar lucru ca un moderator tre sa stie intregul regulament pederost...astai biblia moderatorilor...astai ca Luceafuru pt intreaga literatura romaneasca....

bineinteles ca eu tot il stiu! :lol:

amu....mam gandit si eu sa fac un coltisor pt mine...pe acest forum....unde sa nu calce nime.....unde sa rasuflu doar eu....
doua mere.....
aha...era creatia mea si era pt mine......

si amu apare problema...cum dracu sai sar in cap lu dom administrator ca intrat pe aici si a lasat un comentariu (ca nu pot sa zic, so bagat si scris a.iureli, nu?)....
shi administartoru are reguli?

amu stateam eu si ma gandeam intro zi.....cum ar fi sa fiu eu administrator?

ar fi minunat....carnaval.....rio de janeiro! 100%
cred ca as bana deodata pe jiumate din useri....as sterge vaaabshe jiumate din teme... celelalte leas inkide.....
da intro zi ias bana pe toti pe toti....asa ca sa se streseze oliak lumea....
normal ca in asa caz forumu ar avea alta denumire...nebuna.net

ap iaka de asta eu niciodata nam sa ajung administrator...
o sa stau si o sa deskid teme de felu la 2 mere....2 pere...2 nuci si 2 perji!

a fost un offfff
 
nu tre sa fiu pesimista....oricum no sa ntaleaga nime racnitu din sufletu meu....


altceva am vrut sa zic.....sa conduci mai multe batalii in acelasi timp...e asa complicat dar e asa de interesant.....kiar imi aprinde talpile....
 
ce dracu se intimpla cu mine?

incurc drumurile....
ignor...jignesc....
fac scandal pe loc gol....
...ma amagesc singura.....

da....toate astia dintro parte nu se vad....si din contra totu pare ca in poveste....

tre sa aleg ce e mai bun pt mine....da eu aleg ce e mai simplu....

ce putoare sunt!
 
ascult Sirtake...ma simt grecoaica :lol:
amu sa mai zica cineva ca in lumea asta ceva asemanator horelor noastre nu exista...
ba da ..exista.....

ce apreciaza o femeie mai mult?
sa i se spuna "darling, fa niste cartofi, sau hai sai facem impreuna"

or

"darling, mi sa facut atit de dor de tine...si vreau sa te vad"

ap iaka, poate prima fraza o include pe cea dea doua.....dar cel putin pt urekiusile mele suna teribil.....come on..... e mult mai simplu sa inebunesti o femeie zicandui ca tii dor de ea decat sai spui ca vii sa maninci .....
(orice rezultat ar avea acea cina).....


o sa para astia mofturi......dar numi pasa...e sufletu meu si de vreme ce la atins asa ceva......deci e important....
nu vreau sa ignor simtirile mele.....
am obosit sa traesc cu simtirile altcuiva.....

de sar gandi si la mine macar cineva.......tot cu atitea ganduri cu cate ma gandesc eu.....
 
-salut
-oo, buna....
-ce faci, esti putin trista?
-sunt bine.....dar da...putin trista....
-de ce?
- .......... (de dor)....asa! da si tu sti cam abatut....poate kiar trist...
-da
-de ce?
-finka esti trista tu..........(si de dor)

* * * tacere * * *

-tii greu pe suflet?
-da
-ce sa intimplat ingeras?

* * * tacere * * *

-imi ard toate podurile spre trecut
-de ce?
-cred ca o sa incep o alta viata
-..........
-da esti trista pui?
-de dor
-teai maritat?
-nu
-de ce?
-nanas numi pot gasi....
- :)
-mii dor
-mii dor si mie
-o sa se skimbe ceva?
-nu si nu plinge
-zapada este la munte?
-da
-tu ai sa ai putere sa te intorci la mine vreodata?
-nu


* * * tacere * * *

-hai sa ne intilnim sa bem o cafea impreuna
-da
-te pup si sa ai grija de tine
-da da da te pup si eu...te pup........te pup.....imi lipsesti enorm...

da ultima fraza cred ca na mai auzito....finca telefonu era deja inkis....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top