dragoste la prima vedere

***
I loved you and this love by chance,
Inside my soul has never fully vanished;
No longer shall it ever make you tense;
I wouldn't want to sadden you with anguish.

I loved you speechlessly and wildly,
By modesty and jealousy was stressed;
I loved you so sincerely, so mildly,
As, God permit, you may be loved by someone else.


***


: , ,
;
;
.


, ,
, ;
, ,
.

Pushkin a iubit :)
 
Diavolul a spus:
Amurg, e frumos ce ai spus dar in lumea asta plina de tupeu ceia ce ai spus e o adevarat nebunie... Shi nu cred ca tu ai fi capabil de chestiile care le-ai mentsionat.
Ce sa va spun,eu sunt un idealist incurabil...Eu ma bucur de zimbetul fetelor trecatoare,eu vreau sa aduc in lumea plina de pareri si putin de adevar.Iar adevarul se afla ascuns in bunatatea,dragostea omeneasca...
Cei poate fi mai inaltator ca dragoste?
Crede-ma,tu esti capabil de asa ceva in aceeasi masura ca si ceilalti.Toti sunt capabili,omul este liber sa-si aleaga soarta,toti vor sa traiasca frumos,dar putini
reusesc.De ce?Materialismul ii sufoca...
Salvati IDEALISMUL...
 
si eu cred ca dragostea poate fi supusa ratiunii, nu sa-ti impui sa iubesti (n-ar avea nici un rost), ci sa-ti impui sa te calmezi cand e nevoie.
problema e ca atunci cand te-a luat valul, te cam lasa ambitia si nu prea mai filtrezi. poate doar daca ai prieteni care sa te aduca cu picioarele pe pamant, cum se tine acum de capul meu sor-mea de cruce, c-am pus ochii pe mascul insurat :cry: chiar daca nimic nu-i definitiv, cu unele treburi se umbla mai cu grija.
da` sper sa-mi treaca repede, cum mi se-ntampla mie toate, de parc-as avea 14 ani ;) ca si-asa nu stiu nimic despre el, imi place si gata, nici nu stiu de unde m-a apucat taman pe mine, care stramb din nas din orice, trec greu cu vederea si d-aia stau destul de mult pe bara. sau asta o fi? pauza prelungita ? :-?
 
Eu nu cred in dragoste la prima vedere... Poate vezi pe cineva care ti se pare dragut, dar deodata sa fii indragostita nu cred... :blah:
 
cred ca la prima vedere poti fi atras numai fizic si nu spiritual, daca iti merge si peste un timp oarecare partenerul te atrage si spiritual, atunci poti zice ca te-ai indragostit, da nu in momentul cand l-ai vazut !!!
 
negru said:
cred ca la prima vedere poti fi atras numai fizic si nu spiritual, daca iti merge si peste un timp oarecare partenerul te atrage si spiritual, atunci poti zice ca te-ai indragostit, da nu in momentul cand l-ai vazut !!!

Eu sint 101 % deacord cu tine!! Poate el e simpatic de la prima vedere, dar cine stie ce ,,draci" stau intrinsul :lol: :lol:
 
da-da, dragostea la prima vedere nu e nimic altceva decat o mica "pasiune", pur fizica, nimic altceva - cum poate fi vorba de SENTIMENTE ? :-)
 
zopiryon said:
La Prim vedere..pe dracu...NU!!!
Eu as spune ca este chiar ceea ce s-a intamplat cu mine , am vazut fata in cauza si inima batea tare, uit de tot , tremur sunt NEBUN :crazy: cand o vad ! Tot prin atractie la prima vedere !
 
:D :D :D sinteti slabi de fire... va uitati cum arata persoana, mai precis la tsoale va uitati :D prima impresie deseori in$eala.... :wink:
 
posibil exista dragoste la prima vedere cine stie dar numai ca ea poate fi deseori unilaterala .. daca intzelegetzi ce am vrut sa spun .. si apoi nu e sigur e dragoste ori e o corespundere optimala a idealului dorit . in privintza exteriorului, manerelor .. nivelului educatzional si inetlectual , a temperamentului .. obiceiurilor, gusturilor .. si o lista lunga
 
joker said:
:D :D :D sinteti slabi de fire... va uitati cum arata persoana, mai precis la tsoale va uitati :D prima impresie deseori in$eala.... :wink:
nefic bai si bati capu' , e deloc nu m-a uitat la corpul ei sau structura fizica , eu m-am simtit in al9-lea cer , iar acolo mie mi-au spus , ea e cea aleasa ! :crazy:
 
Back
Top