Drogurile?!

Te invit sa le scrii celor de la DOJ si DEA si sa-i acuzi de faptul ca fac reclama drogurilor. Nu uita sa-ti indici adresa exacta.
 
eu nu am nici cea mai mica problema cu reclama facuta drogurilor.
prima data cind am fumat a fost din pura intimplare si nu m-a fortat nimeni :)
si crezi ca daca o sa le dau adresa o sa vina la mine sa-mi rascoleasca camera? :lol:
 
flo said:
eu nu am nici cea mai mica problema cu reclama facuta drogurilor.
prima data cind am fumat a fost din pura intimplare si nu m-a fortat nimeni :)
si crezi ca daca o sa le dau adresa o sa vina la mine sa-mi rascoleasca camera? :lol:

Desigur ca tu nu ai probleme cu reclama drogurilor: tu consumi droguri si le faci reclama. Este un lucru cand sunt descrise efectele consumului de droguri si totodata sunt evidentiate si efectele adverse ale acestui consum. E cu totul alta poveste cand scrii ca nu stiu ce drog iti provoaca halucinatii/stari de euforie, fara sa mentionezi si partea neagra a experientei, cu atat mai mult ca tu chiar ai negat posibilitatea efectelor adverse in cazul consumului salviei. Iar tinand cont ca acest forum e citit de multi adolescenti naivi, mesajul tau cade sub incidenta codului penal.

Nu ai decat sa faci ce doresti cu viata si sanatatea ta, insa abtine-te de la a face propaganda drogurilor.
 
da Flo!!numai fa atata propaganda la droguri!!ca il tentezi si pe redneck!!
Vezi ca el sarmanelul nu se mai poate abtzine,iar tu il presezi cu mesajele tale.Parca ved ca mine-poimane redneck va incepe sa se "shirneasca",iar mai apoi va trece la heroina,shi sa nu deie domnul sa devina un "narcoman c.o.n.cenyi",ca narcoman sigur nu e :wink: !!!
Tu Flo vrei ca redneck sa-si piarda mintzile si sa nu mai scrie nici un mesaj pe acest forum???...eu cred-ca tu nu vrei acest lucru!!!
Pe cand foarte multzi utilizatori,inclusiv eu ar VREA!!!! :ciupos:
 
Cannabis linked to mental illness risk

Sarah Boseley, health editor
Thursday December 2, 2004
The Guardian

Extras:

Some young people who smoke cannabis are at real risk of developing psychotic mental illness, according to a major study announced yesterday. The new survey of 2,500 young people aged 14 to 24 will be discussed at the start of an international conference today on cannabis and mental health convened by the Institute of Psychiatry in London.

It shows that regular cannabis smoking increased the risk of developing psychosis by 6% over four years. But there was a substantially greater impact on young people who had already been identified by psychiatrists as having the potential to become psychotic. Regular cannabis smoking raised their risk of developing psychotic mental illness by 25%.

The study aimed to answer a question that has been unsettling psychiatrists for some time. People with psychosis, whose symptoms include hallucinations, paranoia, hearing voices and a persecution complex, are more likely than not to have a marijuana habit. But doctors have not known whether they are smoking it for relief from their symptoms, or whether cannabis itself might be the problem.
http://society.guardian.co.uk/drugsandalcohol/story/0,8150,1364389,00.html

Traducerea din l.rusa
http://www.inopresa.ru/guardian/2004/12/02/16:25:28/marihuana
 
Back
Top